Radovi u malinjaku

Trebao bih sada isprskati od plamenjace.
Jel se moze prskati sa PROMESA?

Prijatelju imas galenikin sajt ili agromarket ili agrosava. Pa ideš na zaštitu voća, pa programi zaštite, pa malina i naďeš sa čime kada prskati. Drži se jednog od tih programa za početak dok malo ne naučiš o voćarstvu. To je sasvim dobar plan, jer ti programi zato i postoje da ne bi svako ponaosob morao da izmišlja, pita jedno te isto itd.
 
Koji god da uzmes, neces pogresiti, evo recimo agromarket

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Pozdrav! Muci me jedna stvar, novi sam u malinarstvu. Sto kad pada kisa a maline su za berbu? Dal se smije dirati mokra biljka, plod? Unaprijed hvala

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Teško :) Šalim se
Pre glavnog razvodnog creva se postavi venturi sistem. Izguglaj to pa će ti biti jasno , ima mnogo slika
 
Postovane kolege malinari,
Danas kada sam obilazio zasad maline, video sam nekoliko malina polomljeno na pola, pale dole ali nisu skroz isecene, kada sam pogledao na mesto preseka vidim neka bela jajasca, da li je to u pitanju neki insekt i na koji nacin suzbijati ga, nema one gulke sto pravi malinin prstenar tog zadebljanja, u pitanju je polana prva godina.
 
Postovane kolege malinari,
Danas kada sam obilazio zasad maline, video sam nekoliko malina polomljeno na pola, pale dole ali nisu skroz isecene, kada sam pogledao na mesto preseka vidim neka bela jajasca, da li je to u pitanju neki insekt i na koji nacin suzbijati ga, nema one gulke sto pravi malinin prstenar tog zadebljanja, u pitanju je polana prva godina.
Malinina musica, to su njene larve koje se ubuse u stablo i hrane se plutastom unutrasnjosti stabljike zato i pucaju, meni je prosle godine napala 80% malinjaka ali su nekako prezivjele i dale rod, miker je u pitanju

Послато са HUAWEI G510-0200 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh