Recepti kulena, kobasice, švargle...

Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Ovo sa kiselim kupusom je zimska varijanta, dok je luk ipak nezamenljiv i tu se slažem sa čika jovom.
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

cukaneca je napisao(la):
Ovo sa kiselim kupusom je zimska varijanta, dok je luk ipak nezamenljiv i tu se slažem sa čika jovom.
E tu bi falilo jos i malo OVCIJEG starog sira pa da bude gozba , vec mi ide voda na usta :haha: :haha:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

ljusha je napisao(la):
cika_jova je napisao(la):
cukaneca i crnoga luka :bravo:
Ma kakav bre crni luk...
Cele krompire ubaciš u rernu smederevca(u čakširama) i ispečeš
Čvarke malo podgreješ
Oljuštiš krompir,izgnječiš i preliješ toplim čvarcima.
Za salatu kiseli kupus,posut crvenom paprikom(mlevena)

Uh :cool: ti tvoje sremacko nabio si mi suze u oci,ja ovde jedem ova gov** po menzama i fast fudovima,jedva cekam vikend da odem kuci i krenem po novom kiselom kupusu.

Ne smem dalje da ulazim u ovu temu,pozdravljam vas. :ppozdrav:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

North ARMY je napisao(la):
ljusha je napisao(la):
cika_jova je napisao(la):
cukaneca i crnoga luka :bravo:
Ma kakav bre crni luk...
Cele krompire ubaciš u rernu smederevca(u čakširama) i ispečeš
Čvarke malo podgreješ
Oljuštiš krompir,izgnječiš i preliješ toplim čvarcima.
Za salatu kiseli kupus,posut crvenom paprikom(mlevena)

Uh :cool: ti tvoje sremacko nabio si mi suze u oci,ja ovde jedem ova gov** po menzama i fast fudovima,jedva cekam vikend da odem kuci i krenem po novom kiselom kupusu.

Ne smem dalje da ulazim u ovu temu,pozdravljam vas. :ppozdrav:

Aj se menjamo. mi da Ti obezbedimo kucnu varijantu ishrane u N.S-u, a Ti nama obezbedi Koleginice :D
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Ne može ni sebi da obezbedi koleginice čim se hrani po kojekakvim kioscima i kantinama. :haha:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Baca mislis na ovako nesto ?? :cao:
Ma dodju one samo ako dodju da kuvaju to nije fora,a ako dodju zbog fore...tu nema kuvanja. :haha: :haha: :ppozdrav:
2yxi24z.jpg


Crk'o mi moj tel pa nemam volje sa ovom kantom da slikam. :udri:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

N.A. Jos nisi popravio struju sve na produyni kabel. :haha:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Eto Peto je bio u stanu i zna da su dokazi svezi,a kabal ne mrdam iz principa nek malo dizu noge. ::namigivanje::

Bio je i brat u pozadini ali je on smotus,one dodju kod njega i nista,a ja kad ih zovem sve skuvaju,operu ma za polizati...prste. :D :D
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Nisam ni sumnjao u Tebe, sokole moj :D
I samo napred, nema stajanja, jer u gimnaziji je bilo i maloletnica (bezi od toga!) , ali ovde si kao pusten ker sa lanca!
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
P.S. Ko sto Zika rece, jel si Ti to upisao Ribologiju? :haha:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Ljudi necemo vise u off,mozda nekom i pozli od silne mesine. :haha: :haha: :D

Nije ovo forum za to,a i ne volim bas da kacim slike drugih drugarica bez dopustenja inace bi bilo materijala za jedan mali ribnjak.


Inace jel pravi neko sezonsku kobaju. Ide... dal 0.5% ili 5% sojine ljuske i zacini po ukusu,nadenu se u tanko crevo i samo jedan dim pa u zamrzivac na przenje.Meso ide skart,srce,glava i ostalo. :cao:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Ja soju nikad ne stavljam...
Post je spojen: [time]1289592341[/time]
_________________________________________________
Nego , reci Ti meni koji kalibar creva koristis, sta od mesa imas , pa da Ti pustim recept... I koje hoces kobaje?
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Nemam nista sad,klali smo jednu pre 2 meseca i sve u zamrzivac da se pece,kad budemo klali za mesec dana ide standard,nego sam ja vracao na temu nazad tim delom moje poruke o kobajama koje budu za dan gotove. :cao:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Pravili smo ih ali nisam uopšte oduševljen njima.Polutrajan proizvod koji mora da stoji zamrznut u zamrzivaču i po potrebi da se odmrzava i prži a čim ga jednom odmrzneš to nije to.Domaća kobaja je zakon. :cao:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

@ MILOŠ D.T

Miloše, ja ćevape i pljeskavice već godinama pravim u kućnoj režiji i to na sledeći način:

Ćevapi

Za i kg ćevapa koristim meso od vrata i plećke i to pola svinjsko, a pola juneće jer mi (jagnjetina nije dostupna). Ohlađeno meso sameljem na mašini za mlevenje mesa na šajbni od 3 mm, od začina koristim samo mleveni biber u količini od 2 % (ako voliš ljuće može komotno 3%) soli 2,5 % i gnječen beli luk oko 25 grama na tu količinu, to mešati dok se ne sjedini i prestane se odvajati od posude. Ćevape formiram u mašini za punjenje kobasica prema željenoj veličini.

Pljeskavice

U smesu za ćevape dodam 200 gr sitno iseckanog crnog luka i to dobro izmešam, napravim "kuglu" oko 200 grama, stavim je u najlon-kesu za zamrzivač od 3 kg kojoj sam jednu stranu isekao tako da se može otvoriti i pritisnem ovalom ili daskom da se dobije željena debljina i pravo na tiganj (naravno bez kese) ili u zamrzivač (sa kesom). Pljeskavice i ćevapi koji su zamrznuti pečem bez otapanja i bez masnoće na teflonskom tiganju ili na roštilju.

Prijatno.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
Nazad
Vrh