Prskanje strnjišta a da nije total . Šta mislite?

Lićak

Član
Učlanjen(a)
28 Jun 2021
Poruka
38
Lokacija
Šimanovci
Da li neko ima neku ideju sa cim da prska o strnjišta osim totalom ili tanjirace i gas?
 
Kod mene nije korišćen nikosulfuron godinama, tako da ću sa njim i matonom ili čak lodin(imam pakovanje)

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
@Matic da nije taj tvoj izvetreo..
Prskao neki mladi bagrem na slogovima, ono što ostalo u prskalicu..izgoreo fino. U suštini retko kada imam širokolisnato u strnjici.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Doze diktira uzrast korova.Konsultovao sam se sa nekoliko zaštitara i svi kažu da može samo se ne preporučuje setva uljane repice zbog Matona.2016 godine sam ubacivao Maton tokom prskanja strništa i nakon toga tanjirao i sejao lucerku u jesen bez ikakvih posledica samo je palo 30+ litara kiše između tanjiranja i setve.
 
U nasim domacim ,rezistentnim sirkovima kletox ne uradi mnogo... ne bi to ni pokusavao. Prosle godine sam radio dva puta po cetiri litre glifosava po lancu i opet ove godine sirka iz semena koliko hoces. Posustaje nam i total.
 
Ma bingo je bio zakon nazalost nema ga kod mene.Onaj galenikin je slab videcemo agrosavin kakav je.
 
To sto nice iz semena nemoj kriviti total , nije on tu mogao nista uraditi.
A da je maksimalno razblazen u poslednje vreme to jeste.
 
Ni naj manje se ne šalim , pa ako total posustaje a bio je poslednja linija odbrane šta jedino a efikasno i provereno ostaje?
 
Nazad
Vrh