Rasturač otkosa

Idem ja za PO takodje u narednim danima pa cu svratiti da pogledam bas, znam gde je strugara...
 
SAcu da saznam koliko ga ceni.. Pitao sam kuma njegova je strugara on sigurno zna koliko ga ceni... Sta mislis koliko vredi sad sam se jos i zagrejao za njega... Jos ako prodaje Kum vec je kupljeno.. :osmeh:
 
To mi je mnogo para za rasturivac otkosa... Ako ga ceni 1000e nema nista od trgovine... :sjasi:
 
Isti je kao od kombajnera... Ali mi je prejaka ta cena,mada sacekacu da cujem cenu...
 
Ne može jedna masina da obavlja dobro oba posla, zna se sta je rasturac ali sa njim nikad ne možeš odraditi red kao sa balerinom.
 
Pa balirao sam kad je sunce sakupljalo i balerina i gde je balerina sakupljala idem za brzinu vise nego gde je sa suncem. Ne znam zašto je tako ali tako je.
 
PA nezna nisam do sad imao potrebu za njom... Balirali smo Lucerku za 25 krava i sve sam to stizao pokupiti sa Suncem.. Jedino mi fali ovaj rasturivac jer se bas dugo susi Lucerka i moram da je prevrcm... MAda sa Sunce idem brzo koliko hocu i koliko sam u frci.. :osmeh:
 
Prednost ""Sunca" u odnosu na balerinu je jedino brzina rada i nista vise.Sunce imaju manu sto dosta mrse,upredaju seno,pa kad presa balira,moze da se desi da povuce i 3-4 metra ispred sebe,sto,naravno,nije dobro.
Cena Sunca grabulja je najniza od svih,pa i to dovoljno govori.
 
Ali uradi posao... O brzini da i ne govorim... KAd je ravna njiva nema ogranicenja brzine.. :haha:
 
PA dobro, svako ima svoja iskustva. Ćiro ti posto imaš sakupljac treba da uzmes samo rasturac, ništa kombinovano a njih imaš od 400 do 600e dobrih da se nadje.
 
Prednost ""Sunca" u odnosu na balerinu je jedino brzina rada i nista vise.Sunce imaju manu sto dosta mrse,upredaju seno,pa kad presa balira,moze da se desi da povuce i 3-4 metra ispred sebe,sto,naravno,nije dobro.
Cena Sunca grabulja je najniza od svih,pa i to dovoljno govori.

Slazem se sa svime sto si rekao i da dodam jos jednu veliku prednost balerine, a to je grabljenje coskova i krivina sto dolazi do izrazaja kod parcela nepravilnog oblika. Sunce u okretu ili ne kupe ili naprave gomilu dok balerina formira lep polukruzni otkos sto olaksava baliranje. I takodje da dodam da na mestima gde je travna masa ogromna sunce hoce da naprave vecu gomilu i prekinu otkos na par metara dok sa balerinom to nije slucaj.
 
Moze samo moras jako precizno terati. Posto je poslednje sunce jako daleko od traktora i poluga je dugacka, svako malo cimanje volanom levo-desno rezultira da se otkos iskrivi.
 
Pa znam to, sa balerinom se lako napravi dobar red a i ne znam zasto je balerina sporija od sunca, ja idem sa 539 2 brza, brze nema smisla terati bilo sta ?
 
Nazad
Vrh