Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene počela NS40 da vlata na kraju njive.
 
Na kontra svetlu mogu se videti ove promene na listu?

L3ktOpC.jpg
[/URL][/IMG]
 
Lema jeste,ali ovako na slikama cini mi se da ima i bolesti,nesto jako zuckasta ta psenica,da nije rdja,jel ostaje zuti trag na prstima?
 
Padala je ali jako malo.Iščupaš struk a na žilama ni grama vlažne zemlje a pukotine su posebna priča.Vetar duvao danima i pržilo sunce.
 
Kod nas isto bez kiše, od februara meseca. Ovo sto je palo prošle nedelje 1l, to ni ne računam, isparilo. Pukotine skoro 2 prsta. Ako nas ne uhvati ovaj talas sto najavljuju za nedelju i ponedeljak, loše nam se piše.
 
Eto sta je vreme,a ja molim boga da ne padne kisa,ovo sto je palo do sad je previse,da kazemo gornja granica da se moze normalno raditi u njivi i posejati kukuruzi.
 
Psenica je za sada je po meni dobra,prskana je sa Tezis 10g/ha+Bonaca 1l/ha+Presing o,5l/ha, zatim dva dana nakon prskanja bacio sam 150 kg kana po hekaru.Kada je prskana,psenica nije imala nikakve pege,fleke i osusene listove.Posle 5 dana od prskanja psenica je bila katastrofa,sva zuta,pojavile su se neke sive pege i listovi su poceli jednostavno da se suse,ja reko nema nista ce radi kosacica.Mislio sam da sam pogresio sa hemijom a otac kaze da je do kana.Medjutim pala je kisa i posle jedno 5 dana psenica se preporodila,sve te pege i osuseni listovi su nestali. Ja mislim da PRESING odradio svoje i da je uklonio sve te pege za koje mislim da su bile bolest,takodje i herbicid je gotovo unistio travu a najvise je bilo mrtve koprive a bilo je i prilepace.

Prve dve je Simonida a poslednje dve slike NS-40s



 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh