Prskanje maline

22623_970638762976777_1021736231306536400_n.jpg
ako ako neko moze da mi kaze o cemu swe radi?
Hvala unapred

- - - - - - - - - -

​Ako neko moze da mi kaze o cemu se radi???Hvala...
 
Postovani forumasi, treba mi savet. Obio sam prvu turu mladara i rascupao travu u redu. Posto nova trava vec uveliko krece moram da preduzmem nesto. Preporucili su mi kombinaciju REZON+GALOP. E sad, neko mi kaze da je super a neko da ce ostetiti maline. Ima li neko iskustva? Hvala unapred, pozdrav...
 
Postovani forumasi, treba mi savet. Obio sam prvu turu mladara i rascupao travu u redu. Posto nova trava vec uveliko krece moram da preduzmem nesto. Preporucili su mi kombinaciju REZON+GALOP. E sad, neko mi kaze da je super a neko da ce ostetiti maline. Ima li neko iskustva? Hvala unapred, pozdrav...

ovvako,rezon koga proizvodi GALENIKA ti je slican FUSILADE koga proizvodi syngenta i sluzi za uskolisne korove(sirak,pirevinu itd) i sa njim slobodno mozes da prskas gde ti volja,po listu,stablu,travi hehe nema nikakve opasnosti za malinu.
GALOP(gramoxon,agram) su defolijanti aktivne materije parakvat,sto dohvate to suse,ne usvajaju u koren nista samo nadzemni deo biljke,sve korove skida. zaperke malo osamuti i za koji dan oni opet nastave da rastu gde su stali a travu susi.ali moras da pripazis na donje lastare maline,koji list dohvati njega skida,mozes da ga zavijas umesto duvana posle
 
i ja se izvinjavam,nije rezon nego RAFAL je slican FUSILADE a rezon zaboravi u malinama,lucky upravu si
 
Da li i šta bi moglo da pomogne kod ovakvog stanja u malinjaku? Pojedine se i suše naglo za dan . Izgleda da je prstenar. Hvala na odgovoru.



1/sg/1q1fl5le/20150826143754.jpg]
20150826143754.jpg
[/url]
 
Jeste, seci, iznosi i pali....

Ako ti je jedini izdanak iz korena ostavi ga pa sledece god zastiti i vodi racuna koje lastare ostavljas i cim primetis nove seci i iznosi. Ako u okolini malinjaka imas divlju kupinu sada je pravo vreme za total :). Meni je ona bila razlog pojave.... od kada sam je unistio sve je ok ;)
 
uce sam isprskao maline sa galenikinim bakarrnim oksilohloridom 50,ali umesto u sto litara vode da stavim 750 grama,ja u 75 litara vode stavim 700 -750 grama.
znaci,pogresio sam.
koje su posledice?
,nerviram se jer sam pogresio kao zadnji djilkos.

- - - - - - - - - -

juce sam isprskao maline sa galenikinim bakarnim oksilohloridom 50,tkzv.bakarni krec,mesto u sto litara vode da stavim 750 grama,ja u 75 litara vode stavim 700 -750 grama.
znaci,pogresio sam.
koje su posledice?
,nerviram se.
 
Interesuje me šta se bolje pokazalo u prskanju maline leđni atomizer ili motorna prskalica (leđna), pošto planiram da kupim jedno od ta dva
 
Pozdrav druze,ja imam kantu od 16 litara,obicnu,ledjnu i verujem da je daleko lakse raditi sa motornom. Samo obrati na kvalitet baterije i nacin cuvanja tokom zime da ne zeznes bateriju.
 
Pozdrav
Može li mi neko objasniti po redu prskanje i kada. Imam novi zasad polke na 10 ari. Pre sadnje je tretirana ridomilom.
 
Ja vam ne bih preporucio da kupujete te ledjne motorne prskalice.Treba to ceo dan nosati,a trese ti na ledjima,plus voda,plus tezina motora pa ti vidi.Kod mene ko god je uzeo je se pokajao.

Ja sam prosle godine uzeo motornu prskalicu,ali ne ledjnu.Imas usisno crevo sto vuce preparat,bure od 100l i 100m creva za prskanje.Za tri sata poprskam 30,40 ari maline,a ne umorim se uopste.Pumpa i crevo me kostalo nesto manje od 40ak hiljada.
 
Ja vam ne bih preporucio da kupujete te ledjne motorne prskalice.Treba to ceo dan nosati,a trese ti na ledjima,plus voda,plus tezina motora pa ti vidi.Kod mene ko god je uzeo je se pokajao.

Ja sam prosle godine uzeo motornu prskalicu,ali ne ledjnu.Imas usisno crevo sto vuce preparat,bure od 100l i 100m creva za prskanje.Za tri sata poprskam 30,40 ari maline,a ne umorim se uopste.Pumpa i crevo me kostalo nesto manje od 40ak hiljada.

Klauzz da li bi bio ljubazan da podeliš sa nama model te pumpe. Proizvođač, broj i sl.
 
Nazad
Vrh