Radovi u malinjaku

kažu da je ABD PROM izasao sa 90 +10 sad koliko je tačno ne znam...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav moze li neko da mi objasni dali moze djubrivo novalon 20 20 20 da se posipa kao kan ili mora kap po kap
 
Može ali nije preporučljivo. Skupo je to djubrivo da bi se bacalo na taj način.


E sad imam jednu nedoumicu i pitanje za iskusnije i školovanije članove ovog foruma.
Prošle godine u aprilu sam radio malinu sa fosetilomzbog sušenja od fitoftore folijarno preko lista.
Ove godine, znači posle godinu dana, dolaze iz hladnjače da uzimaju uzorke listova maline i posle analize kažu da ima još te aktivne materije u listu i da jedino mogu da povadim ovu i da posadim drugu malinu.
Kako je moguće da posle godinu dana i dalje postoji materija u listu kad je išla primena preko lista.
Da je preko zemljišta mogao bi da razumem ali ovo mi ne ide nikako.
Ja mislim da je nešto drugo u pitanju ali bi vol da čujem neko stručno mišljenje pre svog...
 
Može ali nije preporučljivo. Skupo je to djubrivo da bi se bacalo na taj način.


E sad imam jednu nedoumicu i pitanje za iskusnije i školovanije članove ovog foruma.
Prošle godine u aprilu sam radio malinu sa fosetilomzbog sušenja od fitoftore folijarno preko lista.
Ove godine, znači posle godinu dana, dolaze iz hladnjače da uzimaju uzorke listova maline i posle analize kažu da ima još te aktivne materije u listu i da jedino mogu da povadim ovu i da posadim drugu malinu.
Kako je moguće da posle godinu dana i dalje postoji materija u listu kad je išla primena preko lista.
Da je preko zemljišta mogao bi da razumem ali ovo mi ne ide nikako.
Ja mislim da je nešto drugo u pitanju ali bi vol da čujem neko stručno mišljenje pre svog...

Pa to ti je sistemicni preparat, biljka ga je usvojila preko lista, tako da se nalazio u celoj biljci , i sad ga imas u tragovima, cim je uzorkom pokazalo, znaci bice ga i u plodu... Ne vidim sta bi drugo bilo u pitanju... A sto organske proizvodnje tice, kriterijumi su sve ostriji, tehnologija napreduje sve je lakse otkriti prisustvo nedozvoljenih materija, krug je veliki svako svakog kontrolise... Ja radim organsku malinu i kupinu, radio sam i konvencionalnu proizvodnju dok ne procitah na jednom preparatu sitnim slovima al se vidi SUMNJA SE DA MOZE DA IZAZOVE KANCER, pa sto bih trovao sebe i druge, ako moze bez hemije, manji prinos veca cena i dodje na isto, ali se ne trujem niti trujem druge...
 
Dali je neko imao problemmsa skakavcima u malinjaku i kako ih se resiti. Ja malo pre prskao preparatom sistemin pa videcemo sutrA
 
Dali je neko imao problemmsa skakavcima u malinjaku i kako ih se resiti. Ja malo pre prskao preparatom sistemin pa videcemo sutrA

Ako mislis na one crne, ako imas travu, samo redovno kosi i odrzavaj uredno deo izmedju malina i trave i onda manje izlaze, tj. napadaju maline... Jer kad ne pokosim na vreme i kad mi se zatravi i deo gde su maline onda vidim da ih ovi grickaju i vidim puno njihovih rupa tuda okolo...

MADA, to je jako minimalan broj, ali moje skromno zapazanje, pa ako moze da pomogne eto bez koriscenja hemije, jer su oni u rupama do uvece i izlaze kasno po noci napolje...
 
Pa to ti je sistemicni preparat, biljka ga je usvojila preko lista, tako da se nalazio u celoj biljci , i sad ga imas u tragovima, cim je uzorkom pokazalo, znaci bice ga i u plodu... Ne vidim sta bi drugo bilo u pitanju... A sto organske proizvodnje tice, kriterijumi su sve ostriji, tehnologija napreduje sve je lakse otkriti prisustvo nedozvoljenih materija, krug je veliki svako svakog kontrolise... Ja radim organsku malinu i kupinu, radio sam i konvencionalnu proizvodnju dok ne procitah na jednom preparatu sitnim slovima al se vidi SUMNJA SE DA MOZE DA IZAZOVE KANCER, pa sto bih trovao sebe i druge, ako moze bez hemije, manji prinos veca cena i dodje na isto, ali se ne trujem niti trujem druge...

Razumem da je sistemik i to odličan i zajeban i sa razlogom je i koriscen ali da se pojavi posle godinu dana u biljci, malo mi tu nešto smrducka. Ne kažem da ne može biti ali kad sam trazio da vidim rezultat, pošto je samo moj malinjak uzrokovan (list), niko nista ne daje...

Pa ovde su radili maline od buba skoro pred početak zrenja, šta će biti kod nih.
Neki su radili travu hemijom po malinama.

Mnogo manji prinos ne opravdava ovu cenu maline i sve dok budemo razmišljali kao ti - nemo se naći uvredjen- mi i treba da budemo hebani od strane svih počevši od prevoznika, hladnjača itd.

Zna se šta je organska proizvodnja, kako se radi i koliko kosta taj proizvod.

Ovako zaplsise seljaka, pa rob ne uradi ništa, prinos nikakav cena još gora.
Da samo navartite kod mene u selo, kad se pomene vlasnik hladnjače, gore se boje njega kad treba doći u malinu nego da dolazi Aco Vučić.

Dok to ne shvatimo mi ćemo propasti dok će hladnjcari vozati džipove, svake godine nov, peći brkove na raznju, mora i letovanja a ti gedzo ako vratiš dug prema njima i pojedes sladoled ispred prodavnice budi srećan.
 
Razumem da je sistemik i to odličan i zajeban i sa razlogom je i koriscen ali da se pojavi posle godinu dana u biljci, malo mi tu nešto smrducka. Ne kažem da ne može biti ali kad sam trazio da vidim rezultat, pošto je samo moj malinjak uzrokovan (list), niko nista ne daje...

Pa ovde su radili maline od buba skoro pred početak zrenja, šta će biti kod nih.
Neki su radili travu hemijom po malinama.

Mnogo manji prinos ne opravdava ovu cenu maline i sve dok budemo razmišljali kao ti - nemo se naći uvredjen- mi i treba da budemo hebani od strane svih počevši od prevoznika, hladnjača itd.

Zna se šta je organska proizvodnja, kako se radi i koliko kosta taj proizvod.

Ovako zaplsise seljaka, pa rob ne uradi ništa, prinos nikakav cena još gora.
Da samo navartite kod mene u selo, kad se pomene vlasnik hladnjače, gore se boje njega kad treba doći u malinu nego da dolazi Aco Vučić.

Dok to ne shvatimo mi ćemo propasti dok će hladnjcari vozati džipove, svake godine nov, peći brkove na raznju, mora i letovanja a ti gedzo ako vratiš dug prema njima i pojedes sladoled ispred prodavnice budi srećan.

Cena je nezadovoljavajuca za oba vida proizvodnje... Al opet sa druge strane organska ce biti 50% skuplja, a prinos ne moze biti toliko manji... Rekoh zasto sam presao na takav nacin proizvodnje, jednostavno necu da sam sebe trujem, zatrovani smo i ovako dosta, to je moje misljenje... U poljoprivredi 2+2 retko kad su cetiri, ja sam se pomirio s'tim imam opciju da radim ili ne, niko me ne tera da se bavim malinom i kupinom, al necu ni da idem kod turcina da radim za 25 000 i opet nemam nista... Jbg tako nam je kako je , trazili smo gledajmo
 
Trenutno stanje u Vilamet-u, fenofaza (završeno cvetanje).
Zapažanje: Primetno kraće rodne grane, kao i manje zametnutih plodova nego što bi trebalo biti.
Uzrok: Sušan april, a kišan period u 50% vremena cvetanja).
Bilo je i grada čije eventualne posledice još nisu preterano vidljive.
List i stabla lastara zdravi.
... :ppozdrav: ...

https://imgur.com/a/h1Why65


https://imgur.com/a/InnoTR6
 
Poslednja izmena:
Cena je nezadovoljavajuca za oba vida proizvodnje... Al opet sa druge strane organska ce biti 50% skuplja, a prinos ne moze biti toliko manji... Rekoh zasto sam presao na takav nacin proizvodnje, jednostavno necu da sam sebe trujem, zatrovani smo i ovako dosta, to je moje misljenje... U poljoprivredi 2+2 retko kad su cetiri, ja sam se pomirio s'tim imam opciju da radim ili ne, niko me ne tera da se bavim malinom i kupinom, al necu ni da idem kod turcina da radim za 25 000 i opet nemam nista... Jbg tako nam je kako je , trazili smo gledajmo
Ovo za turke ti skidam kapu. Mene su zvali triput, rekoh neka hvala...
 
pozz

sfb906.jpg
poceo vilamet da mi se susi od vrha nadole zna li neko u cemu je problem

- - - - - - - - - -

ie08dk.jpg
 
Isto i kod mene, suse se, glinovito zemljiste zadrzava vlagu, koren ne moze da funkcionise i na zalost nema pomoci

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Markos3
Isčupaj jednu i pogledaj koren. Unazad sam postavljao slike kako izgleda koren kada ga napadne fitoftora. Ako nema izdanaka oko njega ili pak ima ali se i oni povijaju, verovatno je fitoftora. Nadam se da nije to.
 
Ja sam juče (sinoć) iskopao tridesetak rupa na mestima gde sam našao suve rodne grane/lastare. U svakoj je bio kanal od glodara (krtica ili miš). Pre toga sam trošio neku (smrdljivu) tečnost i tablete koje ih (valjda) teraju. Međutim, mislim da od toga nema ništa jer kanal koji iskopaju je svejedno iskopan i ostaje,a kad je oteraš to samo znači da će na par sledećih metara iskopati drugi kanal pa ćeš je onda juriti tu i tako možete u krug beskonačno. Pade mi na pamet da ostavim sve kanale, a da popunjavanje vršim par centimetara levo-desno. Nek tutnje kao i do sad pored jer leka ionako nema, ili ako ima nek neko podeli iskustvo ovde. Hvala.
 
Pored malina koje se suse teraju mladari iz zemlje veseli su sa tamno zelenim i krupnim listovima.Uglavnom su svi lastari koje sam posakao i izbacio poceli odozgo nadole da se suse do nekih 0,5m od zemlje gde su veseli rodne grancice pune ploda i cveta
 
Sledece nedelje sam planirao da ubacim an u zalivni sistem. Zna li neko kolko toga ide po ha?
 
Nazad
Vrh