Rasipači mineralnog đubriva

Ma lako ja njih prebacim nije mi to problem nego ne uklapam se u tragove špricanja.Kod mene diskovi nisu razdvojeni nego su jedan uz drugi i nema šanse lopatice produžiti.
 
Nije bacao nikako.Sve nosio u levu stranu kad gledam u pravcu voznje.Svih sest lopatica sam vratio skroz unazad.Sad baca lepo iako obe rucice drzim na istom broju.
 
Citat od 05.03.2012.g. nakon sto sam postavio shemu sa zakretanjem lopatica na megametal rasipacu. Strana 28 ove teme ;)

Ja sam zadovoljan kako radi.Da nije bilo vetra skoro se ne bi videla razlika između bacanja sa leve i desne strane.U njivi gde je zavetrina zbog žbunja se tek videlo kako sa ovim rasporedom lopatica lepše radi.


Sad od jednom ne valja, ne baca jednako... Evo, koristim megametal vec godinama i lopatice su namjestene po mojoj shemi od onda i nista dirano nije... Dan danas baca podjednako u obje strane na sirinu od 10m. Za moje potrebe je za sad sasvim dovoljan rasipac, je da hrdja kao lud al koliko novaca, toliko i muzike.
 
Bobo, ajde molim te još jednom napiši kako si namestio lopatice, ili još bolje ubaci sliku?
 
Svaka druga za jednu rupu unaprijed gledano u smjeru vrtnje tanjura... Nedavno je u ovoj temi (nema mozda 4-5 dana) netko postavio moju "skicu" kako sam ja to kod mene odradio.

Dakle rasipac dodje s lopaticama svih 6 u srednjoj od tri rupe, svaku drugu lopaticu u prvu rupu a ove ostaju u srednjim rupama. jednako otvoris obadvije rucke i dosta jednolicnije razbacuje. Daleko od savrsenog al jbg, bolje od tvornicki postavljenih lopatica.
 
Zahvaljuje, tako sam i ja postavio, mada misli da mi malo više baca u levu stranu nego u desnu, zato desnu ručicu otvrim za nijansu više i vozi miško...
 
Citat od 05.03.2012.g. nakon sto sam postavio shemu sa zakretanjem lopatica na megametal rasipacu. Strana 28 ove teme ;)




Sad od jednom ne valja, ne baca jednako... Evo, koristim megametal vec godinama i lopatice su namjestene po mojoj shemi od onda i nista dirano nije... Dan danas baca podjednako u obje strane na sirinu od 10m. Za moje potrebe je za sad sasvim dovoljan rasipac, je da hrdja kao lud al koliko novaca, toliko i muzike.
Ne valja od jednom jer sam produzio lopatice za 3cm.Kad su duze odmah duze i nose djubrivo u krugu obrtaja.Cim ga nose duze izbacuju ga kasnije tj. vise u levu stranu u pravcu voznje.Znaci ja sam svih sest lopatica vratio skroz unazad tj. maksimalno ih otvorio i sada radi super.Na njivi sam probao vise kombinacija ali je ova ispala idealna .Baca 13metara.Tragove radim na 12metara i tih 0,5 metra ima preklopa sa obe strane.Rucice drzim isto otvorene.
 
Ahaaa, meni je prskalica 10 i prohodi idu na 10m. i na 10m zahvata moj sistem radi ;) Ureom ne prihranjujem samo KAN tako da nemam problema s nosenjem gnojiva (radnim zahvatoim rasipaca). Urea predsjetveno pa se vozikam po njivi kako mi pase ;)
 
Ja se teško uklapam u 10m tragove jer rasipač(agrex sa 4 lopatice) baca dosta više, moram na malom gasu da vozim,
samim tim i manje otvoren rasipač a tada ne jednako baca
Diklofen, koliko su bile tvoje lopatice dugačke pre produživanja
 
Ajde se vi lepo dogovorite kako treba pa nam onda kažite konačan stav,kako da podesimo naše lopatice.Ovako svaki čas idem u šupu i pomeram rupe,kako se koji od vas javi.Leđa me zabolela i nakupio se zime jer često izlazim u pidžami,a on i dalje baca u desnu stranu duplo više i duže nego u levu.
 
Ja kazem kako sam ja moj megametal rasipac podesio i mnogi su tako pokusali i kazu da je i njima bolje. Ako imas drugaciji rasipac ( s drugacijim polozajem rupa za ispust gnojiva na dnu kosa) shema za megametal i njemu slicne ti nece raditi dobro. Evo, i diklofen je medju prvima isprobao moju shemu i radila mu je fino.

Daleko je to od preciznog razbacivanja gnojiva al puuuuuuno bolje od tvornickog podesenja. Ja sam nasao kako meni pase i nemam vise sta traziti po lopaticama.
 
Ispucali mi bužiri od sajli na rasipaču (2 diska-2 sajle po 3 m ) , sajle su dobre ali su bužiri popucali , odem kod ljudi koji prave sajle , kaže nemaju bužir za sajlu 6mm , mogu jedino da naprave i sajle i bužire , kolko košta ? ... kaže 130e jedna sajla , znači samo 250e za 2 sajle , .... reko fala dovidjenja , ... imam neke ideje , vidjeću sutra , ... što neko reče : ništa bez Fapa .
 
Prnjavor , upravo tu sam i bio , kaže 250 km jedna sajla . Još ih znam , kupovao sam nekad u početku sajle kod njih za radnju , za auta , dok se nije ispostavilo da su jeftinije Njemačke sajle . Kaže što se čudiš , sajla za autobus za mjenjač je 200e . Kosjerac , nije baš lako napraviti nastavak , neznam kako misliš , kako ga učvrstiti za stari bužir ? Sajla u ovom slučaju radi u oba smjera i gura i vuče.
 
Nazad
Vrh