Prskalice

Gorane, dali su ti dizne AIXR 11003V.P ili su neke druge?
i kako se ponasaju grane kad odbojnik zapara u zemlju?

kod mene jedan drugar na Kranjskoj od 1000l kopirajuce grane pretvorio u fixne-zavario ih, pokidala se sajla i nerviralo ga kako se klatu 15 metarske grane, jbg. nije imao covek zivce za to :osmeh:
 
Gorane, dali su ti dizne AIXR 11003V.P ili su neke druge?
i kako se ponasaju grane kad odbojnik zapara u zemlju?

kod mene jedan drugar na Kranjskoj od 1000l kopirajuce grane pretvorio u fixne-zavario ih, pokidala se sajla i nerviralo ga kako se klatu 15 metarske grane, jbg. nije imao covek zivce za to :osmeh:
zaboravio sam tacne oznake
imam dvojku,trojku za vetar i cetvorku
 
@Goran, to sam i mislio trojke za vetar.
ja bi samo te i uzeo, jel mi sa cetvorkama na Kranjsku jedva izlazilo 100l po KJ, na 2bara i to dosta krupne kapi, sto nije bas tako dobro!
sa trojkama bi sa lakocom 100l izbacivao i sitnije kapi.

@bane, mislim da ce biti belo, te zute nisam video da je neko dobio.

@nikola indjija, kod koga je ta cena i kojeg proizvodjaca?
 
@dragan.kovacev

I ja planiram da kupim novu prskalicu, svidja mi se ova Agrometalova sto si ti uzeo. Jedino me interesuje sto nisi uzeo Agromehanikinu sa jednim rezervoarom, njoj je cena 2250e, znaci tu je u rangu sa cenom koliko si ti platio? Ili je bolje uzeti sa 3 rezervoara zbog tog Evropskog zakona o prskalicama mozda?
 
Ako uporedimo isti rang prskalice to dodje 900e razlika. znaci u samoj Agromehanici izmedju 600l i 600+60+15l razlika od 750e
tako da ne mozemo da poredimo Somborsku 600+60+15l sa Kranjskom 600l. pritom koriste obe kometove pumpe, iste razvodnike, iste dizne i na kraju ovo je nas proizvod, dobrog kvaliteta i treba ga kupovati i ojacavati nasu privredu a ne Slovenacku.
 
Ako uporedimo isti rang prskalice to dodje 900e razlika. znaci u samoj Agromehanici izmedju 600l i 600+60+15l razlika od 750e
tako da ne mozemo da poredimo Somborsku 600+60+15l sa Kranjskom 600l. pritom koriste obe kometove pumpe, iste razvodnike, iste dizne i na kraju ovo je nas proizvod, dobrog kvaliteta i treba ga kupovati i ojacavati nasu privredu a ne Slovenacku.

Ovaj deo mi se najviše sviđa:ppozdrav:
 
Ako uporedimo isti rang prskalice to dodje 900e razlika. znaci u samoj Agromehanici izmedju 600l i 600+60+15l razlika od 750e
tako da ne mozemo da poredimo Somborsku 600+60+15l sa Kranjskom 600l. pritom koriste obe kometove pumpe, iste razvodnike, iste dizne i na kraju ovo je nas proizvod, dobrog kvaliteta i treba ga kupovati i ojacavati nasu privredu a ne Slovenacku.

Mozda nisam dobro formulisao pitanje, kazi ti meni tvoje misljenje hocu li se ja zeznuti ako kupim Agromehanikinu sa 1 rezervoarom, jer mene plasi da "ako udjemo u EU" da ce i kod nas doci zakon da moraju da se koriste Evropske prskalice sa 3 rezervoara? Sto se tice "nase privrede", ja imam dosta proizvoda domace proizvodnje, uvek sam se trudio da "ojacam domacu privredu", i na kraju sam uvek dobio los kvalitet. Postujem tvoje misljenje, ali cu ja ipak da se potrudim da ojacam domacu trgovinu, manje puta me je izneverila od domace privrede.
To kako si mi objasnio poredjenja prskalica, veze sa zivotom nema, jer ti osim 2 rezervoara viska koje imas, koje neces ni da koristis, nemas nikakvu drugu prednost u odnosu na Agromehaniku sa 1 rezervoarom.
Ti si se vodio parolom "Ciganin hvali svog konja", kad si mi odgovorio na post. Ti si od onih ljudi koji su pre 20 godina zagovarali kupovinu novog Yuga, jer je to domaci proizvod, a oni koji su kupovali Golfa 2 nisu bili patriote jer su ojacavali Nemacku proizvodnju. Vreme je pokazalo ko je bio u pravu (dao sam primer, inace ne vozim Nemacka kola, nisam zagrizeni Balkanac).
 
Kako misliš da neće koristiti dodatna dva rezervoara? Ajd' da kažem da bez onog za pranje ruku i možeš (ne mislim da ne treba da pereš ruke, već da možeš poneti neki dodatni balon u traktoru sa vodom za pranje ruku), ali ovaj za pranje prskalice posle prskanja na njivi je nešto najkorisnije što je smišljeno za prskalice u poslednje vreme. Zamisli samo kad se vratiš iz atara i treba da opereš prskalicu u dvorištu, gde ćeš sa otrovima koji izađu iz prskalice tom prilikom, da truješ svoje dvorište? A da ne govorim da ako treba odmah sa jedne kulture preći na drugu i gde se tom prilikom mora prethodno oprati prskalica, koliko se vremena uštedi ako to obaviš odmah na njivi. Ako vodu za pranje ruku i možeš poneti u traktoru, količinu vode za pranje prskalice ne možeš...
 
Ti dodatni rezervoari su jako dobra stvar,ali je moje misljenje da ih papreno naplacuju,a ne vrede toliko.
Ja sam pisao pre koju stranu o poljskoj prskalici koju sam mislio da uzmem,ali sam se ipak predomislio i uzecu agromehaniku 600 litara,verzija sa jednim buretom,sa fiksnim granama (koje nameravam da prepravim u kopirajuce) i nekim boljim filterom,kosta 1600 e.
Plan mi je da ugradim dodatni rezervoar za ispiranje,mislim da je to vec neko radio na agromehanici,ali ne znam tacno na kojoj strani je slika.

Nego jedno pitanje,grane se na ovim standardnim prskalicama i skupljaju i sire cekrkom?i kolika je otprilike potrebna sila da se to izvede?mislim jel ide lako jednom rukom ili ne?
 
@dukej je vrlo lepo objasnio prednosti i ko je spreman da plati dobice vrlo korisnu stvar.
e sad cena je diskutabilna, 750e kostaju ta 2 rezorvoara na Slovenackoj, u Agrometalu nema opcija bez dodatih 2 rezervoara.

kod tih Poljskih mi se nije svidjalo kad je sa 3 tezervoara, glavni rank je tada 540l, al im cena bila lepa na kojoj nije bilo PDV-a, a logika mi bila kad mi vrate PDV na Somborsku, bice za 350e skuplja od te poljske.
 
Nazad
Vrh