Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Bilo je i kod nas policije / valda iz Lazarevca stigli- nepoznati, a krenula i zandarmerija kako kazu ovi sto su isli prema Sabcu / ali bez problema sve proslo. Cak niko nije skinuo ni registarske tablice sa traktora jer smo prosli put svi dobili prijave za uznemiravanje javnog reda i mira. Pa opet zivi i zdravi. Sve teklo po dogovoru. Kako sada vidim samo malom broju seljaka je lose ovde u Srbiji., ostalim sve potaman. Nek vam bude kad ne znate za bolje. :ppozdrav:
 
Ma sve to radi par njih u nadi da će ih pozvati u Beograd na PREGOVORE nebili kako profitirali eventualno se slikali sa ministarkom ili ti Premijerom a onda razbucaju proreste a u đep stave neke " šuške "
Vidis Srdjane moram da ti kazem ovo pa se naljuti na mene koliko hoces.Iskazujes neko misljenje koje 100% netacno,nisi nikad bio ni na protestima a kamoli na pregovorima a vec znas da ce neko nesto da dobije.Svi mi znamo sta nevalja nema potrebe to ponavljati 300x daj neko resenje pametno i ostvarljivo,najlakse je sedeti pored racunara i pametovati i siriti mrznju da je neko nesto dobio.Ajde ukljuci se i ti u tu pricu pa da vidis da li dele tako kao sto pisete pojedinci.Ja nemogu da pametujem za nesto sto nisam radio u zivotu a ovo radim vec neko odredjeno vreme i znam da me samo kosta iz mog djepa....

- - - - - - - - - -

Sad su mi se javili drugovi iz sela koji su isli u Kuzmin da podrze,kazu 100 seljaka,200 policajaca i marica da potrpaju sve njih sa sve traktorima...
Nemoj da se primas na te fazone da ce neko da te strpa u maricu,upamti da ti nesmeju nista,postavljeni su tu da bi pazili da ne dodje do nekih vecih incidenata,a ne da hapse bilo koga i pisu prijave.

- - - - - - - - - -

Komunikacija je izuzetno loša između udruženja, jer svako bi hteo da bude glavno i da se ono pita gde bi se opet kao i u predhodnim protestima pojedinci ovajdili poput njih nekoliko iz Banata a koliko sam upoznat nekoliko iz novog saziva je jesenas bilo u Sloveniji i Austriji . Muka nam je zajednička stočarstvo nam je dovedeno na najniže moguće grane, o isplativosti iste nevredi ni govoriti jer naši stočari u zadnje vreme beleže velike gubitke a mi ratari treba da se zapitamo kome ćemo prodavati naše proizvode. Slična situacija je i sa voćem konkretno sa jabukama jer kod nas u selu ove zime je izvađena sigurno trećina a i drugi planiraju isto ako ne ove ono sledeće godine. Napominjao sam ranije da bi trebalo zajedno nastupiti jer ovako pojedinačno se nemože ništa uraditi.Podrška Mačvanima.
Da si bio na godisnjoj skupstini Opstinskog udruzenja proslog petka znao bi i razlog zasto su isli u Sloveniju,mada verujem da je Jaroslav i ranije to objasnio ali verovatno prisustvujes na sastanke 1 godisnje pa si tako i obavesten.
 
Čačak -- Evropska komisija je već dala saglasnost za uvođenje zaštitnih mera na tržištu mleka u Srbiji, kaže ministarka poljoprivrede Snežana Bogosavljević Bošković.

Kako navodi, radi se i na prikupljanju podataka koji bi opravdali zahteve za zaštitu od prekomernog uvoza tovljenika i mesa po damping cenama.

"Stočari su se obavezali da dostave te podatke koji će biti prosleđeni EU. Njihov drugi zahtev da se zabrani uvoz svih prehrambenih i poljoprivrednih proizvoda je nerealan u ovoj godini", rekla je ministarka i poručila da se do rešenja mora doći konstruktivnim dijalogom i da jednostrani pristup ne može dati rezultat.

Nekoliko udruženja poljoprivrednih proizvođača koja su najavila blokadu puteva za danas, odložili su protest za nedelju dana nakon razgovora u Vladi Srbije, gde su se, kako navode, dogovorili ispunjenje tri tražena uslova. "Vlada je pristala da spreči dalji uvoz mesa, mleka i mlečnih i mesnih prerađevina iz Evropske unije, da omogući preko robnih rezervi interventan otkup viška tovljenika i mleka kao i da izmeni pravilnik o prometu mesnih i mlečnih prerađevina u Srbiji, što je bio razlog da se na srpskom tržištu pojavi škart roba", kazao je predsednik Unije poljoprivrednih proizvođača Sremske Mitrovice Zlatko Đurić.

Nekoliko udruženja pljoprivrednika, koji su odustali od današnjeg protesta, objavili su da je vlada u razgovoru s anjima obećala da će prestati uvoz mleka, mesa i prerađevina iz EU.

Vlada Srbije spremna je da pomogne uzgajivačima svinja koji imaju problem sa otkupom, rekla je Bogosavljevioć Bošković povodom zahteva poljoprivrednika koji su posle sinoćnjeg sastanka u Vladi Srbije odustali od najavljenih blokada puteva.

"Dogovorili smo se da u ovom momentu napravimo interventan otkup utovljenih svinja, po principu naturalne razmene posredstvom Direkcije za robne rezerve -otkup svinja za merkantilni kukuruz", navela je ona, dodajući da je to trenutno jedina mogućnost.

Prema njenim rečima u skladu sa mogućnostima koji pruža Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju (SSP) sa EU biće primenjene i neke zaštitne mere.

Bogosavljević Bošković kaže da bi se to primenilo neophodni su konkretni podaci kojima bi se EK dokazalo da se radi o prekomernom uvozu i da je on praćen damping cenama.

Ona je objasnila da je Srbija 2008. godine potpisala SSP sa EU kada su dogovoreni prelazni rokovi i mora se njega pridržavati, izuzev u slučaju kada se dokaže dampingovana cena nekog poljoprivrednog proizvoda.

Međutim, generalno uvođenje ove zabrane je nemoguće, ali i nepovoljno za Srbiju zbog toga što bi izgubili tržište za naše poljoprivredne proizvode, poput maline, pšenice ili kukuruza koje smo ranijih godina prodavali na tržištima zemalja EU.

Obim razmene poljoprivrednih proizvoda je najviše ostvarivan sa EU, konkretno u 2014. je plasirano 1,2 milijarde evra na to tržište što je 60 odsto ukupnog izvoza poljoprivrednih proizvoda.

"Bilo kakva jednostranost neće nam dati rezultat i rešiti problem. Teškoća se može otkloniti samo uz konstruktivan i otvoren dijalog, pri čemu se moraju imati u vidu mogućnosti ministarstva trgovine, poljoprivrede i mogućnosti klaničara, a sa druge strane problem poljoprivrednih proizvođača", navela je ona.

Sa proizvođačima mleka su, takođe, obavljani razgovori i od EK je dobijena saglasnost za uvođenje zaštitnih mera u smislu većih iznosa i prelevmana za carine kada se radi o uvozu pojedinih vrsta sireva i maslaca, a kada se radi o mleku u prahu dogovoreno je sa ministrom finansija i Direkcijom za robne rezerve da se naše postojeće zalihe srpske mlekarske industrije otkupe kako bi mogla da apsorbuje nove količine, zaklučila je ona. Taj postupak je u toku, dodala je ona, jer sve ovo nije jednostavno i tehnički sprovesti jer su potrebne procedure za koje je neophodno vreme, a najvažnije je da će posao biti završen u narednom periodu.

B92
 
Dragane nemam ja šta da se ljutim da nisam bio na protestima nisam jer radim kod privatnika a koliko zemlje obrađujem znaš i sam jer to koliko ja radim može stati u jednu žardinjeru a sve te poljoprivredne asociacije treba da postoje i da svi ali svi seljaci imaju koristi i to podržavam ali isto tako postavljam pitanje svim asociacijama i udruženjima šta su KONKRETNO uradili i doprineli jesu li postigli bolju cenu suncokreta barem za 2 dinara ili nižu cenu repro materijala ili bilo šta što će ići na ruku svim seljacima kako ratarima tako i stočarima itd.A ako tebe ili bilo koga ko je u tim udruženjima košta to vozikanje i sastančenje iz sopstvenog đepa i za uzvrat nemate ništa ni vi a ni seljaci koja je onda svrha postojanja takvih udruženja ako tu niko nema koristi .
 
Da li je receno prosle godine pre setve suncokreta da je cena 250e/t.Ko se nasao u toj ceni sejao ga je ko se nije pronasao nije ga sejao.Do tad nikad nije bilo minimalne zagarantovane cene.Sto se tice cene djubriva,semena,hemije da li si ikad okrenuo mene ili Jovicu da pitas da li ima nesto povoljnije od onoga sto je na trzistu Nisi nikad,pa da li ocekujete da vam neko doveze ispred kuce i istovari.Bitno je da pojedini znate da je neko stavio pare od protesta u djep.Recite javno ko je to ako ste sigurni u svoje tvrdnje a ne da se vodite pricom rekla-kazala.

Evo ja te javno pozivam da sutra u 17h dodjes u malu salu doma kulture i ja ti prepustim da vodis udruzenje,pa da vidis koliko koristi imas,da stavis i ti malo tih para u djep.
 
Druže ne prozivam ja tebe lično i nemoj ovo lično hvatati ali da li je bilo istaknuto negde " repro materijal možete nabaviti kod ili preko xxxxxxx po povoljnijim cenama " pritom ne mislim ja samo na Bavanište nego bilo gde gde postoje takva udruženja a što se tiče dokazivanja postoji ona narodna " što više isterivaš to više uterivaš " a ni Dačić nije okrivljen za aferu KOFER iako je bio umešan tako da o dokazima nemojmo raspravljati. I još jednom da napomenem nemam ja ništa protiv udruženja ali dajte da ljudi imaju koristi od postojanja istih i kada kažem udruženje ne mislim samo na asociaciju iz Bavaništa nego uopšte na takve organizacije i nemoj mi se druže sad naljutiti jer mi nije namera da se svađam ili zameram .:ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
 
Pronalazim se u toj prici jer kazete vodje udruzenja su uzele pare,vodje udruzenja su ovo,vodje udruzenja su ono.Pa napisi imenom i prezimenom koje vodje.Izvoli uclani se u udruzenje pa ces biti obavesten kad sta ima od repromaterjala ili bilo sta drugo.
 
Rtv.rs:

[h=1]Poljoprivrednici održali protestnu vožnju i blokadu nekoliko puteva[/h]NOVI SAD, ŠABAC - Poljoprivrednici su zbog obećanja Vlade Srbije da će u narednih sedam dana preduzeti mere za rešavanje problema u otkupu mesa i mleka, odustali od za danas najavljene blokade, ali su organizovali protestnu vožnju. Deo uzgajivača ipak nije odustao od blokade puteva, pa su pojedini pravci bili blokirani par sati u okolini Šapca i Bogatića.

video_icon.gif

Regionalni put Šabac-Loznica kao i neki putevi u opštini Bogatić ipak su bili blokirani, ali su blokade uklonjene posle intervencije žandarmerije.
Poljoprivrednici su tačno u 11 sati provozali traktore ulicama Sremske Mitrovice, Kuzmina, Rume i još nekih vojvođanskih mesta kao upozorenje Vladi Srbije da ozbiljno shvati obećanje i ispuni njihove zahteve do sledećeg petka..
Predsednik Unije poljoprivrednika Sremske Mitrovice Zlatan Đurić rekao je da će poljoprivrednici sačekati nedelju dana da vide da li će vlada preduzeti mere kako je sinoć dogovoreno na sastanku predstavnika vlade nezadovoljnih stočara.
"Od Vlade očekujemo da do petka ispuni sve naše zahteve koje smo im ispostavili, s obzirom na to da Ministarstvo poljoprivrede nije ni prstom mrdnulo da to reši", rekao je Đurić.
blokada-poljoprivrednici-mitrovica-1-jpg_660x330.jpg
živan negovanović

Neki poljoprivrednici koji su bili u protestu izrazili su sumnjaju da do rešenja može doći pregovorima.
Vlada Srbije najavila je da će uvesti zaštitne mere prilikom uvoza svinjskog mesa i mleka i pronaći mehanizam za njihov otkup uz pomoć robnih rezervi.
Kako je jutros saopštila vladina Kancelarija za saradnju sa medijima prethodnih nekoliko dana vođeni su intenzivni razgovori predstavnika Vlade Srbije i renomiranih poljoprivrednih udruženja u vezi sa lošom situacijom u procesu otkupa svinja i mleka.
Na osnovu obavljenih razgovora, dogovoreno je da Vlada Srbije u roku od sedam dana preduzme sve neophodne korake i donese adekvatne mere u cilju rešavanja ovog problema, navodi se u saopštenju.
Delimičan prekid blokada puteva u Mačvi
Udruženja poljoprivrednih proizvođača iz Mačve, prekinula su oko 13 sati jednočasovnu blokade saobraćaja na magistralnom putu od Šapca ka Loznici, dok je blokade na teritoriji opštine Bogatić ka Badovincima i Pavlovića mostu trajala do 14 sati.
"Ovaj put je od velike važnosti jer povezuje Srbiju, preko Loznice i Malog Zvornika, s Bosnom i izuzetno je frekventan pa nismo želeli da ometamo građane koji su se tim pravcem zaputili", kazao je jedan od organizatora protesta Mirko Đukić.
blokada-poljoprivrednici-mitrovica-3-jpg_660x330.jpg
živan negovanović

On je naveo da će o daljem načinu protesta građani biti obavešteni tokom vikenda.
U blokadi u Slepčeviću pored proizvođača svinja i mleka bili su i proizvođači duvana kojim se duguje oko pet miliona evra za isporučen duvan u 2014.
Duvan koji su predali preduzeću Duvan Ljubovija ostao je zaplenjen u velikoj raciji policije zbog finansijskih malverzacija u tom preduzeću.
Proizvođači duvana traže da se omogući isplata legalno predatog duvana, kako bi mogli da počnu proizvodnju u ovoj godini.
Nerealna zabrana uvoza, ali se radi na zaštitnim merama
Evropska komisija je već dala saglasnost za uvođenje zaštitnih mera na tržištu mleka u Srbiji, a radi se i na prikupljanju podataka koji bi opravdali zahteve za zaštitu od prekomernog uvoza tovljenika i mesa po damping cenama, rekla je danas u Čačku ministarka poljoprivrede Snežana Bogosavljević Bošković.
"Stočari su se obavezali da dostave te podatke koji će biti prosleđeni EU. Njihov drugi zahtev da se zabrani uvoz svih prehrambenih i poljoprivrednih proizvoda je nerealan u ovoj godini", rekla je ministarka i poručila da se do rešenja mora doći konstruktivnim dijalogom i da jednostrani pristup ne može dati rezultat.
Vlada Srbije spremna je da pomogne uzgajivačima svinja koji imaju problem sa otkupom, rekla je Bogosavljević Bošković povodom zahteva poljoprivrednika koji su posle sinoćnog sastanka u Vladi Srbije odustali od najavljenih blokada puteva.
"Dogovorili smo se da u ovom momentu napravimo interventan otkup utovljenih svinja, po principu naturalne razmene posredstvom Direkcije za robne rezerve - otkup svinja za merkantilni kukuruz", navela je ona, dodajući da je to trenutno jedina mogućnost.
Prema njenim rečima u skladu sa mogućnostima koji pruža Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju (SSP) sa EU biće primenjene i neke zaštitne mere.
Bogosavljević Bošković kaže da bi se to primenilo neophodni su konkretni podaci kojima bi se EK dokazalo da se radi o prekomernom uvozu i da je on praćen damping cenama.
snezana-bogosavljevic-boskovic_660x330.jpg
Ilustracija, sps.org.rs

Ona je objasnila da je Srbija 2008. godine potpisala SSP sa EU kada su dogovoreni prelazni rokovi i mora se njega pridržavati, izuzev u slučaju kada se dokaže dampingovana cena nekog poljoprivrednog proizvoda.
Međutim, generalno uvođenje ove zabrane je nemoguće, ali i nepovoljno za Srbiju zbog toga što bi izgubili tržište za naše poljoprivredne proizvode, poput maline, pšenice ili kukuruza koje smo ranijih godina prodavali na tržištima zemalja EU.
Obim razmene poljoprivrednih proizvoda je najviše ostvarivan sa EU, konkretno u 2014. je plasirano 1,2 milijarde evra na to tržište što je 60 odsto ukupnog izvoza poljoprivrednih proizvoda.
"Bilo kakva jednostranost neće nam dati rezultat i rešiti problem. Teškoća se može otkloniti samo uz konstruktivan i otvoren dijalog, pri čemu se moraju imati u vidu mogućnosti ministarstva trgovine, poljoprivrede i mogućnosti klaničara, a sa druge strane problem poljoprivrednih proizvođača", navela je ona.
Sa proizvođačima mleka su, takođe, obavljani razgovori i od EK je dobijena saglasnost za uvođenje zaštitnih mera u smislu većih iznosa i prelevmana za carine kada se radi o uvozu pojedinih vrsta sireva i maslaca, a kada se radi o mleku u prahu dogovoreno je sa ministrom finansija i Direkcijom za robne rezerve da se naše postojeće zalihe srpske mlekarske industrije otkupe kako bi mogla da apsorbuje nove količine, zaključila je ona.
Taj postupak je u toku, dodala je ona, jer sve ovo nije jednostavno i tehnički sprovesti jer su potrebne procedure za koje je neophodno vreme, a najvažnije je da će posao biti završen u narednom periodu.

<font size="3">
 
Kažeš da se iz Srbije nemože izvesti ništa , kako to ? Evo recimo uvezene su svnjske polutke , velika količina , koja je i napravila problem sa niskom cijenom tovljenika . Evo , pričam otprilike , prodaju se recimo po 150 din , od NJemačkog trgovca recimo , znači kad se izbije marža i troškovi , te polutke su plaćene tamo recimo 120 din . Ako želi neko da proda tom istom trgovcu polutku može ali mora ponuditi bar malo nižu cijenu od one koju on plaća , znači ponudi svinjske polutke Švabi po 100din pa vidi dal nemože da se izveze.

- - - - - - - - - -



Kažeš da se iz Srbije nemože izvesti ništa , kako to ? Evo recimo uvezene su svnjske polutke , velika količina , koja je i napravila problem sa niskom cijenom tovljenika . Evo , pričam otprilike , prodaju se recimo po 150 din , od NJemačkog trgovca recimo , znači kad se izbije marža i troškovi , te polutke su plaćene tamo recimo 120 din . Ako želi neko da proda tom istom trgovcu polutku može ali mora ponuditi bar malo nižu cijenu od one koju on plaća , znači ponudi svinjske polutke Švabi po 100din pa vidi dal nemože da se izveze.

Чак и да може било би ту бирократских процедура да на крају не може.Они штите своје тржиште

- - - - - - - - - -

ту си у праву.

- - - - - - - - - -

Службе раде....без политичке подршке не бивају протести....
 
Ocekujete da ispune obecanje za sedam dana, a nisu mrdnuli prstom mesec dana? Kako im samo vise ne dosadi da lazu ovaj napaceni narod. Ali, i narod je kriv, sto je sve to dopustio. Mada, ovde izgleda ima i onih kojima je bas lepo,nista im ne smeta.


Lepo je rekao covek...

 
Ne odustajte! Ako vas lazu i prevare blokirajte sve zivo! Krajnje je vreme da se treznemo i mi Vojvodjani! Mozda jos uvek ne osecamo ono sto ce nas na jesen cekati. Zgazice nas sa cenama a mi opet necemo se organizovati jer necemo imati vremena od jesenjih radova!
Citam par stranica unazad i ne mogu da verujem kako mozete samo da dopustite nekim pisljivim faktorima na ovom forumu da izvredjaju nekoga a da pri tom "ONO" ne bude kaznjen?!
Ako bi se forum izdrzavao iz novcanih sredstava sto nije slucaj, bio bi ubedjen da neki isfinansiraju pa zato mogu da se iske...u do mile volje!!!
Kad se prica o Evropi pozitivno onda je to politika koja je zabranjena na forumu a kad se prica svodi u negativnom smislu po alkosima sa istoka onda se davaju opomene!
Budite ljudi samo realni i neutralni!:ppozdrav:
 
Svaki normalan covek vidi nepovoljan polozaj poljoprivrednika. Velika ulaganja, a malu ispativost finalnog proizvoda. Svinja, bikova, psenice, suncokreta, povrca, voca,,, zato treba da se neke stvari rese da svim proizvodjacima bude bolje. Zato ne mogu da shvatim pisanje pojedinaca koji se protive dizanju glasa ljudi koji su u veoma teskom polozaju. Zar moze covek ostati ravnodusan na onog dedu sa blokada koji ima sa svojom suprugom 100 rada u poljoprivredi I penziju od 9 400 dinara. Ovde me malo raduje sto ljudi (valjda pod pritiskom mase) koji su bili protiv danasnjih desavanja okrecu se da daju podrsku. Ali ih opet prihvatam sa rezervom. ''Vuk dlaku menja, ali cud?''
 
Opet ti. Ko je tebe spomenuo kada dajes repliku? Ozebao sam danas, nisam oran za opsirnija izlaganja. Pozdav I tebi :osmeh:
 
Pa on i onaj drugi patriota ( ne zna se cije zemlje vise ) sluze na ovom forumu samo da provociraju samo ne znam ciji su i otkud im toliko prava za sve sto rade!!!
 
Ovi zahtevi s kojima se izlazi na proteste, da suncokret bude toliko, svinje toliko, subvencije toliko, su teska budalastina!

Na proteste treba izaci sa zahtevima za promenom KONKRETNIH zakona, uredbi, pa ako treba i ustava...a to treba da pripremi za nas tim pravnika, a ne sacica seljaka.
 
Poslednja izmena:
Ako bi ta drzava zivela od tih carapa a nasim caraparima daju smesne cene ili cak uvoze materijal za te carape ne vidim zasto ne bi trazili cenu.
Pre svega da bi oni mogli opstati i izdrzavati porodice a druga stvar da nije tih carapara da ih krade drzava, ista bi pukla za par meseci i ni milion Suprmena ne bi to izbeglo!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh