Prskalice

Sad nešto razmišljam, da li bi možda mogao da se na neki način blokira onaj mali feder koji potiskuje protivkapnu membranu na zadnjoj dizni, i time zatvori ta dizna (ko nema tripleks)?
Ја имам Мораву са старим типом носача дизне без мембране, тако да немој ово моје размишљање узети за готово решење. Пробај у ону рупу на носачу опругице урезати одговарајући навој (ако је рупа нпр. Ф5мм, урезница треба да је 6мм), Завртањем шарафа (вијка) блокираћеш мембрану. Ако ово буде успешно, можеш блокирати више мембрана, што би било корисно код завршетка парцеле када углавном има мање реди од ширине прскалице. Ја сам код мене ставио на оба краја по 2 пластичне славинице са Најлона.
 
Imao sam zapisane cene Agromehanike sa sajma na mobilnom,ali nesto sam posle zabrljao kad sam editovao tekst i sve obrisao :p,tako da ne bih da lupam,ali mislim da je Agromehanika u manje vise istoj opremi kao Morava,skuplja za oko hiljadu eura,mozda i vise.Znam da je izlozena Moravina nosena prskalica bila oko 280k dinara,litrazu joj nzm tacno 800 ili 1000l,pumpu takodje nzm koju je imala,znam da je imala polu elektronski razvodnik i grane obicne 12-15m ,ni to nisam siguran,ali su mogle da se podizu preko cekrka kao kod svih drugih.Ne stajem ni na jednu stranu,ali Morava ima malo slabije grane,tj ti profili od kojih su pravljene grane su malo manjih dimenzija od krila kod Agromehanike,e sad ne mora da znaci da bi nesto pucalo.
 
Popljuvao sam Agromehanikina krila od 15 metara pre neki dan, a sada po vasim slikama vidim da sam bio potpuno u pravu. Sve one detalje koji su meni dzigericu pojeli su na novijim modelima krila resili drugacije. Meni ostaje da se tesim i da kupujem delove za krs koji sam kupio, ili da promenim kompletna krila a moja da bacim na otpad jer za drugo i nisu!
 
Meni se ova danas mnoogo dopala

Picture%20004_4.jpg


Picture%20003_6.jpg
Da napravili su krila kao na mojoj Leško prskalici od pre 4 godine.Najzad da krila od 15m i prskalica budu u 2,4m širine.
 
A zadnji lift ram je preslab za ogromnu tezinu tih krila-i za cas izloka onaj tanjusni U profil,i onako na toj novoj tamo vec postoji poveliki luft.
 
Ja sam ostrugao valjke za lift od pune plastike,prečnika 0.5mm manje nego kanal u U profilu,podbacivanjem platni(rastavljao nekoliko puta)rešio luft i tuudaa
 
@Dukej ako bi da blindiras zadnje dizne onda uzmes i naspes silikona u zadnju diznu,tako mi Ratko rece kad sam ga pitao jel ima diznu bez rupe. Najjeftinija dizna je 50-ak dinara,znaci za 100din bi resio problem. Pretp.da su ti krila 10m i da hoces da prskas 12 redova ?
 
Nisi razumeo šta sam hteo. Ne da zauvek blindiram diznu već da PONEKAD NA JEDNOSTAVAN NAČIN (sa minimalnim kontaminiranjem ruku) isključim tu zadnju diznu. (Kod prskanja iskrajaka, kad su moj i komšijski red preblizu jedan drugom, kad treba prskati manji broj redova a da ne dođe do dupliranja i sl.).
 
Jedino da ubacis slavinu na onoj plasticnoj cevi izmedju 2 dizne. Mada je i ono jednostavno,odvrnes rukom bajonet jednu izvadis,drugu ubacis.
 
Nazad
Vrh