Prskalice

Da. crijevo za pjenu je iznad razine tekucine i samo to je bitno... da je crijevo od pjene umoceno u tekucinu, pritisak bi tjerao tekucinu van na crijevo i tek kad bi nivo pao ispod crijeva onda bi krenula pjena. a prikljucak za zrak treba ici do dna, da mucka tekucinu i da pravi pjenu...

Nije komplicirano za napraviti, samo meni se cini da ce se morati napraviti neki sistem da izmacuje malo vise pjene, jerja sad razmisljam s kolicinom pjene koju ja dobivam u pokusima, i 2. brzinom na pola gasa s 539, ta pjena ce se jedva vidjeti. bar mislim da je tako. NO kod mene je obicno crijevo 3/4" i kro njega ide pjena, pa ovo ratkovo ima bolju sansu da proradi.
 
Stavi onu za baloncice bice najinteresantnija.Salim se,mozda nemora stalno da duva u kanister vec povremeno.Pomocu nekog ventila da se pusta ponekad.Na pocetku i na kraju.
 
Original sistem, vec sam pisao, baca "kugle" pjene velicine sake svakih 5-10 sekundi, ovisno o pritisku u kanisteru. crijevo mora stalno pumpati pritisak da se stalno pravi pjena, cim malo prestane pumpati, odmah se primjeti da se pjena u kanisteru "smiruje" i polako nestaje, onda cekaj dok seopet uspjeni... Ma ostavis da stalno pjeni malo po malo pa cemo vidjeti sta ce i kako ce se pokazati.
 
po ravnom i u normalnim uvjetima bi trebao moci... vuce prikolicu s 3 tone kukuruza u njoj, pa ne vidim razloga zasto ne bi mogao i prskalicu 1500l...

Jedino da ta prskalica nema neke hidraulike na sebi, onda tu 539 ispada iz igre.
 
Nije lose za prvi put,vidi se solidno ali na izlazu trba staviti nesto kao tus da pravi jos bolju penu

2l9ocxs.jpg
 
RatkoPa@
Zasta ti sluzi ta pena na kraju prskalice,jer to da obelezava dokle si prskao?ako je to,pa u kukuruzu je to barem lako izborijis redove kolko ti prska prskalica i onda samo brojis kad okrecas traktor npr.kod mene od levi tocak do sledeci levi u suprotinom pravcu brojim 9 reda i picim,radi se o moravinoj prskalici 8 m.
 
Nazad
Vrh