Prskalice

Ovo je cela slika, ja se taman namestio da snimim video kako se otvara i zatvara taj deo preko pneumatskog klipa i gazda prskalice me zovne nešto da mu pomognem, i ja posle ništa više ne snimih...

Prskalica je Agromehanika 1500l vučeća sa hidrauličnim granama 12m. Kupljena je prošle godine kad još nije bilo u ponudi krila od 15m sa hidraulikom (tj. postojala su neka velika, teška, i mnogo skupa pa se vlasnik odlučio za ova). Od ove godine postoje i laka hidraulična krila od 15m.
 
Ovo je cela slika, ja se taman namestio da snimim video kako se otvara i zatvara taj deo preko pneumatskog klipa i gazda prskalice me zovne nešto da mu pomognem, i ja posle ništa više ne snimih...

Prskalica je Agromehanika 1500l vučeća sa hidrauličnim granama 12m. Kupljena je prošle godine kad još nije bilo u ponudi krila od 15m sa hidraulikom (tj. postojala su neka velika, teška, i mnogo skupa pa se vlasnik odlučio za ova). Od ove godine postoje i laka hidraulična krila od 15m.

Nema nigde da se kupe ni laka ni teska hidrulicna krila od 15m za vucenu prsklicu od 1500L... Raspitivao sam se kod svih dobavljaca par meseci... Kazu da je ne izvodljivo...
I receno mi je da je ovo zadnja godina da se prave ove prskalice od 1500L.... Sledece godine izlazi novi model sa drugacijim buretom od 1800L (bice slicno bure onim novim modelima od 2500L) , i na taj novi model ce moci da se stave 15m hidrulicna krila...
Ako su mene slagali lazem i ja Vas...
 
Tu sam priču čuo i ja, samo mi nije jasno zašto ne mogu da se montiraju ta krila na ove vučeće od 1500l. Ako razlika u težini utiče na balans prednjeg i zadnjeg kraja prskalice, to se može lako rešiti dodavanjem nekog tega na rudu...
 
Drugaciji sistem krila, nesto na fazon X krila sto imaju Lesko prskalice ako sam dobro zapamtio, drugacije kacenje, fabrika nije htela da pravi takvu seriju na toj od 1500L, zato sto bi bilo dosta skuplje i retko ko bih kupovao. Ko vec sve kupuje sa hidrulikom (vuce strani traktor 100ks+), nije mu problem da bude ni bure od 2500L... I onda moze da bira i da li hoce hidrulicna krila 15m 18m ili 21m.. Informacije iz prve ruke.

Kao sto ne postoji ni opcija vise na 1500L mehanicka krila od 18m kao na starijim vucenim Rau prskalicama....a sistem ko sistem nije los. Prosto a funkcionalno.
 
732d6d543897090.jpg
[/URL] [/IMG]
5f90c4543897026.jpg
[/URL] [/IMG]
2d9e4c543896982.jpg
[/URL] [/IMG]
3e5614543896968.jpg
[/URL] [/IMG]

Dobro veče.
Da li neko možda zna gde mogu da kupim obujmice za cevi za prskalici u koju ide dizna, i opruge za prskalicu.
Na prve dve slike je opruga, a na trećoj je obujmica (bez dizne) koja mi je potrebna.
U pitanju je stara Morava.
 
I jedno i drugo na vašaru. Opruge po meri a obujmica odnosno matica-navrtka namenski kod prodavaca za delove prskalica. I btw kada kačiš slike preko imagebam-a mislim da ne treba da odabereš safe family content (tako nešto piše) jer u suprotnom se pojavi to što se pojavi. Klikni na svoje slike.
--------------------------------------------------
Ah,sad sam proverio... Treba odabrati Family safe content da se ne pojave dotične persone.
 
Hvala za savet,valjda ću se izboriti sa slikama.
Sad bi trebalo da je vašar u Debeljači ako pusti vreme, valjda ću da pronađem do sledećeg prskanja.
Obujmice su mi najveći problem. Nisam uspeo da ih nađem, možda samo u tom trenutku nisam imao sreće.
 
Kolege,da li postoji Agromehanika prskalica od 440 l,sa kopir granama i triplex diznama?
 
Nazad
Vrh