Ranija setva kukuruza

Posijano 19.3 za probu dva puta ga tuko mraz i opet je izaso sad vec tri lista.
 
Ja sam resio da sav moj kukuruz posejem na 20cm i 22cm u pitanju je pionir.Imam svakakve zemlje od 2-5 klase u ravnici,u brdu,pored reke,i kod mene svi seju preko 30 cm,al da vidimo dal ce i ovako da rodi,po meni ako ne padne kisa kad treba gustina ima ulogu al ne toliku,e sad...
 
Ja sam resio da sav moj kukuruz posejem na 20cm i 22cm u pitanju je pionir.Imam svakakve zemlje od 2-5 klase u ravnici,u brdu,pored reke,i kod mene svi seju preko 30 cm,al da vidimo dal ce i ovako da rodi,po meni ako ne padne kisa kad treba gustina ima ulogu al ne toliku,e sad...
pravilan sklop za doticni hibrid cini da se leti zemlja manje greje jer nije pod direktnim uticajem suncevih zraka ( sam sebi pravi ladovinu) a samim tim ti je i isparavanje manje.Treba nesto vise od toga u susnim godinama ? ?
 
Nebi reko da je za prednost gušćeg sijanja presudno kvalitet zemlje , čak ni kiša , znači nešto al nije presudno. Prije bi reko da se prelaskom na kombajniranje u zrnu negdje pred rat (mislim ne totalnim prelaskom nego većina) , i vaganjem žita, prvo probno a onda sve više prešlo na gušće sijanje . Tako je bar kod nas.
Druga je priča kad istreseš klipove u košanu i najvažnije je da komšinica kaže " ..u kolki su ti klipovi..) , a drugo kada vaga presudi.
 
ja sam resio da posadim rucno pola ar , i da mu bacim djubre 2 kila petnesticu i 3 kan .a cu ga posadim razno jedan red na 20 drugi na 23 i treci na 25 .bas da se uverim dal to uspeva kod mene.
 
Milane ako ga budes zalivao ima da gi uspe a i komsinica ceti zavideti. Nije mesto za vic ali kad smo kod klipova , dosli Mujo iFata u Vojvodinu i setaju poljem razgledaju kukuruz, a on koji od kojeg veci klip i svaki stoji uspravno , veli Muja Fati e da mi je vako jedno jutro, a tek ce Fata eee da je meni taki svako jutro.
 
Jos taj red na 17cm ako stavis navodnjavanje kap po kap ima da oboris svetski rekord :haha:
 
doso sam sa sadnje. posejano 2 reda na 30 .677 60 30 2 reda na 25. na 23 cm 2 reda p0 20 cm. i jedn na 18.to sve 6030. bacene 2 kg zaoravanje i 2 kg kan. rizikuvao sam pa sta bude. i u tu njivu letos izvozen stajnjak. il ce da rodi il ce sam suma da ima..
 
Nazad
Vrh