Prskanje maline

Pitanje.
Dali se polana moze prihranjivati folijalno i u toku berbe,s obzirom da je berba tek pocela. Pitam iz razloga sto mi je zena u poljo apoteci rekla da postoji karenca i za npk djubriva
 
Da li zna neko gde može da se naruči TRAINER od Hoye? Može i na pp da ne bude reklama.
 
Imas recimo u Kraljevu, apoteka Gano, ne znam cenu, pozovi, naruci i posalju ti brzom postom na otkup

Sent from my Samsung A5
 
  • Like
Reagovanja: nem
Moze li mi neko reci ,ko je imao iskustva sa njim ,kakav je teldor ? Da li ga preporucujete

Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока
 
Trainer je dobar preparat ali nije jedini...Imate i scudo,slavol,aminoflex,bioplant flora,bakterije itd itd...Svi su na istom principu i SVE sam ih koristio i NISAM primetio neku bitnu razliku...Nemojte padati na reklame...pozdrav
 
Bas tako... A i pitanje je i da nisi koristio ništa od toga bilo ikakve razlike...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
napala mi je grinja ili vas malinu Vilamet,ja ne mogu da vam opisem kako to susi listove,ma celu malinu za tri dana susi,ali ajd pobrao sam Vilamet,ali mi napada lastare nove,pa pitam sa cim prskati,koji je prepaprat najbolji,jer ovo je neverovatno koliko je ima.
zanimljivo,pored Miker vrlo slabo je napada,ili je tek pocelo,ali Vilamet,katasrofa cista.
gledajuci po netu,videh da je to najverovatnije obican paucinar ,obicna grinja,ili erifoidna grinja,da li uz preparat za grinje moze i nesto za insekte?
ako moze,koji?
svaka pomoc dobrodosla,
ljudi,ugrozen mi je malinjak da pitam sebe da li moze uopste da se oporavi.

svako iskustvo mi je preko dobrodoslo
 
hvala puno na odgooru jer moram da prskam Vilamet jer mi je grinja osusila isti ai napada mlade lastare,pa rekoh kad vec prkam protiv grinje da idem i qvadrisom.
imam jos jedno pitanjee(malo sam dosadan)
sa ci nakon prskanja amonom i qvardisom izvrsiti folijarnu prihranu ili nesto sto ce da je oporavi od odvog katastrofalnog napada?
da li moze neko tecno djubrivo tipa bioflex ili sta vec?
 
Ja sam prošle godine imo napad grinja,prvo prsko sa akaristop 1 pa 2 put i na kraju uzo Envidor i resio stvar. Imaj na umu da ta djubrad žive sa donje strane lista pa bi valjalo da prskas sa atomizerom jer kolko toliko okrene list.
 
ne znam za envidor,ali ja sam pre sedam dana prskao sa Sanmite,a pre dva dana uvece sa Amonom,i mislim da sam zaustavio napad,
prvo prskanje je bilo i starih a sada ih nema,odseko sam ih i izneo iz malinjaka,
zaustavio sam napad ali je ostala iza katasrofa,jer su mi imladi lstari osteceni,da je pojedinima otpao ist,da ii ce se oporaviti ne znam,ali je ovo katastrofa.
znaci ove godine sam naucio dobro da :
1.mora se strogo pridrzavati plana prskanja
2.nikako ne vezivati cesto lastare,vec miker 5 ili 6 u metar a viamet 7 do 8,nikako vise.
3.ako ima kap po kap zakidati lastare slobodno do 30 maja,nikako ih ne prepustati da rastu ranije{ne brinite ,porasce za drugu godine do 1.8 m}
eh,sad kad sam ovo naucio dobro,idemo dalje,volim malinarstvo,imam 10 ari i necu nikada da odustanem zbog cene ili cega

smrt fasizmu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Nazad
Vrh