Recepti kulena, kobasice, švargle...

Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

ovo je prava tema :D
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Visina će biti 4 m. do krova.
širina 1,5m.
dužina 2m. :cao:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Kad zavrsis i okacis one ikebane nadimljene zovi da vidimo kako izgleda iz bliza. Vino cemo poneti, da te ne bacamo u trosak.
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

peto1 je napisao(la):
Kad zavrsis i okacis one ikebane nadimljene zovi da vidimo kako izgleda iz bliza. Vino cemo poneti, da te ne bacamo u trosak.
ok,ne treba ni vina biće ga,može aparat za merenje pritiska. :cao:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Svaki minut utrosen na planiranje visestruko se isplati. Svidja mi se ideja, hladan dim i ... ocas posla imas 10-15kg vise kao ja :haha:

Pa ti vidi.

Srecno. :ppozdrav:

PS Bila losa godina za grozdje pa mi je stalni dobavljac vina iz tvog kraja otkazao. Ima li sta domaceg vina na prodaju? Belo jedno 60-ak litara i crvenog 10-15?
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Ajde da budem i ja od koristi :ppozdrav:
~Zimska salama~
25 kg mesa od krmace ili starije svinje bez zila, meke slanine i ostalog otpada (moze malo slanine od ledja ko voli malo masnije)
500 gr soli
30 gr belog luka
mala kesica kima
Sareni biber (zelen, beo, crn, crven) po ukusu ja stavljam 80-110gr grubo mlevenog ( u onu masinu za mlevenje maka popustite sraf pa bude grubo)
15 gr secera
Meso se prvi dan sece na trake i stavlja da se cedi. U korpi od pruca ili nesto drugo. Ostavlja se preko noci.
Drugi dan se malo prodje kroz ruke i iscedi sto moze. Zatim se zacini mesaju sa mesom i ostavlja do uvece. Uvece se melje kroz sajbnu 4mm. sabija se u lopte da se izbije sav vazduh i nazad na cedjenje cele noci ( so ce forsirati meso da pusti tecnosti).
Treceg dana se meso mesa oko pola sata pa se ostavlja do uvece da sazri. Uvece se pakuje u ona papirna creva za kulen veoma dobro sabijeno!!! Vezu se krajevi i kaci se na promaju do sutradan. E onda u pusnicu i laganica, bukvinim drvom (suvim od prosle godine) i hladnim dimom 10-14 dana ko kako voli. Salama je najbolja posle 30 dana dobre promaje. Zatim ono najlepse! Kosi rez i dobro vino ::vino::
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

zmajurina je napisao(la):
Svaki minut utrosen na planiranje visestruko se isplati. Svidja mi se ideja, hladan dim i ... ocas posla imas 10-15kg vise kao ja :haha:

Pa ti vidi.

Srecno. :ppozdrav:

PS Bila losa godina za grozdje pa mi je stalni dobavljac vina iz tvog kraja otkazao. Ima li sta domaceg vina na prodaju? Belo jedno 60-ak litara i crvenog 10-15?
I ja ga kupujem,u selu Banoštor.
Kad budem išao,mogu ti javiti za cenu.
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

ljusha je napisao(la):
zmajurina je napisao(la):
Svaki minut utrosen na planiranje visestruko se isplati. Svidja mi se ideja, hladan dim i ... ocas posla imas 10-15kg vise kao ja :haha:

Pa ti vidi.

Srecno. :ppozdrav:

PS Bila losa godina za grozdje pa mi je stalni dobavljac vina iz tvog kraja otkazao. Ima li sta domaceg vina na prodaju? Belo jedno 60-ak litara i crvenog 10-15?
I ja ga kupujem,u selu Banoštor.
Kad budem išao,mogu ti javiti za cenu.

Dogovoreno. Bitno je da je domace i da nije prolazilo raznorazne filtere i da nije dodavan secer!!!

Kako mu je Bog podario grozdje - takvo vino. Cekam cenu. Hvala.
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Tošiba svidja mi se recept, jel mora matora svinja ? nema paprike ?
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Na toshibin recept da pridodam: obavezno stavljati prolecni beli luk, ne jesenji, svinja treba da je matora zbog zrelosti mesa. I oko soli: stavljeno je 2%, mislim da je 1,8% vise nego dovoljno, pogotovo imajuci u vidu da se nece odmah puniti creva vec ce se zapoceti proces osmoze pre punjenja, a so Tuzlanska obavezno.

Pozz.

:cao:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

dzionik je napisao(la):
Tošiba svidja mi se recept, jel mora matora svinja ? nema paprike ?

Nema paprike a so 2% zbog debljine salame. Inace ja sam dobio recept sa 550 gr soli umesto 500.
Beli luk ide sasvim malo, moze i manje. Najbitniji je BIBER! Meso starije svinje je kompaktnije i lepse se melje, nije bljutavo kao kod tovljenika.
Post je spojen: [time]1288195305[/time]
_________________________________________________
Inace sad sam malo usao unutra, klao sam svinju. Sve je gotovo samo jos da meljem ali nestala struja pa sam usao unutra. U medjuvremenu stigla struja ali voda nije jos :udri: tako da sad cekam vodu da perem masinu za mlevenje.
Bilo danas svasta na astalu... pucaju mi pantalone :haha:
http://www.youtube.com/watch?v=PgBN8_1t_Qc
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Druga etapa
5bpydz.jpg

xms83t.jpg

14bhj41.jpg

2lizna0.jpg

2hz05fl.jpg

6jprbq.jpg
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Srećan rad domaćini, :ppozdrav: , sad sam dobio ČIPS ČVARKE iz Banje Koviljače, skroz dobra stvar, pravi li to neko? :cao:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

futurefarming je napisao(la):
Srećan rad domaćini, :ppozdrav: , sad sam dobio ČIPS ČVARKE iz Banje Koviljače, skroz dobra stvar, pravi li to neko? :cao:

Daj prijatelju neku sliku tih cips cvaraka (ako ima sta da se slika :haha:) da vidimo i mi koji ne znamo kako izgledaju...
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Evo čipsa, oni bolji su se već pojeli, jedva sam i ovo uspeo da otmem inače bi morao da postavljam snimak sa ultrazvuka: :haha:

347xyqs.jpg


Izgledaju kao one corn flakes kukuruzne pahuljice. Inače, kaže ćale da su ispali sitni, veći su baš kao čips. :cao:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

A kako se prave?Znaš li možda proceduru i uopšte tehnologiju,baš mi je zanimljivo. :cao:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

@ljusha ::svaka cast:: ::svaka cast::

Tehnologija je presa (mogu i dve bukove daske i specijalna kesa od finog sita). Ostalo valjda znate.
Inače su ovi čvarci odlični :D
:ppozdrav:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Rekao sam da odmah naruči još jednu turu i da pita za recept, čim dobijem info, javljam (nema tajni posle 3-4 domaće, ljute :haha: )
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Javljaj za cvarke cim saznas i hvala. :bravo:

@Ljusha: Mislim da si trebao da opletes celu pusnicu sa mrezicom protiv komaraca pre nego sto si postavio daske? Mnogo je lakse tako nego kad postavis daske da stavljas mrezicu sa unutrasnje strane, a i ovako mozes daskama da je lepo zategnes. Mrezica je topla preporuka, nema greske. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh