Prskalice

Ja sam poslednje 2 godine radio sa id3 diznama i išao sa 180l vode po ha bilo da je zemljisno ili folijarno. Za ovu sezonu planiram da namontiram i idkt3 dizne i da idem sa 120l vode.
 
Ti letis kroz njivu :).Sa trojkama ne mogu ispod 150l/ha ...ok ja koristim dupli mlaz dizne,ne mogu one raditi lepo ispod bese 2-2.5 bara,sad sam zaboravio tacno..
Sa dvojkama cu ove godine probati 100-120l/ha,samo da ne zapusavaju i ne brinem se za nista drugo.
 
Do sad sam radio sa trojkama IDKT sa potrošnjom 50 l po jutru (87 l/ha). Od ove godine idu dvojke i potrošnja na 40 litara po jutru.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Ja ne mogu ici ispod 200l/h zato sto su male parcele i ima dosta preklapanja,coskova itd. Na malu kolicinu vode gde ga preklopis tu budu przenice.
 
Ja sam se ustalio na oko 100 l/h
Najvise mi odgovara zbog rasporeda brzina na traktoru. Obrtaji motora su oko 1200. Traktor to fino vuce i nosi, a brzina je negde oko 11,5 km
Pri toj brzini pritisak je optimalan za idkt dizne, 2 bara. One rade idealno od 1,5 do 3 bara pa se trudim da ih tu i drzim. Mogu i na vecem pritisku, ali to samo kad se psenica radi fungicidom.
 
Ja ne mogu ici ispod 200l/h zato sto su male parcele i ima dosta preklapanja,coskova itd. Na malu kolicinu vode gde ga preklopis tu budu przenice.
Brate ako preklopis preklopio si i dodje mu isto bez obzira na kolicinu vode aktivna materija ce otici isto

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Da i meni se tako cini, aktivna materija se daje po jedinici povrsine.. Ja trenutno idem sa oko 140 l/h i dubinsko i folijarno, nije bilo problema ni na preklapanjima..
 
Ovo je vec treca sezona kako radim sa IDK 02 sa 60 lit/KJ. Radio sam i ranije sa ovom kolicinom vode ali sa ID 02 ali mi se IDK mnogo vise svidja. U slucaju da je bas jak vetar a moram da prskam tu su ID 03.

Letos sam radio strnjiste krajem avgusta gde je sirak bio 2m visok i to prilicno gust u oazama a ispod je bilo i sitnijih sirokolisnih korova. Radio sam sa 50 lit/KJ i sve je isgorelo. Malo sam se plasio od onih korova koji su bili ispod sirka ali nije bilo nikakvih problema. Parcela je bila 63.5 KJ i mrzelo me je da idem dva puta pa sam napunio prskalicu do vrha i malo smanjio vodu da bi mogao da je uradim odjednom.
 
Brate ako preklopis preklopio si i dodje mu isto bez obzira na kolicinu vode aktivna materija ce otici isto

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Tacno je to,ali kada ide vise vode spere se dosta sa biljke jel je u prvom prohodu vec "okupana" i onda ovo sa drugog spadne sa nje. Dok kad su male koncentracije vode posle prvog prohoda bude samo malo nakvasena pa joj drugi prohod samo doda i onda ostane sve na njoj.Nema ispiranja dela aktivne materije. To mi je neko logicko objasnjenje a mozda i gresim,ali imao sam problema na preklapanjima kad god sam pokusao da smanjujem vodu.
 
Možda u Njemačkoj.Kod nas će tada biti u modi kopir grane koje nisu vezane žicom i uzicom.Plastične ili keramičke dizne jer su mesingane trenutno kod većine zakon i tako, naravno što bolja magla po mogućstvu s kraja na kraj njive.
 
Nazad
Vrh