Rasipači mineralnog đubriva

Kazu da Amazone, a isto tako i Donder, ako je namesten na 16m, da tih 16m baca full, a da jos 16m baca onako po koje zrno, tako da stalno preklapa prethodni prohod.. ako neko ima Amazone ili Donder neka napise iskustvo..
 
Mi imamo Donder. Tacno je da baca vise nego sto treba ali to tako treba. Svaki rasipac baca sire nego sto je podesen posto krajeve uvek manje baci, pa se pri sledecem prohodu to preklopi. Ako nadjem dijagram poprecne distribucije djubriva okacicu i sve ce biti jasno.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
8df57f8ab15516ddc183489495c33eba.jpg
 
To mi se uopšte nesviđa, kako onda idete prvi put, poret komšiske parcele ? Ja imam rasipač SULKY DPX 1155 i na koju ga metražu namestim tako i baca, nađe se koja granula da prebaci ali to je vrlo vrlo malo.
Sad imam u planu da kupim nov AMAZONE , i nadam se da može da se namesti da baca na zadatu širinu inače će vrlo kratko vreme provesti u mom dvorištu :)
 
Tako je. Zato postoje limitatori. Mada moze i da se zatvori pola i ide do komsije medjom. Tacno baci do tocka.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Imam Donder, diskovi 18-24m, baca vrlo precizno, a i samo stelovanje zahvata je vrlo jednostavno, po koje zrno ide van zahvata. A ta prica o prebacivanju van precnika bacanja(1m-2m) je pokazatelj da vam lopatice nisu podesene spram djubriva koje bacate.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugar na dondera stavio od pleksiglasa jedno parce duzine70cm sirine 50cm (kao rep)pozadi tacno na sredini izmedju dva diska i pricvrstio ga na onoj zastitnoj cevi.Spusti ga kada dodje na parcelu i obidje oko parcele..Djubrivo ne leti kod Komsije nego sve ostane sve kod njega na parceli. Vrlo jednostavno prakticno resenje. Inace donder vrlo precizno baca kada se spram tablice podesi i djubrivo i lopatice. Leti djubrivo kako je zadato. Jedini problem je kada djubrivo nije granulisano , nego vise kamencici i prasina e tada je muka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam ja bas takav od 1000 l,ok za sada ,malo se jos zezam sa stelovanjem,nervira me sto se brise sirina razbacivanja koju su samo nalepnicom nalepili na disk,pa se od pranja kida.
 
Ja sam od 1200 konkurisao preko konkursa za mlade poljopirvrednike,svidja mi se kako izgleda..jel komplikovan za stelovanje ?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Cekaj ja sam narucio od 1200l jel to i sto A serija ?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Vidim S seriju ima 1200l a nigde video nisam A od 1200l..sad pogledam na predracunu mi stavili cenu za A1200 a napisali A850 i dole 1200l necw valjda da prave problem oko toga

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Pa super radi,gledao sam i caretu i bodrum ali nisu mi se svidli.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja se odlucio da detaljno romontujem Vicona. Svaki saraf ce ici nov, lezajevi se menjaju svi. Delovi koji dolaze u dodir sa vestakom se cinkuju i na kraju sve se farba. Nek traje opet 20g pa cemo videti posle toga. Na ovo sam se odlucio jer sa njim moze da radi i manji traktor i mogu da bacim na dan 30kj bez napora. Meni dovoljno.
 
Nazad
Vrh