Razrivač (Gruber)

A ne ne Cici, nisi u pravu. Tvoj traktor moze bar 20 radnih organa da vuce !
 
Juce mi stigao Terrano od 3m i malo ga testirali. Slike nemam jer fotoaparat nisam poneo. Proban je na nekoj srednjoteskoj zemlji u nasem ataru. Radili smo sa njim sa krilima na dubinu od 15 -20 cm i bez krila na 25 cm. Posao koji odradi jer fantastican i mogla bi psenica da se seje posle jednog prohoda. Izgleda isto kao gore na slikama sto je postavio N.A. samo sto ima metalni valjak ( najteza varijanta ) koji neverovatno kako usitnjava i drobi zemlju, i vrhovi radnih organa su ojacani ( oni reckasti ) kao na slici sto je paor postavio. Parcela posle njega ostaje potpuno ravna i mnogo lepo izgleda jer valjak ostavlja strafte na celoj parceli. Bogami treba mu svih 195 ks da bi isao normalno.


Sa oprugama je teže vuči.
Naravno i sa krilcima.

Evo jedan od 4,5 metra

Radna dubina do 15 cm .






Ovo je najbolje što može , bolju strukturu tla od toga ne mogu postići .


Koliko onda tek ovaj ima radnih tijela ?
Nisu svi gruberi isti, imao više ili manje radnih tijela.
 
Da li je plitko ili nije da se pripremi za setvu ...zavisi od biljnih ostataka ...ako se seje posle soje ne bi trebalo da ima problema ,posle kukuruza teško da bi moglo da bude uradjeno u jednom prohodu... za plitki rad mogao bi da posluži i satex ...a ima i u Agrodivu
 
pa Imaš satex od 2,2 metra ... još ako ima prednju vuču...mogao bi raditi ...bar ja mislim... ipak ne posedujem takvu mašinu...
 
Satex najmanji je koliko ja znam 7noževa 2.4m koji sam ja isekao

I sad sa 9 noževa u 4reda na Case ni jedan od 175konja nije na paši kad radi snjim
 
Dok se ne zapali gruber nema sta da trazi na kuruzistu,a i tvrdo je za njega ima da izvaljuje dzombe,16 kembridza ne bi usitnilo...
 
Nazad
Vrh