Razne mere za površine zemljišta

Toliko stane kokičara u Zmajevku kada sa uzvrši.
 
Ne mogu reći tačno, jer nikada nisam merio punu prikolicu kokičara u rinfuzi. Nisam imao potrebe, ali...

Ako u običan džak stane prosečno 50kg običnog kukuruza, kokičara stane otprilike u istu zapreminu 55kg. To je oko 10% više.
Ako u Zmajevku stane prosečno 8200kg običnog kukuruza, onda kokičara stane još 10% više, tj. oko 9000kg.

:cao:
 
Bez ljutnje ljudi ali ja sam na dve zmajevke imao 19200kg imam i kantarsku potvrdu negde nemoj da je trazim! Ali za to mora da bude stvarno dobar kukuruz! Ili da je vlaga visoka!
 
Branko, zato što je sitniji i ima veću gustinu time i težinu u istoj zapremini u odnosu na običan kukuruz, kao i žito.

mityoo, pričamo o suvom zrnu.
 
Zato sam i napisao da mora biti dobre gramaze! Bas zbog toga sam prosle godine pravio daske na zmajevke pa sad ako ostane 5-6 natovarim malo jace da nemoram da vozim prikolicu za 10-20 meteri!
 
19200 je bilo bez povisenja! to je 8600kg/prikolica! a sa daskama od 20 cm tucem ako treba i vagon! Samo ako nemora onda ne tovarim toliko jer ce mi trebati prikolice i dogodine!
 
mityoo je napisao(la):
19200 je bilo bez povisenja! to je 8600kg/prikolica! a sa daskama od 20 cm tucem ako treba i vagon! Samo ako nemora onda ne tovarim toliko jer ce mi trebati prikolice i dogodine!
19200/2 je 9600 po prikolici :D
 
Mićo da ti nisu možda stranice na Zmajevkama 110cm, bilo je i takvih u seriji 489.
 
Nisam ih merio ali ako dobro znam 100 cm!
Case je u pravu ja sam racuno iz glave pa se preracunao! 9600kg!
A sa 17000-18000kg sam vozio kukuruz za Kanjizu! cca45-50km!
 
E sada ste mi dali volju da pronađem jesenje odvage sa mlina i uporedimo ko je u pravu...
 
Svake godine kad krunim iz kotobanje u moju Zmajevku tovarim oko 6500kg visina stranica 80cm, zato ovo ne mogu nikako da shvatim. Branko kažeš jesenja odvaga, suvo zrno ili...?
 
Suvo zrno...
Natovario sam sušeni kukuruz kod Barešića, da drugar ne bi plaćao ležarinu par meseci, i odmah zatim otero u Napredak da razdužim svoje zaduženje, pa mi nisu odbijali vlagu i troškove sušenja, nego samo kalo... 50kg. Moraju nešto. Drugar sada dolazi i po potrebi uzima kukuruz koji sam ja sušio, jer tovi piliće.
 
mityoo je napisao(la):
Bez ljutnje ljudi ali ja sam na dve zmajevke imao 19200kg imam i kantarsku potvrdu negde nemoj da je trazim! Ali za to mora da bude stvarno dobar kukuruz! Ili da je vlaga visoka!
Sto je vlaga veca tezina je manja!
 
Neznam kakve vi prikolice imate,ja imam 3 zmajevke 489 i kakav god da je bio kukuruz od 86,87 metara nema sanse vise ni kg da se natovari a ako je kukuruz vlazan to je onda dosta manje.Psenice stane ako je dobar hektolitar i ako je suva tu negde do 93 metra ni kg vise tako da mi nije jasna racunica da u dve zmajevke stane 19200 kg kukuruza,to je nemoguce jedino ako nisu neke prosirene stranice.
 
Nazad
Vrh