Ranija setva kukuruza

doso sam sa sadnje. posejano 2 reda na 30 .677 60 30 2 reda na 25. na 23 cm 2 reda p0 20 cm. i jedn na 18.to sve 6030. bacene 2 kg zaoravanje i 2 kg kan. rizikuvao sam pa sta bude. i u tu njivu letos izvozen stajnjak. il ce da rodi il ce sam suma da ima..
Sa takvim djubrenjem i na takvo rastojanje u redu ovamo kod nas klipovi bi bili dugacki ko oklagija:haha::ppozdrav:
 
Milane,
Vi u Mozgovu ste na platou, zaravni i kada skreneš levo sa puta Aleksinac-Soko banja, ceo potez je, skoro tepsija. Koliko se sećam iza crkve je uspon do vrha brega tj, planinskih delova jer je i selo na malim brežuljcima u nekim delovima. Jedini problem kod Vas na tom platou jeste brzina oceđivanja, sušenja parcela posle jakih kiša i snega kao i brzina zagrevanja parcele. Idi bolje na ranije grupe zrenja, domaći hibridi za klip, ili tuci ranije grupe strane i čuvaj zrno u ambaru ili pod šupom. Mada mislim, ako ste zadržali simentalce, da je klip neophodniji. Bio kod Vas u selu 1998-e na Saveznom takmičenju proizvođača pšenice. Pobedio 1997 Pavel Brezina iz Padine, a 1998 jedan paor iz Plandišta. Bilo zanimljivo.
Ne boj se gustine. Klip je toliki koliko ga je napravio selekcioner. Danas broj biljaka koje imaju zadatu veličinu klipa daju prinos. Manje biljaka na njivi - veći klip više ne pali.
Možda je to od interneta?
Gariša.
 
e tako je to .bile su to nekad manifestacija dani zetve nekoliko godina lepo je bilo. a kazi mi zasto nije bolje jedan velk klip, nego dva mali?
 
Dval loša ubiše Miloša, oduvek bilo.

Suština je da ta dva manja klipa imaju veću masu zrna nego taj jedan veliki, najjednostavnije rečeno.
 
i ne samo sto 2 manja klipa imaju vecu masu, nego ta 2 manja klipa se lakse suse i gube vlagu na jesen, nego jedan veliki klip.
 
Komsija sejao 27 marta ,kaze obecao ja da ce da seje za dan nase ulice.I utisci,kukuruz zut i oprljen izgleda da ga malo opalio mraz pri nicanju ali bas mu nije islo na ruku ovo hladno vreme.TRebace mu dosta da se oporavi ako se oporavi.Ja sam sejao oko 3 bog ce znati kakav li je,nisam isao da ga gledam parcela je daleko 12 km.
 
Ja sam sejao 5 marta pa ima ozegotine ali nisam siguran dali od zime ili hemije.
20qjkao.jpg
 
Ja sam sejao 1. aprila i tek sad poceo da izlazi kukuruz,Ima lepu svetlozelenu boju.Posto je bilo lepo sredjeno za setvu,seme sa'ranjeno na desetak centimetara,zato je i ostalo vise od 20 dana da nije niklo
 
razmisljam sto sam posejao kukuruz rano negde oko 3 aprila zut je sav,al da nisam kad bih sad usao u nivu posle ovih kisa.I sad sto su posejali kad opici sunce kazu oko 30 za vikend ima kora da bude sa tri prsta
 
Kukuruz nije ko rdjavi k...c pa da mu i d...e smetaju ima da probije:haha:pokoricu ili nadje pukotinu
 
ja posejao 11.4., taj dan i poprskao i do danas nisam isao. svaki je klijao,nijedan nije truo,ali nijedan nije jos izbio na povrsinu.trebalo bi za 2-3 dana da pocnu da se pojavljuju.mislim da nece biti pokorice
 
Šandor je u pravu bolje je da prođe ovo zahlađenje pa onda sejati , ako im je verovati :sta: evo linka http://www.idokep.hu/elorejelzes mada kolko oni najavljuju kiša neće se do maja moći ući u njive a sunčano samo za uskrs a tad samo tucam jaja :haha::ppozdrav:

Citiram samog sebe ovaj post je pisan krajem marta i samo sam se šalio ovo za kiše do maja ali izgleda da se obestinilo sreća moja pa sam posejao 12 .
 
Nazad
Vrh