Prvi tretman pšenice

olalija

Član
Učlanjen(a)
30 Avg 2010
Poruka
4.023
Lokacija
Krčedin
Pozdrav kolege, ovde možete videti kako smo Shale i ja odradili tretman pšenice sa Falkonom i Sekatorom. Insekticid sam zaboravio, obavezno moram dodati u drugom prskanju a regulator rasta nam nikom neće trebati zbog suše :haha: :haha: :haha: :udri:
 
Pa na primer postupak otvaranja krila na prskalici (ki tuđa tojest kao da netreba više), redosled sipanja hemije (mislim da ide prvo herbicid-fungicid-lepak a možda i nisam u pravu), kolega shale je moga da stavi masku (zna on to) pošto zaviriva u tank za hemiju i flašu od herbicida.Lepo je što pravite te snimke pošto dosta njih koji prate forum uče i primenjuju to što su videli pa se potrudite bar da malo to izgleda profesionalnije (ozbiljnije), ljudi treba da vide kako to otprilike treba da bude i kako da se iole zaštite a oni posle kako hoće. Shvatite ovo kao pozitivnu kritiku, nastavite i dalje da snimate te klipove lakše će ljudi shvatiti šta se kako radi. :ppozdrav:
 
Pa na primer postupak otvaranja krila na prskalici (ki tuđa tojest kao da netreba više), redosled sipanja hemije (mislim da ide prvo herbicid-fungicid-lepak a možda i nisam u pravu), kolega shale je moga da stavi masku (zna on to) pošto zaviriva u tank za hemiju i flašu od herbicida.Lepo je što pravite te snimke pošto dosta njih koji prate forum uče i primenjuju to što su videli pa se potrudite bar da malo to izgleda profesionalnije (ozbiljnije), ljudi treba da vide kako to otprilike treba da bude i kako da se iole zaštite a oni posle kako hoće. Shvatite ovo kao pozitivnu kritiku, nastavite i dalje da snimate te klipove lakše će ljudi shvatiti šta se kako radi. :ppozdrav:
Lepo je što pažljivo pratiš kolega ali bi trebalo da koriguješ neka predznanja. Inex lepak se OBAVEZNO sipa prvi da bi sprečio da se stvara pena, mi ga prevashodno zbog toga i koristimo. Za masku i krila si u pravu ali Shale ovako hoće da radi a neću da mu pametujem, dovoljno je što hoće da mi pomogne. Konstruktivne kritike uvek rado prihvatam, ni slučajno se ne ljutim.
INEX
Pomoćno sredstvo (okvašivač) za primenu sa pesticidima
Aktivna materija: etoksilat masnih alkohola 20,3%
polidemetilsiloksan 1,0%
Formulacija: koncentrovani rastvor (SL)
INEX je nejonski okvašivač, penetrator i aktivator. Poboljšava delovanje kontaktnih i sistemičnih sredstava za zaštitu bilja (fungicidi, insekticidi, herbicidi, akaricidi, desikanti), kao i folijarne prihrane, povećavajući njihovu apsorpciju i translokaciju.
INEX smanjuje površinski napon, ubrzava lisnu apsorpciju i time pomaže da se aktivna materija pesticida što brže usvoji u biljku.
INEX je visokokvalitetni nejonski surfaktant koji ne peni i uklanja postojeću penu, formulisan posebno za poboljšanje performansi većine pesticida.
Dodavanjem INEX-a se pojačava prodiranje pesticida u lisnu površinu, INEX brzo vlaži i ujednačava površinu na koju se prskanjem nanose pesticidi.
INEX smanjuje površinski napon vode i povećava kontaktnu površinu za pesticide bez ikakve hemijske reakcije.
INEX se nikad ne primenjuje sam, nego u kombinaciji sa sredstvom za zaštitu bilja ili folijarnom prihranom.
INEX dodati u rezervoar prskalice na početku, pre dodavanja drugih sredstava za zaštitu bilja. Obratiti pažnju na upozorenja i ograničenja koja su navedena kod sredstva za zaštitu bilja, kao i njihove količine primene.
Okvašivač INEX nije klasifikovan i obeležen kao opasna materija.
Količina primene INEX-a zavisi od stanja biljke, vrste sredstva za zaštitu bilja kao i od vremenskih uslova prilikom tretiranja. U slučaju visokih temperatura i veće vlažnosti, koristiti niže doze. Ako očekujemo kišu ubrzo nakon tretiranja, koristimo više doze kako bi se ubrzalo prodiranje sredstva u biljku.
Primena:
Fungicidi 0,5-0,75 ml/l vode (50-75 ml / 100 l vode)
Herbicidi 0,75-1,0 ml/l vode (75-100 ml / 100 l vode)
Vreme primene, karenca, radna karenca, kao i ostala ograničenja zavise od pesticida sa kojim primenjujemo INEX.
Pakovanje: 100ml, 1l
 
Poslednja izmena:
Мени је скроз ок снимак. Управу си не можеш ти неког натерати да стави маску ако он то неће.Исто и за гране прскалице слажем се да би могло и нежније али има људи који су по природи грубљи па то изгледа онда тако.Најбоље је што се несебично помажете то је скроз позитиван утисак,наставите тако и само се трудите да у том колективном раду временом не постанете нека ситничава џангризала :ppozdrav:
 
Hvala na pozitivnom komentaru, prskalica je njegova, on je drnda, u videu sam se i našalio kako to nežno radi. Što se tiče saradnje, to traje nekoliko godina i nadam se da će se nastaviti tako. Mislim da nećemo otići u neki ekstrem i postati sitničari, pomažemo jedni drugima jer smo prijatelji pa tek onda što nam to treba. Inače sam jako zahvalan Shaletu i njegovom bratu, popularnom Gonetu bez kojih definitivno ne bih mogao lako da odradim sve što moram, posebno od kad sam ostao bez radnika sa kojim sam sarađivao 10 godina.
 
Шалета сам имао прилике да упознам. Једне године је за кобасацијаду неку хемију био узео од мене и онда смо причали и сасвим је ок и позитиван дечко.
 
Olalija hoćeš biti producent Kamenom, Goranu G i meni?Trebao bi da se snimi dokumentarni film na temu kako probušiti rupu na bolcni za osiguranje krila na drljači tankom burgijom a da ista ne pukne.Tema je detaljno razrađena i na dobroj zemlji a komšija idejnog tvorca je pao u nesvest kada je video izum sa probušenom bolcnom, platnom i rascepkom.
 
Nazad
Vrh