Radovi u malinjaku

znam da nije za ovu temu,ali da li neko ima iskutva sa goldoni ili muta gorenje frezom ali da imaju Kipor motor od 8 ks?
da li taj motor moze da dobro frezira?da nije slab za frezu?
nasao sam goldoni 610d bez motora,pa se pitam dli moze Kipor to da izdrzi(freziranje) oko 25 ari?
ako ne,da li neko ima na prodaju polovan goldoni dizel motor?
pozdrav,
P.S. nSiam bas vican oko motokultivatora pa mi je svaki odgovor dobrodosao.
 
Provereno kipor ugrađen kod zeta na mutu radi ko sat mali potrošač.Ekstra se pokazao.Imaš po zvečanu i leposaviću tih motora koliko hoćeš.
 
glas zapadne srbije

Za sve koji u malinama imaju zamrljanost lista a takve slike izbacivao sam ja i mislim kolega contra,ima clanak gde se potvrdjuje da je virus u pitanju,a ne grinja...takvih malinjaka je gro u mom kraju pa cemo vdeti sta ce biti iduce god nek nam je Bog upomoc....otvorite GZS i procitajte....da dodam zaledjena malina gazi preko 310din..Sutra se odrzava predavanje o FERTODI ZAMATOS u domu kulture Ivanjica s pocetkom u 11h pa ako ste blizu dodjite...POZDRAV
 
Hvaljena je da bi neko opet zgrnuo novac na prodaji sadnica kao sto je bilo za svakom "novom" sortom, sto se tice n/v ona jeste za nizije...

Gde si porucio sadnice?
 
Pravim ti ja drustvo, sirim za jos 5000 plus Fertody. :D A inace vidim da se trazi dosta sadnica, sadi se naveliko. Pozz Zorane.
 
Ja sam bio u ivanjici na predavanju u vezi fertodi.E sad mene interesuje sledeće.Cena sadnice je 0,78e komad.A miker je koliko mi se čini 0.45e kom.Vilamet nema sem iz rodnih zasada i tu je cena 15 dinara.Zašto bi ulagao 6-7 puta veće pare za fertodi kad i od vilameta na kraju imam solidan i koliko toliko siguran profit.Fertodi mi se svideo po karakteristikam mislim da bi dala i veće prinose kod nas.Ali brate 0,78e.Meni je to malo preskupo.Možda će sledeće godine biti duplo jeftinija.Nek sačeka još malo što se mene tiče,ja bih da podignem vilamet prvo pa kupina loch ness pa fertodi za jedno 3-5 godina.
 
Pa sadi vilamet, meni se svideo fertodi. Samo da znas jedna je biljka vilamet na 100m nadmorske, a sasvim druga na 900m n.v. Drugo, fertody moze duze da stoji od vilameta, slicno kao polka.
 
ja sam bio u ivanjici na predavanju u vezi fertodi.e sad mene interesuje sledeće.cena sadnice je 0,78e komad.a miker je koliko mi se čini 0.45e kom.vilamet nema sem iz rodnih zasada i tu je cena 15 dinara.zašto bi ulagao 6-7 puta veće pare za fertodi kad i od vilameta na kraju imam solidan i koliko toliko siguran profit.fertodi mi se svideo po karakteristikam mislim da bi dala i veće prinose kod nas.ali brate 0,78e.meni je to malo preskupo.možda će sledeće godine biti duplo jeftinija.nek sačeka još malo što se mene tiče,ja bih da podignem vilamet prvo pa kupina loch ness pa fertodi za jedno 3-5 godina.


potpisujem...i da dodam da je vilamet siguran za uzgoj vec nekih 40-50 godina a ove nove sorte...:sta:... nek sadi neko drugi,pozdravljam...
 
Pozdrav drugari, ima li ovde nekog ko duže vreme uzgaja vilamet, hteo bih nešto stručno da ga pitam? :) Pošto viidm da nema posebno tema za ovu sortu (možda bi trebao neko da napravi)?
 
Pozdrav drugari, ima li ovde nekog ko duže vreme uzgaja vilamet, hteo bih nešto stručno da ga pitam? :) Pošto viidm da nema posebno tema za ovu sortu (možda bi trebao neko da napravi)?

Vilamet je ubedljivo najzastupljenija sorta u našim malinjacima. Samim tim predlažem ti da kreneš kroz svih ovih 200 i nešto strana i čitaš (i učiš) jer se mnogo može naučiti od bardova našeg malinarstva.
 
Da li neko zna gde se provereno mogu kupiti sadnice vilameta za prolecnu setvu. Mozda neko sa foruma ili po preporuci?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Vilamet je ubedljivo najzastupljenija sorta u našim malinjacima. Samim tim predlažem ti da kreneš kroz svih ovih 200 i nešto strana i čitaš (i učiš) jer se mnogo može naučiti od bardova našeg malinarstva.

Pročitao sam dosta strana i naučio sam takodje dosta.. Zahvaljujem se ovom prilikom svim članovima koji su mi mnogo pomogli. Odlučio sam da posadim sad na jesen oko 40 ari Vilameta. Odluka je pala, ostalo je samo da nadjem sadnice.. :)
 
Nazad
Vrh