Rešio seljak da se ženi

milanso je napisao(la):
Gigo, kako ce dete odrasti, najvise, pa skoro i skroz zavisi od roditelja. Naravno da ce oni koji ne uspeju odgajiti dete za sve okriviti doticne. Ako neko misli da mu PINK lose utice na dete, neka ga izbrise iz memorije, a ne kada uvidi da nije uspeo da odgaji dete, zbog svoje nesposobnosti, okrivi PINK. Pored svega dostupnog na internetu, vi se uhvatili za PINK :haha:. Sto se tice Amerikanaca, nista mi se ne razlikuju od Rusa, Kineza, Bugara, ili Liliputanaca :haha:.

Sve to stoji da neki roditelji ne uspeju da vaspitaju decu,jer neznaju,nije ih briga ili su i sami nekulturni,propalice i ološ.
Ali suština je da roditelji danas imaju ogromnu konkurenciju,i to NELOJALNU.Kad se sve sabere oni danas nemogu da imaju ni 20 ili 30 % uticaja na decu,u borbi sa svim drugim medijima i pojavama.
A čovek,posebno dete pošto još ništa nerazume,uvek ide linijom manjeg otpora.Pa mu je lakše da bleji,nego da uči.Ili da ukrade,nego da proba da nadje neki posao.
Pa da,što da se muči!
To ti je kao što ti hoćeš da prodaš debelo svinče po 150 din/kg, a onda se nadju oni koji će isto to uvesti iz nekih zaliha od 30 godina i prodavati gotove polutke po 100 din.
I onda ja kažem da si ti nesposoban, i da si ti kriv što nemožeš da prodaš,!!!
A za ovo za Amere,vala svaka ti čast!
Mene bi bilo sramota da kažem tako nešto... Baš ti se divim!
 
najpametnije utroseno vreme u zivotu je ono provedeno u razgovoru sa svojom decom. naravno to postaje svakim danom sve teze jer sve manje vremena se ima ali i ako ga je sve manje onda ga treba sto kvalitetnije trositi. ja se sa svojim klincima stavljam u istu ravan i pokusavam da im budem stariji drug. na taj nacin lakse prihvataju neke savete i maskirana usmeravanja. uglavnom su zabrane najlosiji metod jer se predmet zabrane tada ucini jos privlacnijim.
zaboravih da se slozim sa komentarom iz prethodnog posta o amerima, samo bih ga prosirio na anglosaksonski sistem vrednosti potrosackog drustva. ako uspem u tome da moja deca budu zenska-zensko i muska-musko, da ne koriste drogu i vole svoju zemlju onda bih mogao da kazem da sam ispunio funkciju roditelja
 
lakarije je napisao(la):
A za ovo za Amere,vala svaka ti čast!
Mene bi bilo sramota da kažem tako nešto... Baš ti se divim!
Niti se palim na Ruse, kao sto ti to radis, niti na Amerikance. Naravno danas je sramota ako nekome u Srbiji iz ruske zadnjice ne vire pertle i ako neko kaze da je ravnodusan prema njima. Ja gledam samo svoju zemlju, ne uvlacim se nikome i nema me sta biti sramota. 95% Amerikanaca nema pojma gde je Srbija i pravi primer uticaja medija je to kako utice na njih, ali i oni polako shvataju koliko je losa politika njihovih glavonja. Isto kao sto prosecnog Rusa boli uvo za Srbiju, tako i prosecnog Amerikanca boli uvo za Srbiju, tako i mene boli uvo i za jedne i za druge. To sto si ti Rusofil je tvoj problem, ja imam svoje ja. PS mene nije sramota sto se nikome ne uvlacim.
 
Nešto sam jutros usto mlogo glup pa vas ništa ne razumem. Ko bi koga ili bi barem voleo.Ruse iskoristiti kao velike potrošače. Amere, ma ne znam ni šta da mislim. Ameri su kao kad uštrojiš vepra pa ga posle ubeđuješ da može u ''život'' a kad vidi da ne može onda sve izujeda,(ne generalizovati). Kinezi će doći i bez poziva. Je..š TV samo nas zaglupljuju i skreću pažnju. Kafiće i bircuze zatvoriti u 11 tj 23.00. Pozatvarati,dabome, da nam se deca ne ubijaju nego da prave decu i misle o nečem.Pravite decu pusti priče. Uf al sam nešto odjutros g... mora da sam sinoć gledo TV. :udri:
 
Milanso:
Lebati,gde si ti pročitao da sam ja rusofil(sem ako nisi to umislio u svojoj glavi).
Kad malo dete uzme knjigu i pročita da su u:
1- rat u libiji učestvovali Amerikanci i Libijci
2) rat u libanu Amerikanci i libanci
3) rat u Somaliji Amerikanci i crni
4) rat u Iraku Amerikanci i Iračani
5) rat u Bosni Amerikanci i Bosanci
6) rat u Koreji Amerikanci i Korejanci(i jedni i drugi)
7) rat u Vijetnamu Amerikanci i Vijetnamci
7) rat u Jugoslaviji Amerikanci i ostali
9) rat u Avganistanu Amerikanci i Mudžahedini
10) i opet rat u Iraku i opet Amerikanci
.
.
.
136) i opet rat i opet Amerikanci i neko drugi

Pa bi se iz gore pomenutih primera mogla napisati i jednostavna matematička jednačina: :haha:

Rt= A x Nt

(rat na određenoj teritoriji direktno je srazmeran napadu amerikanaca na narod koji živi na toj teritoriji)
I kad sad to dete slučajno primeti neverovatnu slučajnost da se svuda pojavljuju ti neki AMERIKANCI, i šta ja njemu onda da kažem kad me pita ko su oni?

"Pa oni su isto što i Bugari i oni mali Liliputanci i Kinezi.I oni su isto pobili toliko ljudi i napravili nesreće i patnje kao i Amerikanci"
 
@Lakarije, sudeci po postovima i koju politicku stranku promovises (verovatno si zbog toga i na forumu) nije tesko zakljuciti. Naravno, dok je ta opcija bila na vlasti stradali su svi koji su rec rekli protiv njih. Pricao sam o narodima, a ne o politici, a politika je ta koja ubija ljude, a ne svaki Amerikanac. Amerikanci su podlozni medijima, pa veruju da njihove vodje njih brane od tamo nekih terorista. PS pod tacku 9) dodaj i Ruse.
 
lakarije je napisao(la):
Milanso:
Lebati,gde si ti pročitao da sam ja rusofil(sem ako nisi to umislio u svojoj glavi).
Kad malo dete uzme knjigu i pročita da su u:
1- rat u libiji učestvovali Amerikanci i Libijci
2) rat u libanu Amerikanci i libanci
3) rat u Somaliji Amerikanci i crni
4) rat u Iraku Amerikanci i Iračani
5) rat u Bosni Amerikanci i Bosanci
6) rat u Koreji Amerikanci i Korejanci(i jedni i drugi)
7) rat u Vijetnamu Amerikanci i Vijetnamci
7) rat u Jugoslaviji Amerikanci i ostali
9) rat u Avganistanu Amerikanci i Mudžahedini
10) i opet rat u Iraku i opet Amerikanci
.
.
.
136) i opet rat i opet Amerikanci i neko drugi

Pa bi se iz gore pomenutih primera mogla napisati i jednostavna matematička jednačina: :haha:

Rt= A x Nt

(rat na određenoj teritoriji direktno je srazmeran napadu amerikanaca na narod koji živi na toj teritoriji)
I kad sad to dete slučajno primeti neverovatnu slučajnost da se svuda pojavljuju ti neki AMERIKANCI, i šta ja njemu onda da kažem kad me pita ko su oni?

"Pa oni su isto što i Bugari i oni mali Liliputanci i Kinezi.I oni su isto pobili toliko ljudi i napravili nesreće i patnje kao i Amerikanci"

Ne zaboravi Indijance. Kad procitate cinjenice o zlocinu kod Send Krika koje su pocinile patrole Amerikanaca (!) na indijanskim zenama i decom ima da vam se digne kosa na glavi. Sem toga, Amerikanci su prvi i jedini koji su:

1. koristili atomsku bombu u istoriji ratovanja (pre toga nikada nisu bombardovali Hirosimu i Nagasaki kako bi videli efekat atomske bombe na netaknute gradove):

2vjesnn.jpg


2. koristili hemijska sredstva u borbama u Vijetnamu (sto je izazvalo degenerativne bolesti kod novorodjene dece):

vphrab.jpg


3. koristili kasetne bombe u bombardovanju Srbije i radioaktvine supstance (u Bogutovcu kod Kraljeva, dosli Japaci neposledno posle bombardovanja da mere radijaciju. Raspakovali opremu, ukljucili je, spakovali i nazad na aerodrom. Pobegli glavom bez obzira):

mislim da slike ovde nisu potrebne...

Americki vojnici su kukavice i nesposobne zivotinje koje se velicaju samo u americkim filmovima, a amerikanci su debeli rasisti bez istorije, zemlje i kulture, kojima nista u zivotu nije sveto i koji zive na teretu zemalja treceg sveta. To sto mi u go*** gledamo kao u sunce, to je nas promasaj.
Post je spojen: [time]уторак, 09. март 2010. 13:48:29 MST[/time]
_________________________________________________
Znam da nije vezano za temu, ali nadovezao sam se na prethodne postove i nisam mogao da cutim. Brisite post ako zelite.
 
Jbg ja sam i Crnce i ove Amerikance sa kojima se dopisujem preko neta i koji su protiv ratova gledao kao Amerikance. Koliko tamo ima i njih sto su srpskog porekla, najvise oko Cikaga. Mene kao poljoprivrednika ne zanima ko je sta i po tome ih ne delim, zato sam i napisao da mi nema razlike. Sada sto ste vi nemate pametnija posla, nego samo o politici terate i na forumu koji nije namenjen za to, to je vas problem. PS ako nekome treba da nacrtam, nacrtacu, posto vidim da neki ne mogu nista da shvate. Jos ce ispasti da ja opravdavam i volim to sto su Amerikanci radili kroz istoriju, tako pravi politikanti to iskrive :povrac:.
 
A ko glasa za te iste političare?
Znači da taj narod ipak daje političarima legitimnost i podršku,da bi radili to što rade.U prevodu to se zove SAUČESNIŠTVO.(Isto kao što je i naš narod doveo ove na vlast,dao im legitimnost a sad kuka kad je sve propalo i uništeno.Ali ništa strašno zato,biće i gore).
A ako su i kojim slučajem ti isti Amerikanci i izmanipulisani medijima,onda je pravi dokaz da su debili,i kao takvi nebi trebali zdravorazumnom čoveku biti uzor.Ni oni ni njihova (ne)kultura.

E sad smo došli do suštine stvari,i tako smo te naveli da PRIZNAŠ da TV i ostali mediji ipak imaju presudnu ulogu za kreiranje javnog mnjenja,kulture,običaja,ponašanja,ukusa,neukusa,normalnog nenormalnog i svega ostalog o čemu smo na prethodnim stranicama i pisali ostali učesnici i ja.

Član Senator je zaboravio da doda da se u Iraku ,naprimer samo u Faludži svaki dan pojavi po 3, 4 nova slučaja degenerisane dece,sa fizičkim nedostacima.Objašnjenje je jednostavno "sumnja se " da je u pitanju upotreba belog fosfora i osiromašenog uranijuma korišćenog u borbama u okolini tog grada.Savet stručnjaka je da žene treba da izbegavaju rađanje kako bi smanjili rizik.
Ovu vest je preneo drugi dnevnik RTS pre neko veče.Ako ovo nema veze sa radjanjem,a onda neposredno i sa ŽENJENJEM (koje kao rezultat svega treba da da decu),onda neznam sa čime ima :sta:

A usput,da neupućenima objasnim da je SVE,bukvalno SVE politika.
I kad radiš,i kad plaćaš porez(jer finansiraš političare),i kad se odmaraš(jer odmaraš od tog istog rada),i kad gledaš TV, i kad glasaš,i kad neglasaš,i kad seješ kukuruz,i kad kosiš pšenicu(jer će kajmak da skinu političari),i kad spavaš,pa čak i kad si sam sa sobom u 4 zida i PIŠAŠ (jer ćeš platiti PDV na vodu koju povučeš,a i to je smislio jedan naš političar)....

JEDINO nije politika kad je Robinzon Kruso (oni koji su čuli za njega),sam na pustom ostrvu!
Jer tada nikom neplaća porez,i živi i radi sam za sebe.I sam je svoj gazda,niko ga neiskorišćava i nepravi budalu od njega!
Ali čim se pojavi neki gospodin Petko, e tog trenutka već Robinzon gleda kako da ga iskoristi. A to je već politika.

Zato je bolje da se ljudi pomalo i bave politikom,nego da se ona bavi njima!
 
Post nema politicku konotaciju vec samo iznosim istorijske cinjenice vezane za post koji sam citirao i dopunjujem ga. Lepo sam naglasio da nije vezan za temu i da urednici mogu da ga brisu. Hvala, gospodine lakarije, na ovom vrednom istorijskom podsetniku i drago mi je da ste ukazali na ovaj problem. Pozdrav za sve :cao:
 
@Lakarija, ja tvrdim da pre svega roditelji uticu na decu. Naravno da su velike sanse da dete bude nasilno ako mu roditelji po ceo dan pustaju filmove pune nasilja, a ne pokusavaju da mu objasne da to nasilje nije dobro. I naravno da necu da priznam da je TV ima vecu ulogu od roditelja na vaspitanje deteta.
lakarije je napisao(la):
Znači da taj narod ipak daje političarima legitimnost i podršku,da bi radili to što rade.U prevodu to se zove SAUČESNIŠTVO.
Bas i ne verujem da su svesni za sta daju legitimnost.

Nasi prostori su i do danas poznati po medijskom mraku, posebno u periodu od 45. godine.

lakarije je napisao(la):
A usput,da neupućenima objasnim da je SVE,bukvalno SVE politika.
Nisu oni neupuceni, nego jednostavno ne petljaju politiku u sve i za svoje neuspehe ne krive druge.
 
:sta: :sta: :sta: :sta: puno sitnih slova kako moj prijatelj kaze ali mislim da ste otisli malo u :off_topic: :off_topic:
 
Senator:
Nisam mislio na tvoju političku konotaciju.I nemoraš mi se obraćati sa "gospodine".Nisam još toliko star,a i živim od svog rada.

Pa vala i bolje biti u mediskom mraku, nago na ovoj "svetlosti" koju nam serviraju.
A drugo,i opet smem da potpišem,a da stavim i nešto na panj,da TV ( i ne samo on ,već i video igrice,kompijuter,internet,a to su sve srodni mediji)ima veću ulogu.Iz prostog razloga što deca u praksi mnogo više provode vremena sa tim medijima nego sa roditeljima.
Jedno je pitanje kako bi sve bilo da su više sa roditeljima i da upijaju sve dobre stvari od njih,a nešto sasvim drugo ono što se u praksi dešava.
pa kad ste čuli da deca čitaju sve više i više knjiga,lektire i književnosti?
Ali zato igrice,filmovi,pucačine i ostala sr**a bez prestanka.
Jeste gledali na Beogradskoj hronici reportažu iz Bg osnovne škole gde su deca odbacila jedinog klinca koji je dobar djak i odličan učenik.Neće snjim da govore,tuku ga i maltretiraju odvojili su ga iz razreda pa mora da ih zaobilazi.
I šta se onda dešava.Nesme neko dete da uči i bude dobar đak,jer će ga razred tući.I ko je sad tu stvarni vaspitač te dece? Učitelj ili okolina?
Svaki komentar je suvišan !!!!
 
Druze Lakarije, vecina mojih vrsnjaka je izlazila u kafane u osnovnoj skoli, meni su roditelji govorili da je lepse da ostanem sa njima i bratom i sestrom da igram sah, da se kartam, itd. i tako je bilo. Mnogo mojih vrsnjaka je pusilo, nudili su mi, govorili da sam pi... ako ne probam, a moji su mi govorili da je pusenje stetno i da cu biti frajer ako ne podlegnem pritiscima. Do sada sam povukao jedan dim i to pred roditeljima. Mnogi moji vrsnjaci su se dernjali na roditelje da im daju vise para, roditelji pristajali, meni su moji rekli da mi daju koliko maju i da nije sve u parama, tako sam se i ponasao. Ima jos gomila primera, zar nemam pravo da onda sa razlogom mislim da su roditelji ti koji najvise uticu na vaspitanje deteta?
 
22. sada ocekujem poruke tipa: "Sta ti znas sa toliko godine?" :D.
 
Pogledaj moj profil ::namigivanje::
Zato te pitam,imamo nesto zajednicko a nesto smo susta suprotnost,u glavnom imamo isti cilj a drugacije puteve do njega :ppozdrav:
 
Pa ja sam ISTI takav bio kao i ti :bravo:
Zato je od mene i postao čovek!
A znaš li ti koliko je roditelja isto tako pokusavalo pa nije uspelo?
Ajde priznaj,ruku na srce,koliko znaš roditelja koji su pokusavali pa nisu uspeli.jer je decu privlacilo nešto drugo,bilo im lepše,primamljivije.
E da sve to drugo nisu imali gde da vide,više bi slušali i kopirali roditelje,a ne neke druge.
Ako mi neveruješ uzmi bilo koji najobičniji udžbenik iz psihologije,pa pročitaj šta tamo piše.
da ti uštedim trud reću ti ja a ti slobodno proveri,pa se čujemo:
Nauka, psihologija je dokazala, da deca traže uzore,u ljudima,(ako su uzori ljudi,obavezno su ti uzori stariji),pojavama,ponašanjima...Neka će se ugledati na pozitivne primere,neki na negativne.Nisu svi isti.Neko će da se ugleda na roditelje,neko na dedu,moj mlađi brat je stalno gledao u mene kao u ikonu,a neki će na kriminalce,žestoke momke,junake filmova,glumce,pevače... E zato da nema negativnih likova i uzora,za njih deca nebi znala,i gledala bi u ono što imaju na raspolaganju.
Jel znaš da je jedan mali od par godina skočio kroz prozor sa prvog, drugog sprata,hteo je da leti kao supermen? Videlo dete na crtaću. I to je RTS prenela.
Da zlo bude veće,ne bi me čudilo da je neko dete pogrešno razumelo reportažu,nešto u smislu "Juče je dečko Marko Marković skočio sa drugog sprata i POLETEO kao Supermen......" , pa da je i ono to isto pokušalo!
Jer ni odrasli često nerazumeju šta im se priča,a pogotovo klinci...
Jesi li video nekad decu od 5, 6 godina kad se igraju sa mačevima,noževima,mitraljezima... šta sve oni tad umišljaju u svojim glavicama i zamišljaju da su, to ni Frojd nemože da odgonetne. :cao:
 
E pa Lakarije moji roditelji nisu vanzemaljci, pa eto tako su nas sve troje vaspitali :D. Roditelji moraju biti jaci od tog uticaja. Ne kazem da sam ja u pravu, ali tako shvatam i to ti je:D.
 
lakarije je napisao(la):
Senator:
Nisam mislio na tvoju političku konotaciju.

Izvini, nisam naglasio, taj moj post bio je odgovor na post clana milanso, a tvoj post je stigao u vremenu dok sam ja kucao moj odgovor.

milanso je napisao(la):
22. sada ocekujem poruke tipa: "Sta ti znas sa toliko godine?" :D.

To niko normalan ne bi smeo da ti kaze. Svako ima pravo da iznese i brani svoje misljenje i treba ispostovati svakoga ko razlozno iznosi svoja razmisljanja. I u pravu si kada kazes da svako vreme nosi svoje poroke sa sobom. Medjutim, takvo je vreme doslo da su mediji, kao globalni porok, postali rak ovog drustva. Ok, roditelji bi trebalo da vaspitavaju svoju decu, ali:

1. Roditelji su i sami medijski bombardovani;
2. Dete se socijalizuje u skoli vise nego u kuci, sto znaci da ce pre da usvoji odredjeni nacin ponasanja u drustvu uz igru nego u krugu porodice.
Post je spojen: [time]уторак, 09. март 2010. 15:45:11 MST[/time]
_________________________________________________
Da se malo vratimo na temu...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DV66FxCje0E[/youtube]
 
Nazad
Vrh