Rasipači mineralnog đubriva

Nije tačno da je najbolji i daleko je od najboljeg, ali Vi slušajte te učene i neučene ljude pa neka Vam oni budu linija vodilja za kupovinu Mašina koje su No,1.
Hteo sam da kazem da ljudi koji su ga koristili i koji su gledali rad pomenute masine da su zadovoljni ucinkom i kvalitetom rada.E,sad covek ne moze sve u zivotu da dobije pa ni da ima sve br 1.Cenim misljenje i ucenih i neucenih ali,ipak sam ja taj koji na kraju odlucuje.Ali ne bih voleo da kupim nesto sto cu se kasnije kajati.Izvinjavam se ako Vas je nesto uvredilo u mojim predhodnim postovima nije mi to bila namera.
 
Niste me uvredili ni sa jednim postom, ali sam shvatio da nisam dovoljno stručan da objašnjavam šta je dobro, a šta nije.Ima ovde daleko stručnijih ljudi od mene pa će Vam oni dati daleko kvalitetnije i stručnije odgovore na postavljena pitanja.
 
Niste me uvredili ni sa jednim postom, ali sam shvatio da nisam dovoljno stručan da objašnjavam šta je dobro, a šta nije.Ima ovde daleko stručnijih ljudi od mene pa će Vam oni dati daleko kvalitetnije i stručnije odgovore na postavljena pitanja.
Ja nisam rekao da niste dovoljno strucni.Iako se ne poznajemo licno iz vasih postova iz Vasih postova se vidi da ste dosta upoznati i sa teorijom i sa praksom.Moje pitanje se odnosilo na sve forumase.A samo zainteresovani su dali odgovor medju njima i Vi.Cenim misljenja svih i Hvala na odgovoru.
 
Samo Vi njih pitajte jer ja nemam dovoljno znanja i prakse i to sam shvatio ovih dana pa ne bih da dam pogrešne podatke ni Vama ni ostalima.
 
Poslednja izmena:
Kako se krecu cene rasipaca Vicon sa lulom za fergusona da moze da ga nosi? Mislim na nove rasipace, polovni su oko 500e a da su u ok stanju. Ili sta bi ste mi preporucili sa lulom, tj. kojeg proizvodjaca? Sirina bacanja da bude 8-10m, da moze da nosi 400-500kg vestaka (mislim na NPK, posto za ureju mi nije potrebno da moze 500kg, koja ima i manju gustinu) i da je sa lulom. Za lulu sam se odlucio iz razloga sto mi deluje da bolje rasipa tj. ujednacenije od 2 diska Vogel i Noot iz 80ih sa kojim sada radim. Svaki savet dobrodosao! P.S. Imam ponudu u selu, Vicon 400kg, 8.5-9.5m sirine bacanje i lula iz 1994 za 550e.


Koliko sam gledao na nekom sajtu,ako su dobro cene navedene sa popustom Vicon 300kg/500 8m kosta sa popustom 665 sa PDV-om. Ako je ta cena,onda je ovaj sto ti je ponudjen polovan skup.
 
Kako se krecu cene rasipaca Vicon sa lulom za fergusona da moze da ga nosi? Mislim na nove rasipace, polovni su oko 500e a da su u ok stanju. Ili sta bi ste mi preporucili sa lulom, tj. kojeg proizvodjaca? Sirina bacanja da bude 8-10m, da moze da nosi 400-500kg vestaka (mislim na NPK, posto za ureju mi nije potrebno da moze 500kg, koja ima i manju gustinu) i da je sa lulom. Za lulu sam se odlucio iz razloga sto mi deluje da bolje rasipa tj. ujednacenije od 2 diska Vogel i Noot iz 80ih sa kojim sada radim. Svaki savet dobrodosao! P.S. Imam ponudu u selu, Vicon 400kg, 8.5-9.5m sirine bacanje i lula iz 1994 za 550e.
Ja imam Vicon,750l bez nastavaka.Prezadovoljan sam sa njime.7 godina je kod mene,jednom otkidana lula,kad sam ga secnuo sa motornog pogona kardana na prenos preko tockova kada sam uleteo u razor,ruka cimnula napred.Tako da vodi racuna ako ga uzmes da ti se to ne desi.
A ako ti u pukne,nemoj uzimati u Adi,sure sa delovima.Nova lula je oko 70e i original je.
Ja kad sam mog kupio,nosio sam ram na peskiranje i na plastifikaciju,tako da ni posle 7 godina nema trunke rdje.
Uzgred,nosio sam ga i sa 542,ali nisam smeo vise od 350kg da sipam,da ne bi bio servo volan.
 
ssl22828.jpg
ssl22844.jpg
 
Hvala svima na pomoci.
Bane mi je poslao link od firme iz Ade i cena za model kakav meni odgovara je 665e (verovatno treba jos pdv na to dodati). Medjutim imate pravo da su to kopije. Mala privreda (ne znam kako smeju da napisu Vicon!).

Uglavnom original Vicon http://www.ns-agro.com/sr/proizvod-6-Rasipaci-sa-oscilatornom-cevi-PS-04#prettyPhoto[pp_gal]/2/

Kopija http://www.polovniautomobili.com/oglas3079157/vicon_300500kg8m/

Nisam kontaktirao jos zastupnika iz NS da vidim cene.

edit:
@panonstib
Gospodine imenjace, sta Vi preporucujete u kategoriji 500kg i ~10m sirine sa lulom?
 
Jednog je takvog sličnog kvernelanda kupio jedan "siroma" ovde i stavio ga na nekog "jadnog " Fendta , samo je još bjesniji čini mi se . Stajo sam i razgledao ga pola sata ko da sam pao sa marsa , čini mi se da ide na njega , pored ostalog 6 hidrauličnih crijeva i struja , na jadnom fendtu ostalo još samo 2 slobodna izlaza nazad i 4 naprijed.
 
558568_10202063085449145_901037109_n.jpg559429_10202063035927907_426276665_n.jpg1379577_10202063091809304_146109648_n.jpg1379822_10202063063728602_230186639_n.jpg1381465_10202063005287141_1682003590_n.jpg
Pita jedan clan koja je realna cena ovog rasipaca.On ne moze da postavi slike a hteo bi da mu ova prikljucna masina bude kucno sleme.Svaka informacija je dobrodosla.
 
Jesu al nesto sitno, jedino sro sam dobio nov kardan znas kaki je jos je u plastici. :)
Nema mi Generacije da se javi I dadne strucno misljenje.
 
Rasipač je precizan i dobro radi, al ćeš se i ti dobro naradit dok ga cijelog prepakuješ. Ako nemaš ključ za štimanje zahvata okačit ću sliku da vidiš kako smo ga mi napravili. Kod nas je orginal ključ oko 100 eura.
 
Rasipač je odličan za potrebe jednog srednjeg domaćinstva.Dobra preciznost ako se dobro podesi i ako je djubrivo kvalitetno.Nedostaci prikazanog rasipača:Dosta zapušten (potrebno jedno kvalitetno pranje šmirglanje i podmazivanje), nedostaje osigurač na dardanskom vratilu, pogonski mehanizam treba izremontovati i nedostaje deo lule.
 
Ako mislite da sa rasipacima od par stotina evra bacate kvalitetno i istu kolicinu to jest ujednaceno na parceli,djubrivo koje kosta par hiljada evra i vise stvarno jako neozbiljno.
 
Jel nije kljuc onaj navoj ? On se vidi na slici.
@Panonstib jel imas neku knjigu ze nega? Onaj lezaj na kardanu je dobar, ali jedan kompletno fali, sto znaci da je I drugi razbucan.
 
Nazad
Vrh