Prskalice

Ovih dana oprskana soja sa totalom u proseku oko 1,6-1,7 l/kj ili oko 2,9 l/ha. Potrosnja vode je bila oko 115 l/kj (200 l/ha), radna brzina oko 9 km/h, dizne "plavi" lechler ID03-C. Radio sam nesto i prskanje, kako se popularno kaze, "na crno" sa 380 l/ha. Oba puta sam se vodio tabelom, tablicom za uputstvo koju ima lechler i svaki put potrosnja je bila u litru. Dakle ne treba nista mudrovati vec samo koristiti ono sto su neki mudri i pametni ljudi smislili pre nas.
Ako je sve ispravno na prskalici i ako se zna tacna brzina kretanja i naravno ako znamo sa kojim diznama prskamo :osmeh: , nemoguce je pogresiti u zeljenoj potrosnji.
Ovako je izgledala njiva koja je prskana :osmeh:
 
E sad razmisljam i ima jedna caka,pa ja ovde kod mene i nemogu da poprskam sa tako malo vode,vi idete po ravnom a ja uzbrdo,tu se javlja problem,moram da lozim traktor da uzidje i tu ode vise,mislim da ne gresim u mislima...
 
@kroka
Podesi pritisak na 2.2 bara kad ti traktor radi na 1400o/min. Takvo podesavanje primeni pri 2 brzohodnoj sa 539 i isprskaces hektar sa 200-210l.
 
Normalno da ne možete jer sam se i sam bavio poljoprivredom onda znači da sam probao, a Vi što ste bezobrazni to je Vaše kućno vaspitanje i vidi se koliko ste ozbiljan proizvodjač kada koristite te dizne. Sa prskalicama sam u kontaktu od 1973 godine i nikada nisam koristio dizne sa bilo koje pijace nego samo originalne od nekog renomiranog proizvodjača. Nemam pameti samo iznosim ono što sam probao, a Vi bolje nemojte da iznoste to što ste probali jer dovoditi ljude u zabludu!
 
Srdjane i baabo je kupovao te mesingane slepo godinama i pricao mi kako je plastika ... Sa 330l je prskao 2 jutra na knap,sad je stigla nova sa fabrickim plasticnim diznama i ne moze da se nacudi kako moze za par minuta da se podesi prskalica i da tacno kontrolisem potrosnju vode. To naravno nije moglo sa diznama sto ih pravi neki cica. Cak je imao i 2 kompleta dizni,da vise i manje trose...bolje da mi je dao da popijem te novce. :osmeh:
 
Ako se na prskalici dizne 11004 zamene sa duplo manjima, 11002, a ostala parametri ostanu isti(pritisak, brzina kretanja, kolicina vode), trebalo bi da se sa tom kolicinom isprskati duplo veca povrsina? Tacno?
 
Srdjane i baabo je kupovao te mesingane slepo godinama i pricao mi kako je plastika ... Sa 330l je prskao 2 jutra na knap,sad je stigla nova sa fabrickim plasticnim diznama i ne moze da se nacudi kako moze za par minuta da se podesi prskalica i da tacno kontrolisem potrosnju vode. To naravno nije moglo sa diznama sto ih pravi neki cica. Cak je imao i 2 kompleta dizni,da vise i manje trose...bolje da mi je dao da popijem te novce. :osmeh:
Zato je tvoj babo i zaradjivao na poljoprivredi a ti sad moras i u skolu da bi poljoprivredu radio.:haha: Pustite tabele i ko koliko brzo ili sporo vozi traktor prakasa je praksa i to ces videti kada prodje neko vreme.Neznam zsto se gospodin Panonstib pronaso prozvanim ja sam uopsteno rekao za sve koji pisu nesto a nisu probali ove dizne koje ja koristi.A sto se tice bezobrazluka vidi se koje nadmen i bezobrazan prilikom pisanja i polemika sa clanovima foruma.Da li ste se vi bavili i sto se nebavite necim to me nimalo neinteresuje ja sam iznosio svoje misljenje i zapazanja iz prakse kome se to nesvidja nemora da isprobava nista neka se drzi skole i originala.A ja se ne bavim poljoprivredom vec radim poljoprivredu i radicu i dalje.Sto se ove teme tice necu polemisati sa vama vise o tome jer se nezelim ovde prepucavati.
 
@Srdjan Žorž@ па не радите добро. Лепо је када у пракси можете да проверите оно што сте научили. Овде се баш то и покушава. Нико Вас не тера да радите нешто што нећете, али покушајте да не занемарите величину, облик и квалитет распрскивача. Такође, важни су и други елементи, посебно брзина. Тако као Ви, то сви знамо. Ја ипак радим онако како треба.
 
Komande u kabini.

315jxj5.jpg
 
Nazad
Vrh