Radovi u malinjaku

Narode jedno pitanje zato je plod maline sitan jel to nedostatak hrane ili nesto drugo???
 
U ovakvoj godini samo nedoatatak hrane kako je ti zoves,poato je vreme idealno za krupnocu.
Pozdrav ljudi ne stizem da se javim berba u toku. Bacio kalijum pre neki dan naravno pljusak ga zalio u toku noci ko porucen. Bio u mqlinjaku i zadovoljan i nisam. Pricao sam vec malina.mi je ostala gola od zemlje bas dosta na nekim mestima i do prve zice ali jbg ne mogu ja tu nista. Drugi malinjak duplo bolji nego lane pa cemo da vidimo. E sad ovaj deo sa zadovoljstvom. Danas obilazio gledao i nadjem lastar sa 21 zametnutom mqlinom u prvoh 10cm,a ima takvih dosta plus sto su lastari puni i dalje sa po u proseku tri maline iza svakog sledeceg lista na laataru.. Da je kako treba ko zna kakav bi rod bio ovako ne mogu ni da naslutim.Zadovoljstvo sto pare utrosene na ovu izraelaku prihranu daju rezultata.Slikao sam pa cu poataviti kad dodjem do nekog boljeg neta nema 3g kod mene.
 
Mare, sta mislis o kupovini djubriva na bazi kalijuma koje se koristi u kpk, pa njegova upotreba zalivanjem (posto nemam kpk). Imam 15-tak ari pod malinom. Mozda recimo 200 l vode i propisanu kolicinu pomenute prihrane... ili nesto tome slicno...ako neko ima neku ideju... Pozdrav svim vrednim malinarima... bice valjda 250 din/kg.:sjasi:
 
1be6556af50f7.jpg.html

5a430b0d4cc9e.jpg.html

ec78fc1bc17a6.jpg.html


"glen ample" one week ago

- - - - - - - - - -

http://zapodaj.net/1be6556af50f7.jpg.html

http://zapodaj.net/5a430b0d4cc9e.jpg.html

http://zapodaj.net/ec78fc1bc17a6.jpg.html
 
Mare, sta mislis o kupovini djubriva na bazi kalijuma koje se koristi u kpk, pa njegova upotreba zalivanjem (posto nemam kpk). Imam 15-tak ari pod malinom. Mozda recimo 200 l vode i propisanu kolicinu pomenute prihrane... ili nesto tome slicno...ako neko ima neku ideju... Pozdrav svim vrednim malinarima... bice valjda 250 din/kg.:sjasi:

I ja sam kupovao vodotopivo pa bacao po zemlji. Mada moja luda sreca pa svaki put u roku od 12h rokne dobar pljusak pa spere to tqmo gde treba. Mozes da uradis tako u krajnjem slucaju mada koliko titreba vode xa 15ari nemam pojma. Baci ti to po zemlji pa onda speri vodom u zemlju bolje nego da mesas sa vodom pa da zalivas.
 
[Quote = sreckosojic; 880 775] Polak, geniusz ....
Rafał głupi, aby zrozumieć, dlaczego taka duża przestrzeń między liniami i tego rodzaju malin [/ quote]


To je moj traktor i razmak između redova da mi stane sa prskalicom .
Varijanta " glen ample "
 
Koliko da kupim vodotopivog za 15 ari.
50kg ako ces haifin multi-K. Formulacija ti je 12 0 43+2MgO. Cena 8000dinZa bilo kojeg drugog proizvodjaca ja ti nisam kompetentan jer ne koristim nista osim Haife..Bio danas u malinjaku trimovao travu i jos sam odusevljen sa onim sto sam video. Malina ko sljiva sto se kaze. Ovo je trece branje u tom malinjaku i sad je malina ubedljivo najkrupnija(multi-K bacen pre 4 dana). Ja sam definitivno nasao kombinaciju djubriva za moju malinu. Jeste da je skupo ali brate rezultati su tu sto je najbitnije.
 
Sima111, koja Vam je ovo sorta!? Nije čista Polana kada na njoj berete i šibice... Šala naravno, svaka čast na plodovima.
 
Kakva ovo kazna Bozija ove godine stize Srbiju....sta je ovo ljudi...vidim danas bilo opasnog nevremena u Kosjericu, Cacku ...ima li ko sa terena da baci izvestaj ovde, ima li stete u malinogorjima...
 
Molim pomoć.Imam 120 sadnica Meekera.Rodile su ove godine prvi puta.Kada završim berbu kada trebam odsjeći grane na kojima su maline rodile ove godine?
Da li odmah nakon berbe ili ih treba ostaviti neko vrijeme?
 
U Beogradu u firmi koja je ovlasceni uvoznik. Firma se zove Zeleni Hit mozes da ih nadjes na internetu. Cene u unutrasnjosti mogu biti dosta vise.
 
Markane je ne nadjoh Haifu,al sam zato uzeo yarinu 13-0-46,zvao sam njihovog strucnjaka i on mi je rekao da pustam preko kpk-a 0.5kg po aru tri puta,pred pocetak zrenja prvi put i posle jos dva puta u razmaku od 7-10 dana
 
Ja sam mojoj odjedno. dao 3.5kg po aru onda. AU. Znas kako kalijum joj jr potreban i u prirastu a ne samo u zrenju. Mora ona dok je jos zelena da bude krupna. Ja sam trenuyno prezadovoljan krupnocom i kvqalitetom moje maline jos samo cena fali.
 
Kod mene nema par minuta koko je pao grad velicine zrna graska na srecu padao najduze oko minut. Sutra cemo da vidimo stetu,a ja iskreno nadam da je nema.
 
Nazad
Vrh