Radovi u malinjaku

Dok ne stignu stubovi ,postavio sam juce privremene gredice i vezao obican kanap pa na kanap lastare.Nadam se da nisam pogresio.Interesuje me kad se uokvirno lastari spustaju na zemlju da prezime,da ih ne spustim ranije pa da ih u jesen kisa ne ubuđa.I drugo pre 10 dana sam prskao sa quadris i humistartplus,dali mogu jos jednom da odradim taj tretman krajem ugusta ili u septembar pre jesenjeg plavog prskanja.Pozdrav.
 
Prvo Pozdrav smima posto sam novi ovde.
Prosle jeseni sam zasadio oko 1500 m2 maline, miker i vilamet. Za sada maline solidno napreduju, odnosno sorta miker, koje su izrasle preko 2 metra u prosjeku.
Vidio sam u prethodnim postovima da je bilo rijeci o izrastanju bocnih grana sto i mene muci na mikeru jer skoro 50 sadnica je pustilo bocne grane, a na nekima ima i po
5-6 grana ili vise pa neznam kako da ih tretiram ili da ih ostavim sve???

Druga stvar koja me zanima je posto mi vilamet kasni dosta sa rastom u odnosu na miker, tj. tek je dosao do druge zice. Da li je to normalno za ovu sortu ili bi trebao mozda neko dodatno prihranjivanje ili sta vec, jer se bojim da nece uspjeti dovoljno da naraste prije zime???
346nsp5.jpg

2r6gm1f.jpg

282ho46.jpg




Vilamet
2ljsy3a.jpg

29nwj76.jpg


Miker:
hsrlfl.jpg
 
Poslednja izmena:
Bice to sve ok, do kraja vegetacije i rasta ima jos dosta vremena, vidim da radis bez zaliva pa nije lose malo ga pogurati folijarno aminokiselinama uz dodatak nekog tecnog djubriva.
 
Imam kupljeno sve za kap po kap..... nego je ova godina kod mene bar, sa puno kise, pa ga zbog toga jos nisam postavio. Razmisljam da ako ne bude neke suse u narednim mjesecima i ne stavljam ga ove godine da ne mrzne dzabe preko zime, nego na proljece....
Prihranjivao sam ih folijarno u dva navrata i jednom sa KAN-om, pa cu vidjeti za par sedmica kakvo je stanje da poguram vilamet jos malo.
A sta mislite da bi trebalo da uradim sa onolikim bocnim granama ima ih 5 - 10 na pojedinim lastarima??? :(
 
Imam kupljeno sve za kap po kap..... nego je ova godina kod mene bar, sa puno kise, pa ga zbog toga jos nisam postavio. Razmisljam da ako ne bude neke suse u narednim mjesecima i ne stavljam ga ove godine da ne mrzne dzabe preko zime, nego na proljece....
Prihranjivao sam ih folijarno u dva navrata i jednom sa KAN-om, pa cu vidjeti za par sedmica kakvo je stanje da poguram vilamet jos malo.
A sta mislite da bi trebalo da uradim sa onolikim bocnim granama ima ih 5 - 10 na pojedinim lastarima??? :(

Jeste kisna godina u pojedinim delovima ali to ima i svoje mane, u mom novom zasadu sam bas zbog obilnih padavina prihranjivao kanom cesce nego sto obicno radim i to pred ocekivane padavine ali sa dooosta manjim dozama jer zbog obilnih padavina azot se lako spira a folijarno prelazio aminokiselinama posle padavina i vecih temperaturnih sokova. Bocne grane za sada ne diraj, pogledaj samo uz stablo iznad grananja da li ima kakvih mehanickih ostecenja ili ubusivanja insekta, to ces resavati na prolece prilikom vezivanja, za sada ti je najbitnije da ona bude sto zdravija i sa dosta lisne masne i da ojaca koren, da skupi sto vise snage za narednu godinu.
 
Pozdrav svima interesuje me ko je imao problem sa Didimelom cime je prskao i koliko je bilo efikasno prskanje? U poljoprivrednoj apoteci su mi preporucili Quadris pa me interesuju vasa iskustva sa ovom bolescu.
 
Cepaj Quadris. Jeste li sigurni da je didimela? Najbolje fotografija, ako mozete da postavite

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Da li vam se desava da od jakog sunca stablo dobije ljubicastu boju, odozdo je zelena, gde je prekrivao list isto zelena, jedan strucnjak me zaplasi za didimelu, ali meni ne izgleda tako, lastari pravi, jaki, ne suse se. Znam kod didimele da budu ljubicaste tufne, kod mene ceo lastar kog greje sunce ljubicast.

Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka
 
Da li vam se desava da od jakog sunca stablo dobije ljubicastu boju, odozdo je zelena, gde je prekrivao list isto zelena, jedan strucnjak me zaplasi za didimelu, ali meni ne izgleda tako, lastari pravi, jaki, ne suse se. Znam kod didimele da budu ljubicaste tufne, kod mene ceo lastar kog greje sunce ljubicast.

Poslato sa P6-U06 uz pomoć Tapatoka
Isti slučaj kod mene na polki,dok na polani nije...

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Ma nije didimela,Polka ima redji sklop od Polane i ovo je posledica sunca,kao sto plod dobije ozegotinu,tako i list,a ovde nedostaje nesto od mikroelemanata...
 
Nazad
Vrh