Prskalice

Koliki pritisak trpi ta spojnica da neiskoči crevo
 
Da li osovina koja drži ventil može da se izbije ili mora da se brusi? Raspale se gumice koje zatvaraju protok vode do grane na dve sekcije, našao sam gumice sa osovinicom i federom, ali nisam siguran kako se rasklapa.
ef21698ec13643cf431e80159b529cd6.jpg
Da odgovorim sam sebi.
Osovinica sa federom i zaptivnom gumom se pogura na gore, mora dobro feder da se sabije da bi osovina izašla dovoljno gore i da bi mogao da se izvuče osigurač koji prolazi kroz osovinu i drži je na mestu.
Svi elementi za sklop mogu posebno da se kupe, što je dobra stvar. Samo ako su i dimenzije iste, jer je stari RAU razvodnik
 
Ubaciću samo nove gume na kraj osovinice, trebalo bi da može jer sam video da prodaju i gume posebno.
 


Kako se vade van ova crijeva i gume oko njih? Malo je to sve skupa trulo pa bih zamijenio, a ne bih da razvalim nešto. Dal se samo iščupa?
 
Odlično, puno ti hvala!
Da, svakako ću ih prije kupiti, zajedno sa crijevima.
Inače sam pustio prskalicu u pogon, voda je tekla na sve strane, samo ne tamo gdje treba, očekivano. 😂 Majstor je pretresao pumpu, a regulator sam kupio komplet nov da se ne zezamo sa starim. Sad još neka crijeva i bit će to to valjda.
 
Jel zna neko gde mogu da se kupe 10m grane za prskalicu moravinu 440l?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh