Ravnanje puteva

Та дрва неће стићи да порасту, неко ће их сломити.
 
Тачно тамо где је геометар ставио тачку сам посадио камен. Е онда су паметни тањирали и извадили га. Понављам да није заабоден у пут већ у њиву. И тако на 3 њиве. И шта је решење? Сваке године да се мери?
Beton u dubinu ili staviš 2 karova jedan na drugi tako da donji ne možeš plugom da izoreš a da uz malo kopanja uvek možeš da ga pronađeš ako misteriozno nestane.
 
И место земље около насути кречом да се увек види да се много не тражи.
 
Верујте, колико год било дубоко увек се нађе неко ко ће ископати.
 
Parce sajle (metar), uliti u beton (u flasu "dvolitrasku"), pa u rupu staviti, pa kamen, a sajla da viri samo 5 cm pored kamena. Ako kamen "ode", tu je sajla, pa samo se trazi "izvor" iste...
 
На једном месту у атару је био камен око 1х1 метар и у дубину преко пола метра. Извађен.
 
Тачно тамо где је геометар ставио тачку сам посадио камен. Е онда су паметни тањирали и извадили га. Понављам да није заабоден у пут већ у њиву. И тако на 3 њиве. И шта је решење? Сваке године да се мери?
ko je tanjirao? ovi sto su ravnali puteve ili..neko od komsija?
 
@jjova Ja sam svuda ukopao kamenje na međe plus još jedan odmaknut od međe za koji samo ja znam da mogu po merama da vratim kamenje ako ga izdrndaju i počupaju.Generalno nemam problema ali dešava se nepažnjom pa idem i popravljam gde treba.
 
Ovaj video sam čuvao za dane odmora kako bi svi mogli da ga pogledaju i vide domaćine na koje se treba ugladati. Takva sloga i organizacija se retko viđaju a za našu Srbiju su naučna fantastika. Više od 300 ljudi se angažovalo u akciji popravke atarskih puteva, neki sa traktorom, neki praveći hranu ili dostavljajući piće, sve bez i najmanjeg problema. Ovim putem se zahvaljujem meštanima Bačkog Petrovca i kolegama iz Kluba poljoprivrednika na izvanrednom dočeku i druženju. Da bi ste videli kako je sve izgledalo, podledajte video... Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal! Copyright © 2023. youtube.radoslav adamovic - All rights reserved.
 
Данас пролазио атаром, у кулској општини насипали камен и равнали на проблематичним местима. Са друге стране, општина бачка топола...
 
Kao i obično tako i ove godine do mojih bližih njiva ako na istoj imam posla pušta dali drljaču ili spremač ili vile za iznositi grane kako bi malo zatrpao onolike vagaše . Juče naoravao sredinu puta kako bi bio podignut a danas prošao spremačem od kraj sela kroz troje duži njiva do mog voćnjaka. Sad možeš ići i autom .https://postimg.cc/YhS0rvhm
 
Nazad
Vrh