Rasipači mineralnog đubriva

Imam u planu kupiti neki novi razbacivac vestackog djubriva.Trenutno obradjujem oko 40h .Koji mi razsturivac predlazete da kupim??Znam da je vicon br 1 ali mi treba i za prehranu u kukuruzu tako da neznam da li da uzmem njega ili ove nove plasticne pa da stavim dodatak za bacanje u vrste?Ili mi predlazete nesto trece.
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] naprimer tako nesto..
 
Imam u planu kupiti neki novi razbacivac vestackog djubriva.Trenutno obradjujem oko 40h .Koji mi razsturivac predlazete da kupim??Znam da je vicon br 1 ali mi treba i za prehranu u kukuruzu tako da neznam da li da uzmem njega ili ove nove plasticne pa da stavim dodatak za bacanje u vrste?Ili mi predlazete nesto trece.

Gde ste Vi dobili podatak da je Vicon br.1 ?
 
Ovde sam citao da moze da se podese lopatice na rasipacu da bacaju u obe strane isto,neko je to radio ali nemogu da nadjem u ovoj temi gde je ta slika kako podesiti.Ako neko zna molio bih da ubaci sliku kako to prepraviti.Trenutno rasipac baca u jednu stranu metar a u drugu 5 m.:ppozdrav:
 
@Nort army ja sam moj platio 200e bio je u takvom stanju kao taj gore sa slike,sve je na njemu ispravno bilo i do sad je bacio oko 80 jutara i radio ko sat,jedino sam ga ja farbao i stavljao nastavak i mrezicu. Imas na mom profilu slike od ciklona.
 
Imam i ja kuci jedan takav isti,samo sto nije pran pred prodaju nego je onaj zastitni lim garav(nosio ga 533 sa auspuhom dole) pa da znam koliko da trazim.
 
Kako se krecu cene rasipaca Vicon sa lulom za fergusona da moze da ga nosi? Mislim na nove rasipace, polovni su oko 500e a da su u ok stanju. Ili sta bi ste mi preporucili sa lulom, tj. kojeg proizvodjaca? Sirina bacanja da bude 8-10m, da moze da nosi 400-500kg vestaka (mislim na NPK, posto za ureju mi nije potrebno da moze 500kg, koja ima i manju gustinu) i da je sa lulom. Za lulu sam se odlucio iz razloga sto mi deluje da bolje rasipa tj. ujednacenije od 2 diska Vogel i Noot iz 80ih sa kojim sada radim. Svaki savet dobrodosao! P.S. Imam ponudu u selu, Vicon 400kg, 8.5-9.5m sirine bacanje i lula iz 1994 za 550e.
 
Kako se krecu cene rasipaca Vicon sa lulom za fergusona da moze da ga nosi? Mislim na nove rasipace, polovni su oko 500e a da su u ok stanju. Ili sta bi ste mi preporucili sa lulom, tj. kojeg proizvodjaca? Sirina bacanja da bude 8-10m, da moze da nosi 400-500kg vestaka (mislim na NPK, posto za ureju mi nije potrebno da moze 500kg, koja ima i manju gustinu) i da je sa lulom. Za lulu sam se odlucio iz razloga sto mi deluje da bolje rasipa tj. ujednacenije od 2 diska Vogel i Noot iz 80ih sa kojim sada radim. Svaki savet dobrodosao! P.S. Imam ponudu u selu, Vicon 400kg, 8.5-9.5m sirine bacanje i lula iz 1994 za 550e.
Taj baca do 14m,samo sto ne ume da ga podesi.
Kupuj.
 
Sanji veliko je to za moje njive.
Panonstib pa cuo sam ovde na forumu od ucenih i neucenih ljudi svi dele isto misljenje.
 
Nije tačno da je najbolji i daleko je od najboljeg, ali Vi slušajte te učene i neučene ljude pa neka Vam oni budu linija vodilja za kupovinu Mašina koje su No,1.
 
Nazad
Vrh