Prskalice

Sta moze biti uzrok da prskalica baca upola manje vode nego inace i da nema ni 1 bar pritiska?filter je cist,dizne takodje,regulator radi normalno,ne vraca vodu u bure u toku rada,membrane su nedavno stavljene nove.Rec je o Rau 50 litara.

Jednosmerni ventil u pumpi je rekao "zbogom"......
 
Marko da li smetaju zuta creva na sastavu krila pravilnom radu dizni?Ako mozes slikaj spoj srednjeg krila sa prvim nastavkom-tamo gde je uspravna opruga...


Creva ne smetaju tj. mlaz ne udara u njih,a evo i traženih slika.


bd3c4Vj.jpg
WKJXhqW.jpg
 
Na manjoj Agrometalovoj prskalici ima slican sistem,pa su krila htela da se sklapaju sama u prskanju-podere se taj polukrug,pa lakse savlada jacinu opruge i ode u nazad...ali ovo kod tebe deluje malo masivnije odradjeno,valjda nece biti problema.
 
Jednosmerni ventil u pumpi je rekao "zbogom"......
Otvarao sam i sva 4 ventila deluju dobro,rade opruge i lepo zatvaraju i otvaraju.Danas smo konstatovali da kad se mesac zatvori baca oko 130 l po jutru prvom brzinom imt 560.Kao da preko mesaca vraca previse vode u bure,ali opet mi nekako i tih 130 l malo za prvu brzinu i skoro pun gas.Koliko je normalno da baca ovakva pumpa?
 
Opasan si Srdjane sve primetis. Vruhunski proizvodjaci obracaju paznju na detalje, i ti detalji prave razliku u prinosu. Elem meni se ta prskalica svidja za te novce. AM je vidno skuplja.
 
Evo ako nekoga bude interesovala Biardzaki prskalica,recicu koju rec,jer je imam vec 4 sezone. Moja je od 600 litara,sve je ostalo isto kao kod Markove.
Pominje se gore da taj sistem preklapanja sekcija moze biti problematican,ima istine.Jeste masivno uradjeno,ali posle 4 sezone malo je materijal popustio,pa ponekada kada se traktor zanjise i ako je jak vetar desi se da se grana predje taj zljeb i onda se mora stati.Trebalo bi to malo da navarim i u principu je ok.
Neko je takodje pomenuo da creva na preklopu grane mozda smetaju u radu dizni.Ja takodje primecujem to,ne smeta skroz,ali deo mlaza ipak kaci crevo.
Pumpa,dizne,creva i ostalo besprekorno funkcionisu i posle 4 godine.Imao sam (imam i dalje) problem da kada odstoji preko zime,kada krene sa radom pusta po koju kap na sifonu na dnu prskalice.Probao sam da stegnem,ali mislim da bi jos malo navoj mogao da popusti,pa to ne diram.Kada krenem u drugo prskanje valjda zaptivka malo nabubri i onda je ok.
Stvar koja me je mnogo nervirala kod nje je ta srednja sekcija koja se sklapa oprugom.Stalno se desavalo da se od vibracija u radu podigne i onda okupa celu prskalicu i traktor.Na kraju sam uzeo i zavario srednju sekciju da bude fiksna.Od tada sve ok.
Konstrukcija je izuzetno jako uradjena,deluje mi mnogo jace nego Agromehanika sa prethodne strane.
Ja kada sam uzimao moju nije bila u ponudi i posuda za mesanje hemije,a sada vidim da nude i tu opciju i da za nju traze 180 e,sto mislim da je povoljnije od konkurencije,tako da mislim da je Marko pogresio sto je nije uzeo.
 
Opasan si Srdjane sve primetis. Vruhunski proizvodjaci obracaju paznju na detalje, i ti detalji prave razliku u prinosu. Elem meni se ta prskalica svidja za te novce. AM je vidno skuplja.

Uvek bilo-plati pa se klati...ovako vecina nas gleda da prodje u startu sto jeftinije,pa ili se posle doradjuje,ojacava po svom nahodjenju,ili sto neki kazu nek traje koliko traje,nije bila skupa.A ta ista AM jeste dobra,ali nije bez mane-i po meni,ne opravdava cenu koju nosi.
 
Evo ako nekoga bude interesovala Biardzaki prskalica,recicu koju rec,jer je imam vec 4 sezone. Moja je od 600 litara,sve je ostalo isto kao kod Markove.
Pominje se gore da taj sistem preklapanja sekcija moze biti problematican,ima istine.Jeste masivno uradjeno,ali posle 4 sezone malo je materijal popustio,pa ponekada kada se traktor zanjise i ako je jak vetar desi se da se grana predje taj zljeb i onda se mora stati.Trebalo bi to malo da navarim i u principu je ok.
Neko je takodje pomenuo da creva na preklopu grane mozda smetaju u radu dizni.Ja takodje primecujem to,ne smeta skroz,ali deo mlaza ipak kaci crevo.
Pumpa,dizne,creva i ostalo besprekorno funkcionisu i posle 4 godine.Imao sam (imam i dalje) problem da kada odstoji preko zime,kada krene sa radom pusta po koju kap na sifonu na dnu prskalice.Probao sam da stegnem,ali mislim da bi jos malo navoj mogao da popusti,pa to ne diram.Kada krenem u drugo prskanje valjda zaptivka malo nabubri i onda je ok.
Stvar koja me je mnogo nervirala kod nje je ta srednja sekcija koja se sklapa oprugom.Stalno se desavalo da se od vibracija u radu podigne i onda okupa celu prskalicu i traktor.Na kraju sam uzeo i zavario srednju sekciju da bude fiksna.Od tada sve ok.
Konstrukcija je izuzetno jako uradjena,deluje mi mnogo jace nego Agromehanika sa prethodne strane.
Ja kada sam uzimao moju nije bila u ponudi i posuda za mesanje hemije,a sada vidim da nude i tu opciju i da za nju traze 180 e,sto mislim da je povoljnije od konkurencije,tako da mislim da je Marko pogresio sto je nije uzeo.

Nisam pogrešio nikako,jer taj sistem za ispiranje ima i na glavnom situ gde se sipa voda,žuta ručica na razvodniku služi da uključi sistem za ispiranje,upravo u razgovoru sa čovekom koji ih prodaje na sajmu i na njegov nagovor,sam doneo odluku da ne bacam pare na taj poseban rezervoar,jer u suštini to već postoji samo u sklopu velikog rezervoara.
Kako mi je on rekao nekome je teško da spusti prskalicu i sipa sredstvo na glavni otvor,a pošto kako sam naveo nemam baš para na bacanje,meni nikako nije teško da to odradim na taj način.Čak mi se ovaj sistem i više sviđa,jer ujedno ta mlaznica sapere i sito pogotovo kad prskalica nije puna,a sredstvo je gušće ili lepljivo a 90 % njih jeste.Tako da sam tu uštedeo novca a nisam izgubio na funkcionalnosti,jedino kažem što "moram" da spustim prskalicu ili da se popnem na poluge dabi mogao usuti sredstvo i odraditi ispiranje,a pošto ja nisam gospodin nego seljak to mi nije teško.
 
Otvarao sam i sva 4 ventila deluju dobro,rade opruge i lepo zatvaraju i otvaraju.Danas smo konstatovali da kad se mesac zatvori baca oko 130 l po jutru prvom brzinom imt 560.Kao da preko mesaca vraca previse vode u bure,ali opet mi nekako i tih 130 l malo za prvu brzinu i skoro pun gas.Koliko je normalno da baca ovakva pumpa?
Isti slucaj i kod mene je bio kad mi menjo majstor i susednog sela do tebe,kontra okrenuo ventile u pumpi isto rau pumpa,moras je rasklopiti i okrenuti ventile kako treba 15 minuta posla,i nabijace ti pritisak koji oces,.
 
Stevo44, na rau pumpi (50 lit) se ne mogu kontra okrenuti ventili jer konstrukcija pumpe tj, ležište ventila to nedozvoljava.....

Verovatno ima neki drugi problem.....

Najgore je kad se problemi počnu gomilati a ne rešavaju se u hodu....i onda stane pamet pa se traži rešenje....

Ima mnoštvo razloga.....možda pumpa vuče vazduh na nekoj od spojnica ??? stanje dizne mešača ???

Dali je odjednom pumpa izgubila pritisak......i tako dalje.....
 
sava

2vj34mg.jpg
,,na ove ventile mislim ,spicevi treba a su zabodeni u pumpu gore,a dole da izlaze iz pumpe,il je kontra videces kad otvoris zaboravio sam vec davno sam je rasklapo ti uradi kontra neg sto su namesteni i dobices pritisak,i ja nisam mogo preko 1 da nateram.

- - - - - - - - - -

Kameni prostudiro sam je dobro dok sam je rasklapo,na rau 3 mislim.od 50 litara,i kontra su bili okrenuti mozes ih staviti kako oces.
 
slike.php
[/URL][/IMG]

Mrsko mi da sad palim komp. ali ću sutra iskopati slike rastavljene pumpe....vidi se na slici da je jedan kraj ventila ravan a drugi konusan....
 
Kanda je taj tvoj majstor "kontraš".......:haha: čim si ti posle njega rastavljao pumpu i nameštao ventile :osmeh:

Ali svaka škola se plaća......






Nego odo ja u krevet, treba sutra (danas) špartati ceo dan..... a prskalice nek opravljaju oni koji moraju....:osmeh:
 
Pa to je susedno selo do Save,zato i mislim da nije on isto kod njega nosio,.jebes ga da se nisam zezo tada nebi nikad ni naucuo da menjam membrane,ja sam mislo to nesto komplikovano ,kad ono..
 
Tako je Stevo,kod tog majstora je bila,i realno nisam odusevljen sa njim,u brzini je zaboravio da sipa ulje i tako smo je na suvo probali,srecom ne dugo pa valjda nema ostecenja.sta vise reci za majstora?
A,ja sam otvarao i gledao ventile,i po svoj logici donji tj.ulazni treba da su okrenuti spicem ka napolje,a gornji izlazni spicem ka unutra i tako trenutno stoje.
Ova dizna mi deluje kao moguce resenje jer po svemu sudeci previse vode vraca u bure.
Al opet kad zatovrim mesac u radu ona baca 130 litara sto mi je nekako malo za prvu brzinu.
 
Nazad
Vrh