Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas svratio do psenice i izleda da ce se pojaviti lisna rdja i ako je oprskana pre mesec dana do pre par dana nije bilo nikakvih simptoma a sad pocinje da bledi i dobija male zute pegice,jeste hladno i vetar je ali me je bas iznerviralo pre 5 dana sam je prskao protiv leme a sada mi dodje da uzmem Total i skrtim joj muke i njoj i meni.
 
Ja sam svratio do dve parcele sa psenicom. Zvezdana jos nije klasala I video sam mozda na 2-3 lista simptome bolesti. LG Avenue uveliko klasala ali zato ima dosta znakova pocetka rdje. Slicno kao kod Zeljka. Morace izgleda ponovo zastita
 
Ja sam svratio do dve parcele sa psenicom. Zvezdana jos nije klasala I video sam mozda na 2-3 lista simptome bolesti. LG Avenue uveliko klasala ali zato ima dosta znakova pocetka rdje. Slicno kao kod Zeljka. Morace izgleda ponovo zastita
Razmisljam da probam Cabrio top,nema bas velikih problema u psenici ali necu da ga prskam skupim fungicidom,citao sam i gledao da moze cabrio top valjda 500g po hektaru.mogu da probam pa cemo videti zajedno rezultate.
 
Jutros prolazio putem pored moje pšenice (Ingenio setva 9.10.), bolje da nisam ni gledao, skoro komplet polegla ::lose::.
 
Pologa nemam jer je Cerone odradio extra.Prve setve Sobrefa i Sofru izbacuju klas uveliko.Za 3-4 dana cele njive ce izbaciti klas.
 
Umanjite za 100 mm, pukao je "meter".

dcbf5u.jpg
[/IMG]
100cm,a ne 100mm :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh