Prskalice

Skini kućište sa sekcijama, uključi kardan-pumpu i mora probiti ako je začepljenje u pitanju. Ako je nešto sj, onda neće probiti ali ćeš makar videti šta se događa.
 
Kad provjeravamo istrošenost dizna , tj protok , npr tako što mjerimo protok u minuti po dizni , sa menzurom , čašom , koji pritisak uzeti kao mjerodavan , ako prskalica ima dva manometra , poslije pumpe i drugi poslije razvodnika ?
 
Kupljena Agromehanika, drukčija je malo od moje s kojom sam do sad prskao, pa me zanima za što služe ovi točkići ispod svake sekcije?

 
Kako koju sekciju zatvaraš tako na svakom podešavaš da ti ne raste pritisak na manometru.Verovatno je već podešeno ali videćeš već.
 
A ta je baš kod najvećeg lopova😂
I ovdje je cijena velika za robu koja valja.
Može se naći nešto jeftinije ako je čovjek spreman uložiti kasnije.
Tu isti prskalicu (koju NA spominje) za 1000 eura sam ja platio 10-ak (ne sjećam se više, morao bi vidit u papirima) tisuća kuna prije par godina od tog istog čovjeka tj. žene. Kupio ju na povjerenje (a znao sam o kakvim tj. o kojim trgovcima se radi) jer nisam imao vremena ić ju vidit. Prvo pitanje je bilo jel bure puknuto, a odgovor je bio da nije. Reko šaljite račun, ja plaćam i vozite ju meni (takav je dogovor bio). Svinjokolja kod mene, ona stigla. Rođak ju istovario i dovezo kući. Ja otvorio poklopac, a bure friško krpano (vidili se otisci od cipela u buretu i mjesto krpanja). Tlak oma na sto. Zovem tu ženu i objasnim stvar kaže ona nije tako. Nakon par smirenih telefonskih razgovora u par dana i mog izuzetno smirenog tona i živaca i razgovora sa njenim sinom i prijetnji sa njegove strane jedva sam uspio vratit novce i utovarit ju nazad na njihov prijevoz. Dakle sa njima ne trgovat ni pod razno!!!!
 
Poslednja izmena:
Ja nikad ništa dobro nisam čuo o njima, samo horor priče, i svi znaju, i sve to traje već jako dugo, ali eto, biznis ide. Jbg, nema nikog tko se nije opekao na ovaj ili onaj način, ja prvi mogu priznati.
 
Kako povezati sa traktorom elektroniku od agromehanike?
2dbbffdebcc6aa969072104e13dc6a2f.jpg


Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
Pisao sam u temi ali da pitam i ovede.
Jkoristi neko bravo 180s?
Malo sam testirao imam neke nejasnoće.
Npr zadam 170 l po ha i stavim ID 03 idem 8 km aplikacija mi pokazuje da je pritisak 2,7 bara isto je tako i na manometru.
E sad ja hoću da idem veću brzinu 12 km i da mi pritisak bude 6 bara međutim kad ubrzam Bravo mi govori da smanjim brzinu.
U nekom opsegu od 2 km /h radi normalno tj od 7-9km/h,znači ako ubrzam na 9 norma ostaje ista priržtisak skoči na 35 sve ide normalno ali ako povečćam već na 10 tu norma počinje da brljavi i da mi kaže da usporim.Ako pak usporim na 7 radi normalno pritisak se smanjuje ako idem niže isto mi govori da ubrzam.
Ne znam da li je to normalan princip rada ili ja negde grešim.
Ja sam hteo da radim sa većim pritiskom sa ID ali jednostavno mi bravo ne dozvoljava.
Verovatno imam neka podešavanje da može da se zada veći pritisak zavisno od dizne koje se koristi ali ja ne umem.
Ako može neko neko da pojasni na kom principu radi i Agromehanikin onaj Ag ili AM tronik.

Ne mogu naći uputsvo na SRB ili CRO ako neko ima molibi da pošalje.
 
Ja sam par godina išao sa 100l/ha herbicid,fungicid,insekticid,nisam pravio razliku u količini vode.Od ove god.iću sa 80l/ha.Dizne su dvojke.Sa što manje vode idem to mi bolje uspeva prskanje.
 
Nazad
Vrh