Prskalice

Da se prošire grane sa 12m na 15m, ali da se ne izlazi iz traktora da se ručno otvara taj dodati segment.
 
Moze pomoc, imam lechler ad120 04 dizne a imam lechler id diznu (protiv vjetra). Hoce li kontaktno sa 250 litara vode po ha ova id crvena dugacka dizna protiv vjetra dobro korove odraditi ili bi ipak trebao u one idkt ili kako se vec zovu koje u 2 mlaza tuku vodu pod odredjenim kutevima investirati. Imam par njiva kraj vocnjaka pa zato pitam, a kod nas duva od 20 dana njih 19....
 
Moze pomoc, imam lechler ad120 04 dizne a imam lechler id diznu (protiv vjetra). Hoce li kontaktno sa 250 litara vode po ha ova id crvena dugacka dizna protiv vjetra dobro korove odraditi ili bi ipak trebao u one idkt ili kako se vec zovu koje u 2 mlaza tuku vodu pod odredjenim kutevima investirati. Imam par njiva kraj vocnjaka pa zato pitam, a kod nas duva od 20 dana njih 19....

Pa i te AD dizne bi trebale biti anti drift samo što nisu injektorske. Za ID dizne u Lechlerovom katalogu piše da kontaktno rade srednje dobro, a zemljišno odlično. Ja nisam ni od kog čuo da se žalio da mu se neki sitniji korov provukao zbog upotrebe ID dizne. One traže veći pritisak i za veći vetar su. IDKT idu za slabije vetrove, ali imaju bolje pokrivanje zbog sitnijih kapljica. Za njih se koristi manji pritisak. Ovo oko pritiska napominjem zbog usklađivanja pritiska i brzine sa zadatom potrošnjom vode po hektaru.

Nisam nikad kod sebe koristio ID dizne, IDK I IDKT jesam, i sad uglavnom za sve primene koristim IDKT. Doduše nemam mnogo zemlje pa ne moram da radim kad baš jako duva vetar.

- - - - - - - - - -

Vučena 1500l nema

- - - - - - - - - -

Jel to kod komšije Dunđerskog?

Da, a i kod još jednog drugara (na identičnoj prskalici) se isti posao radi.
 
Imam ja, TFA 03. I bas sam zadovoljan. Ne znam kakve su u odnosu na Lechler, ali kad sam video sta sve proizvode na njihovom saitu nisam se dvoumio koje da kupim, posto s bile dosta jeftinije. Imao sam i njihovu aplikaciju na telefonu...
 
Ja imam triplex i sve dizne su mi lechler keramicke. Nego pitam,zato sto Singenta ima akciju za kupljenu hemiju daje dizne,tacnije daje trojku za vetar sa 2 mlaznice,pa zato pitam.
 
potrebna mi je pomoc oko prskalice morava 330 lux.jos prosle sezone sam primetio da mi je pumpa izgubila pritisak u akumulatoru pritiska sto mi se nije nikada desavalo.naduvao sam na 2 bara i tako zavrsio sezonu.sada mi se to isto desava mislio sam da je membrana i stavio novu i opet isto kad naduvam za minut izgubi pritisak.matice na poklopcu max. zategnute i primetim da mi pusta vazduh izmedju poklopca i tela pumpe sipao penu od sapunice.da li je tu nekad bio neki diftung?nevidim neka mehanicka ostecenja osim sto se vide tragovi crvene diht mase koju je verovatno stavljao prethodni vlasnik.da li je resenje staviti tu diht masu?
 
Nazad
Vrh