Prskalice

Ne vidim u cemu je poenta ovog videa iznad gore, jer se ocigledno njime hoce da uporedjuju babe i zabe.Amazone prskalica koja je gore prikazana kosta minimum 20-30 000 eura, tako da Morava nikako se ne moze meriti sa njom jer sa svojom cenom uopste nije u tom rangu.To je isto kao kada bi na uporedni test isli Mercedes i Dacia, sto je potpuno van pameti. Na kraju krajeva, obe prskalice su na otvorenom trzistu i licna je volja i izbor svakog kupca da bira ono sto kupuje a naravno to mora i da plati.Ne kazem da nije lepo videti snimak kako radi ova prskalica, ali je on ovde postavljen u sasvim pogresnom svetlu.Takodje nekom proizvodjacu iz Srbije , da poklonis istu, on ce se zahvaliti jer mu je prevelika, preteska i sta ti ja znam.Takodje napominjem da se trenutno kod nas koriste najmoderniji pesticidi a bolesti na njivama kao nikada do sada.

Treba narocito biti obazriv kada se ulazi sa velikim investicijama, jer se trzisno vreme brzo okrene, ko ne razume o cemu pricam neka malo procita novine, gde svaki dan se pise o nekom tajkunu koji je pukao i ostao bez prebijene pare.
 
Poslednja izmena:
Znači ne vredi tih 180.000,- ova od 1200l?
A ova agromehanika od ćorića vredi 400-500.000,-?
zar nije 260.000 din. ?
http://www.polovniautomobili.com/oglas4717551/morava_m_1200f/
a od opreme je ovo
Rezervoar: 3 rezervoara (1200 + rezervoar za ispiranje-samopranje + rezervoar za čistu vodu za pranje ruku i umivanje)
Pumpa: COMET BP-105 105l/min, 20bar
Regulator: COMET-GEOLINE
Uređaj: OD 12m nivelirajuć sa trokrakim diznama-tripleks (2, 3,4)
Filter: Injektorski prohromsli sa mogućnošću samo punjenja, dodatno crevo od 5m za samopunjenje
Poklopac rezervoara: Sa ventilom koji onemugućava prosipanje-isticanje tečnosti kroz poklopac a pak propušta vazduh.
 
Šta ovi video klipovi i komentari treba da dokažu? Da su prskalice od 15 000-25 000 evra bolje od ovih koje koštaju 2000 evra:haha::haha::haha: Bravo šampioni bravo, otkrili ste toplu vodu:bravo:.Koliko ja vidim jedina mana ove Morave je što je proizvedena u Srbiji a to pojedinci nikako ne mogu da svare! PS; Da niste jadni bili bi smešni.
 
Nisam bio dugo na forumu, pa sam propustio dobar deo diskusije.
Pošto sam pročitao da je polemika debljina cevi na šasiji, evo reći ću Vam malo tehničkih detalja:
- Cevi su 60x40x5,
- bočni profil 50x50x5.
- Debljina donjih ojačanja zajedno sa ušicama je 12mm
- Debljina gornje ušice je 10mm

Kada se budu montirale hidraulične grane šasija će biti drugačija i sa drugim ojačanjima, ali za ovakav uređaj ovo je dovoljno. Uređaj toliko težak da ga dva čoveka mogu montirati.
Velika prašina se digla oko ove prskalice zato što joj je manja cena. Cena nije manja zbog same prskalice kao nje, nego zbog uređaja. Ako ste primetili, nema čekrk za štelovanje visine uređaja (visina se šteluje na otvorima na nosaču uređaja na šasiji). Na kraju krajeva koliko para toliko muzike. Novi uređaji imaće sve po PS-u i biće bolji i kvalitetniji, a ako mislite da će cena biti ista, teško.

Na prskalici je:
- COMET BP-125K (original ovlašćeni distributer),
- Regulator i dizne trokrake (GEOLINE TECOMEK distributer).
Što se tiče kačenja, nošenja, težine i ostalih detalja tu budite sigurni da će izdržati mnogo duže nego što je iko pomišljao. Potrudiću se da na forum postavim video zapis iz njive kako se ponaša.
Prskalica je napravljena pred prošlogodišnji sajam u Novom Sadu. Tako da ima godinu dana. Bila je jedno vreme mislim u Temerinu, ali joj je bio polomljen regulator (varljda je u transportu polomljen), tek kada se vratila u Moravu tada smo to videli.

Ako Vas interesuje još neki detalj pitajte.
 
Poslednja izmena:
Znaci zbog cekrka je toliko jeftinija.

- - - - - - - - - -

Koliko kosta 660litara jedno bure,komet pumpa,komet razvodnik 3 dela i fiksna krila 10m?
 
Ljudi trebam uslugu,kako sam zamijenuo traktor i sad ću špricati sa imt 539 može li mi ko reći kojim pritiskom u 1 brzini oko 1300 obrtaja da bi trošio oko 30o l na ha.Šprica je mehanika 330l dizne leher crvene 4.nemam vremena sada upucavati.hvala
 
Video klip o testiranju prskalica je zabavanog karaktera jer ko još takvom brzinom vozi do njive bez da uspori na rupu ili bilo kakvu prepreku :sta: i ko još u njivi ima takve prepreke a i ako ih ima taj poljoprivrednik sigurno nemože kupiti ovakvu prskalicu jer da ima para kupio bi bolji setvospremač da mu njiva dude lepo pripremljena a ne u đombama ja sam zaključio da oveprskalice sa klipa mogu prskati po oranju
 
Prskalica M-660E sa tri rezervoara, fiksnim uređajem od 10m (mlaznice protivkapajuće geoline standardne nisu tripleks) i regulatorom comet sa tri izlaza i pumpom comet BP-105k košta 150.000,00 dinara sa PDV-om.

Jedino nisam razumeo ovo "komet razvodnik 3 dela" ,da li tri izlaza ili tri sekcije za prskanje (četri izlaza)? Gore navedena cena je sa tri izlaza (dve sekcije).
Za ostale informacije treba ozvati prodavnicu.

Prskalice sa jednim buretom (poliester) ne proizvode se 2 god. zbog evropskih standarda jedino što prošle godine na sajmu u Italiji videlo se poliestera koliko hoćeš. Pa čak su i skuplje od plastičnih, izgleda da je "Jevropa" bitna samo za proizvođače iz Srbije a za evropljane to ne važi. Do duše manje parskalica ali vučenih aomizera skoro 50%, a Grci prave sve od poliestera.

________________________

Oko čekrka nisi dobro razumeo šta je pisac hteo da kaže. Metal se kupuje na kilo što lakši uređaj jeftiniji je. Između uređaja koji je težak 80 kg i 180 je razlika. Ako se oteža uređaj to povlači druge promene (ojačanja itd....). Dizne, creva, razvodne cevi su standardni (isti broj dizni ide na ovom uređaju i na boljem i na gorem, takođe creva i razvodne cevi). Materijal se razlikuje "gvojze" i dodatna oprema. Prskalice prave svi, konstruktivna rešenja su veoma slična, samo je pitanje ko je šta zakinuo da bi došao do konkurentne cene.
 
Poslednja izmena:
Evo cena sa fotografija gore >>

1200 - 192 000
1000 - 180 000
800 - 168 000

ako sam dobro video sa fotografije

dok mi raspravljamo o kvalitetu oni već podigli cenu :haha:
sad više nije ni prihvatljivo
http://www.polovniautomobili.com/oglas4717551/morava_m_1200f/



Pozdrav od Miloša prodavca iz Morave Požarevac

Cena prskalice na slici od 1200l je 270.000,00 dinara sa uračunatim PDV-om. Cene koje se vide krupno su cene prsklica u osnovnoj varijanti bez uređaja. A sitnije piše za svaki uređaj ponaosob kolika je ukupna cena i zbog toga sam zamolio kolegu formaša da ne slika cene kako nebi došlo do zabune kao što se desilo.
Za sve pitanje i odgovore stojim vam na raspolaganju. Prodavnicu možete pozvati svakim radnim danom od 08-16h za detaljnije informacije kao i objašnjenje za dodatnu opremu koja se može ugraditi na prskalice. Naravno komunikaciju možete obaviti i putem ovog sajta porukama.

Zahvalio bih vam se na interesovanju za naše proizvode.
 
Poslednja izmena:
ja imam moravu 80 goddiste 600 l i kometu pumpu . dobro radi i dan danas ali u planu je kupovina druge prskalice a to nece biti morava sigurno
 
Ja imam moravu 5-6god platio je 350ue pola u novcu pola u paprici prskalica 600lit comet pumpa pa recite gde ima povoljnija varijanta a za mojih 30 i neki lanac sto oprska sasvim zadovoljava potrebe i ne razmišljam o nečemu što košta 10 puta skuplje al samo daje neka poznatija marka naravno sa istom opremom
 
Ljudi trebam uslugu,kako sam zamijenuo traktor i sad ću špricati sa imt 539 može li mi ko reći kojim pritiskom u 1 brzini oko 1300 obrtaja da bi trošio oko 30o l na ha.Šprica je mehanika 330l dizne leher crvene 4.nemam vremena sada upucavati.hvala

Tesko ces hektar sa 300l da predjes prvom,probaj drugom brzom a pritisak 3-4bara
 
Dali postoji izmedju ovog injektora i buradi neki ventil, slavina da se stavi, zapusilo mi se sito i nikako da ga ocistim? Naravno kad je bure bilo pun otrova....
sku0219-injektorprskalic.jpg
[/IMG]
 
Gde mogu da se nabave kvalitetne dizne za prskalcu i cene orentaciono za 3 i sita za doticnu diznu imam ponudu za 3 po 50 din a neka sita crvena sa kuclicom tvrdi da slovenacka i od prohromapo100 din za sve po 80 din. Pošto sam shvatio iz pisanja da svaku diznu treba da prati odgovarajuce sito iste boje jer ima tu gustinu koja treba da zaustavu evetualnu necistocu
 
Nazad
Vrh