Recepti kulena, kobasice, švargle...

Kulturno masina 32 i sve zivo progura.
wtg0n.jpg
 
Ima li neko podatak koliko treba da bude obrtaja mašina za mlevenje mesa prerađena na el. motor? To sam negde pročitao i sad ne mogu da nađem a znam da je bilo nešto jako malo.Treba da napravim tako nešto ali ne znam koji prenosni odnos ide.
 
Kako god samo da ne ide prebrzo.Kod strica smo jedne godine mleli meso sa nekom 32-kom koju su doneli iz susednog mesta.Ta je toliko brzo vrtela da meso samo proleti kroz rešetku a ono što ispadne kao da su krave žvakale,ni na šta nije ličilo.
 
Ima li neko podatak koliko treba da bude obrtaja mašina za mlevenje mesa prerađena na el. motor? To sam negde pročitao i sad ne mogu da nađem a znam da je bilo nešto jako malo.Treba da napravim tako nešto ali ne znam koji prenosni odnos ide.
od 60 do80 preko toga zeznućeš mašinu:ppozdrav:

uzgred da pitam dali neko ima neku mašinu za mešanje smese kobasice i kulena:ppozdrav:
 
Ima li neko podatak koliko treba da bude obrtaja mašina za mlevenje mesa prerađena na el. motor? To sam negde pročitao i sad ne mogu da nađem a znam da je bilo nešto jako malo.Treba da napravim tako nešto ali ne znam koji prenosni odnos ide.
Dok ne pocnes da se maltretiras pogledaj po buvljacima , reduktor za masinu za mlevenje mesa pod uglom od 90 stepeni , ima prciscivac za osovinu motoa i orginal prciscivac za osoovinu masine , sa onim usekom kao na rucki , kosta oko 50e i netreba da strahujes za kuciste masine
 
Ma ja to rešim sa dve remenice i kaišem koji u Inđiji koštaju maksimalno 2500 dinara samo su mi bitni obrtaji da znam koliko ide, a motor mali imam namenjen za to odavno samo nikad da uradim.Mašina je 22.
 
E to je još i najbolje rešenje onako Lalinski polagano :osmeh:. Ma mi Sremci smo ne prikosnoveni u pravljenju slanine za ostalo prepuštam titulu drugima al slaninu mi ne dirajte :osmeh:!
 
Sremac88
JOCA STEEL
Salakovac
12300
Petrovac na Mlavi
Tel: 063 / 84 48 388
Zovi ovog coveka vidi dal jos uvek ima i dal ti odgovara , na remenice moras naspanovati motor pa ce stalno da osovina trlja o isto mesto u kuciste a nije to rucno pa da malo odmoris nego ces siliti dok se ne usja
 
Sremac 88
Imao sam u vojsci jednog prihatelja iz srema i pitao me koja je jedina reč u srpskom jeziku sa 2 "n" slova:sta:
Nisam znao ,odgovor je bio Slanna!!!!! Pazi kako pišeš ubuduće:ppozdrav:
 
Kultura , ovde do savrsenstva jos fali zastita za ovaj kardanski prenosnik u sklopu sa velikim levkom za punjenje mesa .
Nema bojaznosti za masinu , nema proklizavanja remena koji se nekako umastio , nema opasnosti od povredjivanja od strane remenica i remena , skoro pa savrseno.

---------- Poruka napisana u 10:38 ---------- Prethodna poruka je at 10:35 ----------

vidi koliko malo ti treba do savrsenstva , nekazem da ne valja al savrseno je savrseno
P1000072--Volf.jpg
slika je preuzeta sa interneta
 
veliki levak za punjenje ne treba jer masina guta nenormalno,ubacis meso i dok uzmes drugo da ubacis ovo je vec uvuceno,tesko da je mozes stici!a zastita za kardan ti je dobra ideja!:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh