Radovi u malinjaku

Jedno je uništiti malinu glifosatom a drugo poprskati korov po njivi, uzorati, pripremiti zemlju, posaditi pa reći da to ima negativan uticaj na malinu. Kažu da se ne treba hvaliti neznanjem, ali ja za nešto slično nisam čuo. Ali da ne bih ja bio kriv ko ona apotekarka, nek radi brate ko šta hoće, ali to su čiste gluposti

Ovo je efekat na malini ako je prethodne godine tretirano Glifostatom izmedju reda.

nq1bvl.jpg
 
Markane jel mislis na yarin compleks 12-11-18 plus sve ostalo,ja ga imam 2*25kg i 30 ari malinjaka da li ce da bude dovoljno ili jos da kupujem?
 
@ vujke89
Ne druze. Ja sam tacno napisao ono sto mislim. Forum je otvoren za sve, i ja licno pomognem svima koliko mogu i koliko znam. I na forumu i porukama i telefonom i nije mi tesko. Pogledaj moje poruke i bice ti jasno. Samo kazem da nije resenje posaditi pa tek onda ici po forumima i pitati sta i kako. Pre nego sto sam posadio prvi zasad jagoda, ja sam dve godine citao o tome, isao kod ljudi, isao na seminare, kupovao knjige... Na kraju kad sam posadio, opet sam platio coveka da mi vodi tu prvu godinu. Garantujem da me ti ne bi pustio da ti uvodim struju u kucu a da ne znam ni sta je faza a sta nula. Isto je ovo. To je moj dobronameran savet svim pocetnicima u poslu da se ne desavaju ovakve greske. Nek me razume kako ko hoce i nek radi kako ko misli da treba

@ vilamet2012

Jel ti garantujes da nije bilo zanosenja glifosata na izdanke? Naravno da se u formiranom zasadu mora pazljivo. Ja imam na jagodama foliju pa ipak izmedju folija prskam totalom pazljivo, sa stitnicima i to tek nakon sisanja lista i izdanaka (stolona). Glavna razmimoilazenja ovde su bila oko prskanja njive pre zasnivanja zasada. Tu me niko nece ubediti da moze biti bilo kakvih posledica

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Sutra prva prihrana za ovu godinu 150 kg Kana sa Mg,prekosutra javljaju kisu.

tako i ja nesto planiram.....madjarski KAN...azot 27 % + Calcium +Magnesium.....meni je dao fenomenalne rezultate prosle godine, sto se porasta izdanaka tice, a u malinjaku koji je u rodu ovo je premijera.....od 27% azota,13,5% je u nitratnom obliku, druga polovina u amonijacnom...moze da prodje...
 
Mi smo i agram i galop stavljali 150% u odnosu na preporucenu dozu ukoliko bi hteli da postignemo nesto da valja. Prve godine koristili po preporuci pola spali pola ostane. Meni samo nije jasno kako je neko odredio te doze ,a preparat ne odradi ono za sta je namenjen.
 
Vidim da mi je poznata malina imam je i ja ali nisam probao u plastenik , kod mene se tek pripremio da cveta i mislim za dva tri dana da ce pokazati prve cvetove.
 
Mi smo i agram i galop stavljali 150% u odnosu na preporucenu dozu ukoliko bi hteli da postignemo nesto da valja. Prve godine koristili po preporuci pola spali pola ostane. Meni samo nije jasno kako je neko odredio te doze ,a preparat ne odradi ono za sta je namenjen.

Ja sam koristio i Agram i Galop u manjoj koncentraciji od predvidjene ali kad su temperature iznad 25* i to oko 12 sati po jakom suncu. Uspeh je zagarantovan ali mislim da se više ne proizvode . Osim ako nije u pitanju neko prepakivanje , imali smo takvih slučajeva.
 
Vilamet i ja sam ga koristio isto kada je toplo i po suncu ali nisam prakao sa traktorakom vec ledjnom prskalicom. Kada prskas traktorom onda moze da se stavi manja doza jer je utrosak vode dosta veci i zalijes celu biljku. Kada prskas sa ljednjom brener je mnogo slabiji manji je pritisak i samim tim mora jaca koncentracija. Meni je uspesno prskanje ako sagori sve do zemlje ako nesto ostane to se povrati za 3-5 dana kao da ga nisi ni prskao. To su makar moja iskustva sa galopom i agramom. Pozdrav

- - - - - - - - - -

Nesoatatak nekog mikroelementa ili hloroza s obzirom da zuti cela malina ako dobro vidim da zute i grane lastaa a ne samo lisce. Pogledaj po netu simptome nedostataka mikroelemenata. Cim vidis promene na liscu ,a redovno i pravilno koristis hemiju onda su u pitanju mikro ili makro elementi 90%. Pozdrav

- - - - - - - - - -

Zar je pocela da cveta kod vas??? Ja planiram kan tek za 10 dana kada krene diferencijacija cvetova i pocne da otvara prve cvetove
 
Koliko dugo traje dejstvo totalnog herbicida?Evo par dana stanje je nepromenjeno,ima par stabla gde je list skroz zut i poceo je da se susi,dok je u velikoj vecini na rodnim granama ima po nekoliko zutih,ali i zelenih listova.

Evo i slika,mada se ne vidi bas najbolje:
 
@vujke89

Phyllocoptes gracilis-malinina grinja


najzastupljenija grinja naših malinjaka
listovi žute, dobijaju neravnine, biljke slabe a plodovi propadaju
suzbijanje: Dimitan, Neoron, Tionex i drugi

Moguceee je ...? al se i pitam da li je bilo uslova za grinjuuu...???

@ vujke Poslusao bih ga al jos bi dodao 3-4 dana uzastopnog tretiranja folijarno sa preparatima amino kiselina i mikro-makro elementima ....onda par dana pauze pa opet ponoviti ..._?

Posavetuj se sa Strukom....? kompeteniji su od nas Pregledaj crvotocine .... i daj joj naglaseno cinka ...(ima ga i u Antrakolu ) ... Bora...itd.

Spasavaj sto se spasti mozeee...!:ppozdrav:
 
@ vujke89
Ne druze. Ja sam tacno napisao ono sto mislim. Forum je otvoren za sve, i ja licno pomognem svima koliko mogu i koliko znam. I na forumu i porukama i telefonom i nije mi tesko. Pogledaj moje poruke i bice ti jasno. Samo kazem da nije resenje posaditi pa tek onda ici po forumima i pitati sta i kako. Pre nego sto sam posadio prvi zasad jagoda, ja sam dve godine citao o tome, isao kod ljudi, isao na seminare, kupovao knjige... Na kraju kad sam posadio, opet sam platio coveka da mi vodi tu prvu godinu. Garantujem da me ti ne bi pustio da ti uvodim struju u kucu a da ne znam ni sta je faza a sta nula. Isto je ovo. To je moj dobronameran savet svim pocetnicima u poslu da se ne desavaju ovakve greske. Nek me razume kako ko hoce i nek radi kako ko misli da treba

@ vilamet2012

Jel ti garantujes da nije bilo zanosenja glifosata na izdanke? Naravno da se u formiranom zasadu mora pazljivo. Ja imam na jagodama foliju pa ipak izmedju folija prskam totalom pazljivo, sa stitnicima i to tek nakon sisanja lista i izdanaka (stolona). Glavna razmimoilazenja ovde su bila oko prskanja njive pre zasnivanja zasada. Tu me niko nece ubediti da moze biti bilo kakvih posledica

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Ja sam u dilemi oko upotrebe glifosata u medjurednom prostoru, jer i tu izbijaju izdanci, pa ne znam da li preko njih moze da se osteti koren maline.Kako god bilo, ona prica za total pre sadnje je 100% tacna, a moze i medjurednom da se koristi bez vidljivih tragova (nije horor prica kao ona gore), ali to ne znaci da je apsolutno dobro.Ja trenutno uklanjam stablju u mom malinjaku i bojim se da cu morati da je radim totalom :/ Ima li neko iskustva sa stabljom?
 
Moram nesto uraditi, grinju nisam primetio nigde a gledao sam, a rekoh nije ni rak korena jer vidim koren je beo nije truo.
 
@ The Chemist

Ako ima izdanaka ja ne bih isao sa glifosatom. Uzmi neki kontaktni

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh