Rasipači mineralnog đubriva

Ako izaberemo AN i razmak od 18m dobije se sledeći profil. Vidi se da je ovde preklapanje daleko manje. Znači ne može se generalno reći koliko rasipač preklapa. Za svaki tip đubriva i razmak između prolazaka predlaže se setting koji će ostvariti najravnomerniju rapodelu.
Amazone-kriva-raspodele-djubriva-1.jpg
 
Samo sam ga jednom koristio sa Ureom i u kg baca kako podesim. Bacao sam 100 kg/KJ i na 98 kj je otislo 200 kg vise nego sto je trebalo ali sam imao 2 parcele nepravilnog oblika i bilo je dupliranja. Tada jos nisam imao ubacene kljuceve u navigaciju pa sam mogao da iskljucujem samo pola rasipaca. Sada radi sekcijska kontrola i iskljucuje po 1m. Vozio sam 25 km/h tokom rasturanja djubriva :), pa mozes da zamislis kakav mu je ucinak.
To je fantazija! Stvarno su vrhunske mašine. Ima ih ovde kod nas u selu nekoliko i ima nekoliko Kubota DSX-W ili kako im je već oznaka, u principu ista mašina kao taj Kverneland. Sad vidim da sam se zeznuo tad kad sam uzimao rasipač, bilo mi mnogo da dam 12.000+pdv za takvu Kubotu pa uzmem ovu običnu DSM. Rasipač ko rasipač je odličan, nema tu greške, al me izluđuje kad ga moram doštelavati i jebavati da pogodim predviđenu normu. I to samo s ureom muka, te granulacije i gustine nema ni jedna tabela ni aplikacija, čak ni približne nema. I onda nabadanje...
 
Ne brkaju se pojmovi, sugurno rade na dupli preklop, Rauch veći modeli isto rade tako i tako piše i uputstvu, a to je rekao i serviser dok je kolegi dosao montirati limiter jer je bez limitera nemoguće baciti uz među, kde pola količine od zadatog 15 metara komšiji bez limitera, a ovak limitera preusmjerava sa 30 na 15 m uz međe, ako se baca recimo 15 m širine.
 
Jel se razume neko kako da stelujem turski rasipac baca nejednako. Levo i desno baca mi vise nego iza rasipaca? Lopatice imaju 3 rupe i cini mi se neki "slic"
 
Nazad
Vrh