Ravnanje puteva

Bas je lepo videti tako sredjene atarske puteve.Ali kod nas u Golubincima je nemoguce tako nesto uraditi.
 
zike je napisao(la):
Bas je lepo videti tako sredjene atarske puteve.Ali kod nas u Golubincima je nemoguce tako nesto uraditi.


kad bi svako ispred svoje njive pustio setvospremac tri cetiri puta bila bi druga prica a boje se da se nasto ne polomi nedaj boze pa treba kupit oprugu :kisa:
 
Pa to vi koji imate velike traktore treba prvo da pustite po putevima po onda tek mi sa malim traktorima da idemo iza vas. :haha:
 
@miroslave
pa vi kao da spremate leniju za setvu :haha:,sto je previse previse,ili je to bila karta za rucak pa svi izasli sa traktorima,al u svakom slucaju pohvala :D :D :D
kod mene to nepije vode :nono: :nono: :nono: :nono:,ni rucak ih nebi natero
 
Nas clan Zlatko redovno ravna puteve ispred svojih njiva.Ali zato komsije kad dodju na njivu budu :zli: na njega jer moraju da :udri: medje.koje on povadi. :haha:
 
paorpaor je napisao(la):
Da ispravim Leku sa predhodne strane i da kazem da smo prvi put posle zilon godina organizovali uredjivanje puteva u jednom delu atara,a i ove godine cemo ako bude srece. Tako da bi kolega Leka mogao organizovati drugu ekipu da odradi drugi deo atara (bares).
Kolega kad ti sam kazes da ste organizovali urdjivanje puteva(ja u to nisam bio upucen,nisam znao a koliko vas je bilo i gde?) -i da mozes organizovati ekipu a ja tvrdim da je to tesko kod nas-zasto onda ne organizujes pa da vidimo ko ce da se odazove a ko nece :kisa: :cao:
 
Mi smo se organizovali prosle,a i ove cemo da se urade neki putevi,samo nazalost to je dosta mali procnat ljudi,a trebalo bi bar duplo vise.
 
Džabe ravnjanje,uvek se nađe neko,ko mora po kiši u atar
pict0738.jpg
pict0739.jpg
 
Ovde obavezno nekoliko pojedinaca odmah posle kiše pale traktore i pravac atar :zli: :zli: Nije mi samo jasno šta rade osim što uništavaju puteve :sta:
 
Da vidite samo kako izgledaju lenije u ataru gde ima puno povrtara-vecito je raskopana i vlazna posto vecina njih nije kadra da kupi sektorsku prskalicu i postavi na kraj pokretne linije za zalivanje a i mnogi idu posle kise da prskaju povrce od bolesti a i da obidju tako da ja mogu samo da sanjam da odem lepom lenijom do svoje njive. . . :zli:
 
E da ste vi u begecu usred leta zapadnes na leniji jel povrtari kad polivaju normalno poliju celu leniju a o jeseni da ne pricamo kad krenu da izvlace sargarepu onda je zavrseno do njive ces tesko stici ako i stignes
 
ljudi imam jedno pitanje.

Jeli ste vi u ratnim odnosima sa komsijama na njivama ? Zar ne mozete da se dogovorite pa da naspete put kako treba da traje barem nekoliko godina ? Na nivou mesne zajednice ili komsiluka ?
Jeli nije moguce da ispred mesne zajednice se napravi neki dogovor kao samodoprinos ili tako nesto slicnu svi podpisu ugovor i to je to ?

Ili ja ipak zivim u nekom svom svetu ? :sta:
 
Nazad
Vrh