Razrivač (Gruber)

sami noz je 12cm a kompletno 45cm...
 
Kolega ima Dalbo Gruber da 11nesto sirih radnih tela nego kod horscha i daleko se teze vuče, ali i ugao je drugačiji.
 
Fiksna radna tela ili tela sa oprugama-kakva su zapazanja u radu?Na sajmu sam gledao dalbo,horsh,potinger,ilgi,kao i domace proizvode...kazu sa oprugama je bolje,ali i daleko skuplje???
 
Tera grip (radni organi sa oprugama) su daleko komotniji za rad jer nema pucanja sarafa, ali je sama masina teza za par stotina kg jer su to masivni sistemi opruga. Po meni sto tezi gruber je bolje odradjen posao. Valjak jako bitan i u nasim uslovima je veoma bitno da je on tipa "DISC ROLLER",kao npr ovaj
Disc-Roller_1.jpg
 
Tera grip (radni organi sa oprugama) su daleko komotniji za rad jer nema pucanja sarafa, ali je sama masina teza za par stotina kg jer su to masivni sistemi opruga. Po meni sto tezi gruber je bolje odradjen posao. Valjak jako bitan i u nasim uslovima je veoma bitno da je on tipa "DISC ROLLER",kao npr ovaj

A desava se i da ne pukne sraf pa se iskrivi nosac radnog organa. To se desilo kod nas u selu na jednom plavom gruberu poznatog stranog proizvodjaca u drugoj sezoni.

mane tera gripa su:

- cena
- tezina ako na traktoru hidraulika nije u najboljem stanju ili ako je traktor manji




Za gruber tipa Horsch, Apollo i slicne za 10 radnih organa ( 3 metra ) 200 ili vise konja da bi to islo kako treba. Eventualno u laksoj zemlji moze malo manja snaga ali ne puno.
 
Kod mene ima jedan apolo sa 12tela vuce sa 220ks ,Meni bi odgovaralo bez krilaca jedno 7-8 tela .:osmeh:
Paorpaor koliko se kreće cena jednom tom telu od horsha,jel ima da se prodaju negde ?
 
Ljudi, ja sam danas probao gruber. Ipak treba dosta snage ako hocete brzinu.
Ja ga vukao jedno 15cm, nekih 8km/h. Da bi isao 20cm, da se vozi 10-12km/h. Treba jedno 120ks.
U pitanju je 2,5m,10 radnih organa, u tri reda, opruge su upitanju.
 
Imas u Mikronu, Sirig. Mislim da je jedan radni organ tipa Horsch klirensa 80 cm negde oko 80 e. To je klot radni organ bez koplja i one daske iznad koplja i naravno bez sarafa.
 
Cici, ista situacija je bila i kod mene dok nisam skinuo krilca.

Moze i u teskoj zemlji ispod 200 konja ridja i 3m gruber ali samo kao predsetvena priprema u jesen ili ljustenje strnista.
 
Tera grip (radni organi sa oprugama) su daleko komotniji za rad jer nema pucanja sarafa, ali je sama masina teza za par stotina kg jer su to masivni sistemi opruga. Po meni sto tezi gruber je bolje odradjen posao. Valjak jako bitan i u nasim uslovima je veoma bitno da je on tipa "DISC ROLLER",kao npr ovaj
Disc-Roller_1.jpg
Sve sto si naveo-mislio sam identicno...a bez ovog valjka sa slike nije posao,bar u banatu.U susednom selu covek ima apola 3 metra,kaze da na neku solidnu dubinu ne moze brze od 6-7 km sa 205 ks. Pored ilgija,ovaj je takodje solidno odradjen,naravno i ovde mesto ova dva rolera isao bi gore naveden.
oivwhd.jpg
 
Nazad
Vrh