Prskanje strnjišta a da nije total . Šta mislite?

Kukuruzovinu zaorava, a strnjiku tanjira sad preko leta... Prska njivu po njivu kako drugi traktor za obradu pristiže da, odradi, ne drži dugo tako oprsknu, svega par sati...
 
Uradio sam suncokret i sad bi prskao tu njivu ima sirka i ambrozije, stavio bi 3l/j totala i 0,5l/ha matona plus lepak. na jesen ce ici zito da li ce biti problema zbog matona?
 
Nece biti problema zbog matona,provereno

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Prskao sam strnjista sa 3l/kj agromarketovog Glifomarka, pre tacno 10 dana, ali ucinak je katastrofa. Sirak se do pola osusio i tako stoji, nije mi se ovo nikad desilo. Onaj koji je bio veci maltene da nije ni osetio prskanje. Da li da ponavljam prskanje ili da ga ostavim? Da li ce biti neke promene sada posle ovog kisnog talasa?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Rašo postoji mogućnost da sirak nije usvojio hemiju pošto je bio šokiran onim toplotama i sušom i jednostavno se đubre isključi i samo vegetira te onda i slabo usvaja hemiju.Sačekaj još malo mada za 10 dana je morao da svene.
 
Sacekacu jos koji dan. Inace sumnjamo i na total, drugar prskao sa istim totalom kupljen kod istog prodavca, prskao tri dana posle mene, isti ucinak ima i kod njega.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Mislim kao sale ratar... I Meni se to desilo 2012. Od tada izbegavam prskanje kad je slaba vlaga kako u zemljistu tako I u vazduhu
 
Ne... Total je unistio lisnu masu a rizomi su skoro svi u maju sledece godine oziveli. Tek tada sam video da je za dobro dejstvo totala bitna i vlaga u zemljistu
 
Kod mene je ipak do totala, jedan deo radjen Glifolom jedan Glifomarkom, razlika je ocigledna.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Ne znam u kojoj temi da pitam. Da li je pametno po treći put izvlačiti osoku na strnište? Bačena je dva puta ove godine, na žito. Nemam nijednu drugu njivu na koji bih mogao da bacim osoku, a jame su pune.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
P4vle ako nemas gde mozes slobodno kod mene na njivu da doteravas. Sala mala naravno. Eh da si mi blizi.
 
Moze li inex umesto dash okvasivaca? Kupio sam fokus ultra da oprskam bastu puna je zubace.Ne mogu u ks da nadjem dash obisao brdo apoteka.
 
Od pre dve godine je izasao spisak od 480 rezistentnih korovskih vrsta na total, tako da ne krivite glifosat, ma ciji da je. Sto se tice kletodima u kombinaciji sa 2,4 D , super je.. dok je sirak mali ( 20 cm ) a kako sad vec metilice odavno, ucinak mu je zanemarljiv. Sirak razvije rizom vec u 3 listu ( semenski ). Aplikacija graminicida u ovoj fazi ne znaci nista.. spolja sasusen ne utice na rizom skoro nikako ,,, ko ne veruje neka iscupa i proveri stanje korena posle 3 nedelje..
Nacesci uzrok slabe ucinkovitosti nekog preparata nakon nekog vremena je kako bih ja to rekao kurvanje sa samim sobom . Ljudi radi ustede ( a znam ih previse ) su uvek isli sa minimalnim .. ili najcesce ispod mimalnih doza po ha. Dugorocni efekat toga je sto odredjen broj biljaka prezivi i donese seme sa delom stecenim imunitetom na tu aktivnu materiju.. i tako iz godine u godinu im raste imunitet.. dok ga jednom konacno ne steknu... a onda gle cuda.. krade se aktivna materija... ne stavljaju dovoljno okvasivaca... i milion durgih optuzbi... a sve zanemarujuci sopstvenu krivicu...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh