Razrivač (Gruber)

Odg: Gruber

zna li neko ko proizvodi ovaj gruber? to sam slikao kod bozica u despotovcu,
rm5nnk.jpg

rh4eoi.jpg

Post je spojen: [time]1260448080[/time]
_________________________________________________
uporedite ovaj horsch gruber sa hudikovim

dg2b.jpg
 
Odg: Gruber

nije zvaka za seljaka

a sto se tice grubera mislim da treba min 140ks sve zavisi do zemljista i dubine kojom mislis raditi
 
Odg: Gruber

zlatko je napisao(la):
nije zvaka za seljaka

a sto se tice grubera mislim da treba min 140ks sve zavisi do zemljista i dubine kojom mislis raditi


jok...sve zavisi o kojem se gruberu radi...ako gruber ima 9 radni tijela moze ga vuči traktor i od 80 ks,sve zavisi od radnih tijela,a ima i gruber koji ima umjesto one radna tijela lastavice...

to je ovakav...
a podrivač i gruber nisu ista stvar..to je razlika izmedu neba i zemlja..gruber je napravljen za pliću obradu tla..to jest u strnjaku,a moze i pred sjetvu umjesto oranja...a podrivač je za probijanje vodonepropusni položaj u zemlji...
zlatko tvoj gruber kojeg si stavio u ovoj temi više mi sliči na vibro kultivatora... :sta:
 
Odg: Gruber

zrine 892

zlatko tvoj gruber kojeg si stavio u ovoj temi više mi sliči na vibro kultivatora...


zrine mislim da si pobrko kaklav vibro kultivator :sta:
 
Odg: Gruber

jok nisam...tako mi kod nas zove to sto ti imas...gruber ti inace ima po 9,11 radna tijela ili vise..ali ti nema radna tijela nego vec nesto drugo...
 
Odg: Gruber

o kojoj slici mi pricas
Post je spojen: [time]1260822649[/time]
_________________________________________________
:sta:
 
Odg: Gruber

zrine892 je napisao(la):
o onim slikama iz prve stranice..gdje onaj mtz 1221 vuce tog grube (ili po mom vibrokultivatora)

Zrine, mani se alkohola... :ppozdrav:

Ono sa Zlatkovih slika sto belarus vuce (horsch) je gruber, a ne nekakav vibrokultivator... Ako je ono vibrokultivator, ja sam tanjuraca ;)
 
Odg: Gruber

horsch ima i sa oprugama a moj je sa sigurnosnim srafom nisam kupio sa oprugama jer je razlika u ceni i kg mnogo velika
 
Odg: Gruber

hvala zlatko kao prvo ispricavam se sto nisam bolje vidio :)


ajde pametni bobo,ajd ti meni reci koja je onda razlika izmedu grubera ovaj plavi sa slike i ovoga od zlatka " gruber" ?
 
Odg: Gruber

zrine892 je napisao(la):
hvala zlatko kao prvo ispricavam se sto nisam bolje vidio :)


ajde pametni bobo,ajd ti meni reci koja je onda razlika izmedu grubera ovaj plavi sa slike i ovoga od zlatka " gruber" ?

Razlike su u boji, proizvodjacu, te sto zlatkov HORSCH ima nazubljena tanjure iza (kao tanjuraca) dok ovaj lemkenov sto si ti stavio ima glatke... Minimalne razlike u radnim tjelima, a to svaki proizvodjac ima patentirano (u vecini slucajeva) tako da tu razlike mora biti, a obadva stroja odradjuju jednak posao.

takodjer se valjci razlikuju, a to nije bitno, posto i tu svaki proizvodjac ima vise opcija na biranje tak da ono...
 
Odg: Gruber

e pa nisi u pravu...Gruberi inace se racuna u broj radnih tijela a ne u metrima kao ovaj horsch,ima drukciji ucinak...Ima i drugi gruberi koji ima nazubljene tanjure iza radnih tijela..onog horsch sto ima zlatko lakse je vuči nego gruber,to je vec dokazano...pogledaj na bilo kojim stranicama neces nači HORSCH gruber vec stubble cultivator ( strnjikov kultivator ) onaj HORSCH je puno niži od ovi grubera..dok horsch moras nisko pokositi zito da bi mogao raditi solidno,s njime mozes ici u pripremu za sjetvu,a za gruber nemozes ici u pripremu za sjetvu ali mozes ici pred sjetvu umjesto oranja ako uvjeti dozvoljavaju...e pa ipak nije isto i taj stroj sto zlatko ima i taj gruber...A onaj sto si me nazvao pijancem,za tvoju informaciju ako nisi znao vibro kultivator je onaj kultivator sto ima opruge.(ja sam mislio da je od zlatka sa oprugom)..neki kazu vibro kultivator a neki kazu kultivator sa oprugom...
 
Odg: Gruber

Zrine, ako nisi znao da je "grubber" njemacki naziv za isto ono sto englezi nazivaju "stubble cultivator". To je jedna te ista stvar.

Vibrokultivator koji toliko spominjes se nalazi na prvoj slici u ovoj temi koju je postavio Branko.


Evo, sad ces ti reci da je ovaj horsch vibrokultivator, jer ima opruge koje stite radne tjela od preopterecenja, a ovaj Lemken je gruber, jer ima zastitu od preopterecenja u vidu sarafa.







Visina od tla i jednog i drugog prikljucka je ISTA, potrebna snaga ISTA, radna dubina ISTA... samo se razlikuju po boji i u par sitnica koje se inace razlikuju od proizvodjaca do proizvodjaca.
 
Odg: Gruber

posle sat vremena

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=st39PySFpX4[/youtube]
 
Odg: Gruber

Bobo je napisao(la):
Zrine, ako nisi znao da je "grubber" njemacki naziv za isto ono sto englezi nazivaju "stubble cultivator". To je jedna te ista stvar.

e kada budes radio sa jednim i drugim strojem pa javi se...i njemci nazivaj cultivator..pogledaj malo po tractopolu pa ces vidjet...


zlatko@ odlicno radi...super je...
 
Nazad
Vrh