Razrivač (Gruber)

Cevi su 100x 100 mm.
 
ja mislim da bi cena trebala minimum 2000 eu da bude jer ovako na slici deluje mali ali inace jeste ogroman taj gruber. I dobro su se pokazali ti gruberi.
 
Pa Lemken je u pitanju, sigurno bolji kvalitet od ovih novih od male privrede, ali već to ima svoje godine, i još što ima samo u 2 reda radne organe da ne bi se možda gušio u nepaljenoj džombi, baš bi voleo probati kako bi se to vuklo
 
Kish nije to kod nas. Samo sam se poslužio slikom sa neta jer original sliku grubera nemam. Ali isti takav će se možda prodavati pa zato pitam koliko bi vredeo. Što se tiče gušenja u nepaljenom kuruzištu + home made sečke na adapterima-gušenje zagarantovano. Tanjirača pa gruber,e onda nema problema. Yto 1204 ga vuče u 1H (mislim da je to oko 9-10km/h) ali do odredjene dubine,samo što nisam merio pa ne znam tačno koja je to dubina "granica".... Da se ne lažemo. Ako hoćeš da imaš i brzinu i dubinu onda treba malko više konjića za gruber 3m zahvata. Po meni. Gruber je inače u lepšem stanju nego ovaj sa slike ali svi znamo da boja ne utiče na rad. Nešto malo na brzinu što sam video na netu cene su oko 3000 pa na više eu. S'tim da je to u EU a ne u Sr. Zato i pitam koliko bi bio fc avlija takav gruber?
 
Stigli i ovakvi radni organi za gruber ,a valjak još čekamo.:sta: Sa kojim radnim organimaje bolje raditi strnjike ,sa ovim sa slike ili širokim motičicama u obliku pačije šape? Pitam za strnjišta koja su jednom istanjirana.

 
@kiraj
Ja sam radio jednom strnjike sa onom mašinom od koje ste vi napravili podrivač, ali ima rotor na sebi, i to se sad one neverovatno lako... Ovo što ste pravili i to sam imao prilike da probam, ali mi se nesviđa kako radi, pravi kanale i isuviše plitko ide...
 
Ja za strništa koristim široke motičice+koplje dvostrano

101.420-45-75-2 na ovoj slici cena je bila 4675.00 + PDV po komadu

QScan10112012_200433.jpg
[/IMG]
QScan10112012_200625.jpg
[/IMG]

101.136-45-75 na ovoj slici cena je bila 1720.00 RSD +PDV po komadu
 
Ja sam sa prevozom iz CH i plus brzom postom do musterije jeftiniji od ove firme sto je na nasem trzistu. Neznam kako ali do sad je bilo tako.
 
Nazad
Vrh