Radovi u malinjaku

Cuo sam da gde je manji porast izdanaka trebalo bi pustiti an. Ne znam, reko da probam
 
Planiram na jesen da radim kalcifikaciju zemljista, da bi bih doveo PH vrednost na optimalan nivo i u vezi toga imam par nedoumica.
Receno mi je da bacim krec, ali da obavezno moram stajnjak isto da bacim (nesto u vezi mikroorganizama).
Prijatelj mi je spomenuo da postoje granule, koje isto poboljsavaju PH vrednost (garantuju +1PH u roku od godinu dana), 300kg zamenjuje tonu kreca.
Zanima me koja je opcija bolja?
Van kalcifikacije, nemam potrebe za stajnjakom, humus mi je na optimalnom nivou.
Takodje da li mogu u rano prolece sledece godine zajedno sa NPK da zafreziram pepeo od drva?
Hvala unapred i pozdrav :)
 
Zađto su pojedini plodovi ovakvi?
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Hoce i ako ti je ne daj boze grad udario u zrenju, pa da imaju takve pecke, meni je padao 10 minuta sitan, pa je ta prva tura pegava.
 
Ima toga i kod mene mislim da one smrdibube to prave ,uglavnom sad nema prskanja ali ako je jak napad mozes da probas sa maceratom od koprive koju iseckas i odstoji 24h pa procedi i isprskaj.
Ovo ne skodi ni malini ni pcelama a malo rastera stetne insekte.
 
Vrlo verovatno je od smrdibube, kod mene je sada invazija na kupinama, samo sto se kod ploda kupine drugacije reflektuje, plod ima onako malo neprijatan ukus.
Radio sam sve zastite na vreme, ali pojavljuju se svake godine u cvetanju, dok ih kod maline na parceli koja je udaljena oko 100 metara ima vrlo malo, ili ih nema uopste u cvetanju.
 
Slicna stvar i kod mene, najezda smrdibuba, nekih nogatih belih paukova i kica???

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Vilamet,a danas berem glen...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Od radova na malini u narednom periodu planiram zaštitu sa glifolom koncentratcojm od 50 %.
Valjda ce biti neke koristi....
 
Narode,pošto sam početnik,tj.nastavio sam očev posao pa nemam iskustva,može savet od iskusnihljudi!?Kad da skidam staru malinu...odmah posle branja ili kad već?Vilametje u pitanju.
 
Sto pre to bolje da je iseces a vadjenje i iznosenje nakon bar 15 dana .... ako nije zarazena ..onda je bolje usitniti i ostaviti u medjuredu.. Mozda neko ima bolji predlog?
 
Nazad
Vrh