Radovi u malinjaku

Treba vodoti računa o ishrani jer nije svako đubre za svaki tip zemlje itd.Naročito sa ureom jer nije dobra za jagodičasto voće.
Ne bih se bas u celosti slozio sa tim, urea koja je data malini prva na pocetku vegetacije naravno u dosta manjoj dozi zapravo ima dobar efekat jer malko zakiseli zemljiste taman toliko da olaksa korenu usvajanje ostalih elemenata i da brze proradi posle zimskog sna. Naravno da ovo treba prihvatiti sa rezervom jer dobre rezultate daje na zemljistima gde je ph izmedju 6.5 - 7.

Sent from my C6603 using Tapatalk
 
Ista stvar i kod mene na mestima.

e746e4e14983cd8efbbcc1b30638f22b.jpg

2ce9ed123e7cc09c973675f20dd78cb1.jpg

37de5bbe2188a32ea6689b3497daa78e.jpg
 
ozegotine preventivno mreza za sencenje a posle ovakve stete izdanci daju naredne godine smanjen rod , sad ako bi neko iskusniji po ovom pitanju odgovorio da li prskanjem biostimulatorima ima kakve koristi ?
 
Zbog čega bobanvrb?



Baš iz tog razloga što zakišeljava zemljište i ima hlora koji na duži vremenski period nije dobar u malini.tako sam čuo na nekim predavanjima od zaštitara.Treba voditi računa o sastavu i tipu zemljišta tj. uraditi analizu pa prema tome raditi ishranu.

Da dodam da i u vilametu sam primetio isto ovo ali na 2-3 izdanka

Evo našao sam pasus na tu temu o đubrenju

Slično se ponašaju i fosforna đubriva. Superfosfat treba davati na alkalnim, a tomasovo brašno na kiselim zernljištima. Od kalijumovih đubriva, za đubrenje maline u rodu pogodniji su kalijum-sulfat i kompleksna đubriva koja ne sadrže hlor nego 40% -tnu kalijumovu so, jer hlor koji se nagomilava u zernljištu višego*dišnjom primenom ovog đubriva može toksično delovati na malinu.
 
Poslednja izmena:
Da mislio sam na ostala npk đubriva gde je kalijum u obliku hlorida sem kod nekih đubriva gde je kalijum u obliku sulfata.Taj kalijum hlorid nepovoljno deluje na malinu.
 
Negde u februaru je bila dilema oko vezivanja.Neko je izbacio sliku ili link ne sećam se tačno a nemogu da nadjem post,vezivanju malina u Čileu.Tj mladari su bili preko 2,5 i više metara pa su prebacivani preko treće i vezivani dole za drugu žicu.Interesuje me dali je neko to radio i kako se pokazalo.
Pošto kod mene na jednom delu njive mladari su sad oko 2m.tu mi je bilo ležalo stajsko djubre pre nego sam ga rastrvio po njivi pa rastu ko nezdravi.ostali su oko metar metar i dvadeset.
 
Negde u februaru je bila dilema oko vezivanja.Neko je izbacio sliku ili link ne sećam se tačno a nemogu da nadjem post,vezivanju malina u Čileu.Tj mladari su bili preko 2,5 i više metara pa su prebacivani preko treće i vezivani dole za drugu žicu.Interesuje me dali je neko to radio i kako se pokazalo.
Pošto kod mene na jednom delu njive mladari su sad oko 2m.tu mi je bilo ležalo stajsko djubre pre nego sam ga rastrvio po njivi pa rastu ko nezdravi.ostali su oko metar metar i dvadeset.

https://www.youtube.com/watch?v=4AiecqKK35o

Mozes da odslusas ovo predavanje, imas opsirno sve objasnjeno, sto se tice ovog sto pitas, ovaj strucnjak je lastar podelio na tri celine, do prve zice, od prve do druge zice, e sad kad lastar pretera sa visinom, najrodnija celina druga prelazi u trecu, to sto pitas ima smisla ali ni sam neznam kakva su iskustva.
 
Nazad
Vrh