Prskanje maline

pozdrav svima,trebam pomoć.
imam posađenu polanu,posto izbijaju mlade biljke primetio sam da na nekim biljkama su mi krajevi listova sprženi,kao da ih je neko upaljčem ili nečim spalio,kad pipneš prstima ti krajevi šušte i mrve se. dali je to neka bolest ih napala ili je možda od ovog sunca i vetra koji gore stalno duva. znači zahvatilo mi je mestimično malinjak, 3 biljke u jednom redu pa onda lupam dve u trećem redu niže dole.... nije grupisano...
interesuje me jel treba nečim da prskam ili je to "normalno". u napred hvala
 
I kod mene to bilo najverovatnije je od mraza pre jedno 10 dana ujutro koji je bio. Ja sam prošli vikend isprskao Fostonic( fosetil aluminijum) čisto radi prevencije ako je plamenjača i upravo sam se vratio iz malinjaka i vidim da lepo tera. Ja ne mogu da delim savete jer mi je prva godina ali evo napisao sam šta sam ja uradio. Inače nisi jedini i mom drugaru isto iz kisača se isto desilo sa listovima. Uglavnom sada se popravila i tera lepo.
 
da li moze Pinozeb m45m i cipkord,posto nema cuprozin ,dadose mi pinozeb? pomoc!!!!!
 
Da li je neko koristio biostimulator oplodnje Geomar bm 86 u malinama,u ranijim postovima neki su pisali da ce ga koristiti ali niko nije preneo iskustva sa koriscenjem ovog preparata u malini.
 
totalno sam zbunjen programima prskanja maline,a zivim na takvom podrucju gde su sve poljoapoteke slabo snabdevene i gde rade ,,strucnjaci,,tj,eksperti kao kod Dinkica.
Pa sad,prskao sam u fazi misje usi,kada i sa cime sledece prskanje?
Strah me je da ne sto ne propustim ili pogresim.
inace ,malinjak(Vilamet i Miker)je na juznoj strani Kopaonika,650 m nad.visine,i dosta kasni zbog ove hladnoce i suludog vremena.
Pozdrav.svaki odgovor je dobrodosao.
 
Sledece prskanje obavi kada bocne grane budu prosecno 10 cm,a posle toga neposredno pred cvet.Preparata je mnogo,tako da prati forum i pitaj kad za to dodje vreme.

Jednostavno moras citati,uciti i pitati jer ekperata da ti prodaju bilo sta je na svakom koraku.
 
Aksa ti si na idealnoj nadmorskoj visini i ako ti parcela nije podvodna nemoj mnogo brinuti . Štiti malinu od korova a prskanje ceš vec uskladiti , prati forum i doci ce sve na svoje mesto ako vremenski uslovi dozvole.
 
Pozdrav svima,polku sam posadio jesenas,redove okopavam a medjuredno frezujem.Mogu li necim da prskam korove u redu? mislim na sirak i ambroziju..
 
totalno sam zbunjen programima prskanja maline,a zivim na takvom podrucju gde su sve poljoapoteke slabo snabdevene i gde rade ,,strucnjaci,,tj,eksperti kao kod Dinkica.
Pa sad,prskao sam u fazi misje usi,kada i sa cime sledece prskanje?
Strah me je da ne sto ne propustim ili pogresim.
inace ,malinjak(Vilamet i Miker)je na juznoj strani Kopaonika,650 m nad.visine,i dosta kasni zbog ove hladnoce i suludog vremena.
Pozdrav.svaki odgovor je dobrodosao.
Imas u delu radovi u malinjaku post koji je postavio xsale u kome je naveo program prskanja maline. To ti je odlican program sa odnosom cena kvalitet preparata.
 
I jedno i drugo, ne skodi malini.Ja sam se tako resio sirka.Samo moras voditi racuna o koncentraciji (ako stavis previse mozes sjebati malinu, dakle strogo po uputstvu), i visini biljke koju prskas (mislim da treba da bude 15-20 cm visoka).
 
стављена Руска 16-ица,Јара Мила комплекс,стајњак.фолијално Cuprablau-Z,Nitropol S,Cythrin 250 EC


има ли разлога за бригу?
 
Nemojte ici u off topic sa pricom o zemljisnom djubrenju, za djubrenje pitaj u temi namenjenoj za to, a prskanje ti je bilo ok, s tim sto bi sad trebao opet nesto da uradis.
 
prskao sam pre 2 nedelje malinu Cuprozin 35 WP + Tonus, kada ide sledece prskanje? Citao sam da ide kada rodne grancice dostignu duzinu od 10-15 cm moje su na 10cm i vec su pocele da formiraju zatvorene cvetove. Cime sad da prskam i kad? Hvala unapred. p.s malinjak je u drugoj godini.
 
moje prskanje na 15 cm bočni lastar,(mankogal 350gr na 100l - protiv plamenjače, envidor - protiv grinja 60 ml na 100l, fobos- insekticid 50 ml na 100l,prihrana - fertilider vital 500ml na 100 l)
 
FusiladeForte je izuzetno dobar protiv uskolisnih korova samo obrati paznju na karencu u malini je 45 dana.
 
Nazad
Vrh