Prskalice

Stigla juce,ostalo jos da se povezu creva:
34of288.jpg
 
Aha . Hvala.... Ja obicno skinem pumpu i unesem je neku prostoriju i naravano isteram vodu iz nje. Al prskalica je mala 440l . Vi koji imate velike razumem vas ok.
 
Mi samo odvrnemo creva, ispustimo svu vodu, i stavimo je pod šupu, antifriz nesipamo, i evo već 10 godina nemamo problema, u pitanju je Agromehanikina prskalica bure 440l...
 
Sve novije prskalice imaju nekoliko ventila na sebi,plasticnih uglavnom,imaju nosace dizni sa anti-kap sistemom,i one nikada ne mogu da izbace iz creva svu tecnost koja se nalazi u njima.Nakon prve zime sa prskalicom tog tipa koju imam(Skotarek)sam menjao sva creva na prskalici bas iz razloga sto je pumpa bila na toplom i prskalica u supi i smrzla.Nakon toga,svake zime uspem par litara antifriza u nju,ukljucim je da izmesa i pustim jedan deo da izbaci kroz grane tj. dizne napolje.Nikad vise problema sa smrzavanjem i pucanjem bilo cega na prskalici.
 
I ja sam pumpu skinuo sa obe prskalice popustio anti kap sistem poskidao dizne i sa razvodnika skidao jedno po jedno srevo od sekcija na granama i izduvao kompresorom tako da je tečnost koja je bila u sistemu odstranjena a creva potom vratio na razvodnik.
 
Na A.M od 440l i pumpom od 65l, dizne protiv kapajuce, za 7god. nikad nije bio nasut antifriz i nista nije skidano preko zime, samo je dobro izluftiram i ok. podnese mrazeve tj. nikad nista nije puklo od mraza.
Sad sam u ovu novu nasuo antifriz za nekih -20c vise zbog garancije, a za kasnije videcemo.
 
Nemam zamerki, sve je zamisljeno i uklopljeno dobro.
imao sam incident sa tankom od 60l, istiplovao se iz glavnog tanka i tresnuo o zemlju pun vode, al se nije razbio. servis je dosao bez problema i odradili smo to kacenje malo drgacije.
 
Nemam zamerki, sve je zamisljeno i uklopljeno dobro.
imao sam incident sa tankom od 60l, istiplovao se iz glavnog tanka i tresnuo o zemlju pun vode, al se nije razbio. servis je dosao bez problema i odradili smo to kacenje malo drgacije.
Zaboravih reci da sam ustedeo oko 1000e kupovinom A.Metalove naspram A.Mehanike u istoj opremi a ta oprema od istog proizvodjaca, al Mehanika ima ime pa ga prodaje za 1000e :ppozdrav:
 
U prskalicu se moze nasuti i ono zimsko sredsto za pranje soferki za auto, jos je jeftinije od antifriza a do -20C je!
 
I ja sam neki da izluftirao moju sa 2l antifriza,jos da skinem pumpu kad odem kuci.
Mada sad rekoste ona tecnost za vetrobrane,pa mi palo na pamet da je najjeftinije resenje patoka od rakije koja ostane od poslednjeg kazana a bar nje ima vecina kuca.
20131130151128.jpg
 
SAd ako te vide policajci u saobraćaju ima da ti napišu kaznu, jer oznaka za spora vozila nestoji dobro... :)
 
Nazad
Vrh