Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Možda kod vas je takva situacija,ovde svako ima svinje i uvek pretekne neko na prodaju.E ko je zadovoljan cenom neka sedi kući.
Samo bi je ovim zahtevima dodao i cenu,žita.kuruza,suncokreta................

Slažem se da ima takvih ali im nije osnovna delatnost i to što će izgubiti nekoliko hiljada neće mu ugroziti egzistenciju
 
Pa sto onda vozite uvozne traktore kad ste tolike patriote.opet kazem da nebude zabune treba da se borite za svoja prava ali ne preko tudje grbace.ja pijem domace mleko ali morao sam da vas podsetim.
 
Licno jesam za svaki moguci vid protesta jer ovo sto nam se svima desava ako vec nije polako prelazi u parodiju i tragikomediju.
Ne mislim samo na probleme i desavanja u poljoprivredi, vec uopste na drustvena zbivanja i okolnosti.
Sve je naopacke, nakaradno i izvitopereno.
Nije ni cudo kad nas najgori vode vec decenijama. Sve su to potomci "crvendaca" i cupaca brkova.
Takvi su davno uspostavili sistem negativne selekcije koji je protezirao lenstine, neznalice i neradnike a omogucavao im lagodan i nezasluzeno lep i raskalasan zivot.
Takvi cine vlast, kreiraju politiku, namestaju sebi zakone i propise.
Jedan talog, zlo i beskicmenjastvo. Uopste nije nikakvo cudo zasto nam je kako nam je.
Do sada su vratli jedva nekih 2000 Ha sto se restitucije tice, i to "odabranima" njima bliskim sve jos 2013. Prosle godine nije vracen ni hektar! Izmisljaju razloge, komplikuju proceduru, a svabama i arapima i slucnim sve moze.. Sta to znaci i govori!?
Nismo ni svesni da i danas imamo "prinudni otkup" samo mnogo domisljatie i perfidnije izveden i osmisljen. Kvarnjastvo na svakom koraku, bezobrazluk i otimacina.
Dok se ta klika i potomstvo crvenih pljackasa ne skloni sa vlasti i zabrani im svako politicko delovanje nece biti ozbiljnih promena i stavrnog boljitka. Trebalo je to jos davno vec kao mnogo toga drugog, ali nije imao ko.
A narod, omladina pogotovo je povodljiva. Kad vide kako se pojedinici balace bez rada i licne vrednosti i zasluge, takvi mnogima postaju ideal. Vecina ce uvek pre izabrati "laksi" put a ne da zasuce rukave i ogrbavi ledja. To je jedna zla kob koja je vec drugo prisutna. Mlad covek se ne uci radu i poslu, vec je bitna "zezancija" u raznim varijacijama, zapravo besposlicarenje. I ovi toboz fakulteti i razne diplome su postali sami sebi sebi svrha, i prilika i opravdanje da se ne radi nista jer se "uci". A upotrebljivog i prakticnog znanja zapravo nema. Kada se citava ta ujdurma okonca zapravo je sve na pocetku. Cat izuzecima naravno. A "matorog" konja je je tesko ili ne moguce upregnuti i naterati da radi bilo sta ako nije navikavan i ucen na vreme.
I sta onda imamo, armiju "diplomata" kojima treba naci radna mesta koja ne postoje jer to sto oni "znaju" je neprimenjivo i bezvredno. Ali ne, "mudra" vlast ce ih izmisliti a trosak takvih ce natovariti na ledja onih koji rade i stvaraju.
Ko su ti jos jedino preostali u ovoj sumornoj i razorenoj zamlji. Plasim se da je to jedino poljoprivreda u najsirem smislu te reci.

Sva zarada i pravi profit se sveo samo na poljoprivredno proizvodnju, sto sigurno nije dobro i nikako ne valja. Industrija je devastirana, samo raubovano, bez ulaganja, osavremenjivanja. Izgubljeno je i zaborabljeno i ono sto se znalo, nije se ucilo i napredovalo, islo u skladu s vremenom. Samo su plate uredno deljene.
Iz tog razloga je na "zemlji" sad toliko raznih mesetara i prevaranata. Svi ti paraziti koji su unistavali i arcili na drugim mestima su se sad prebacili i pokusavaju da ojade ono malo sto je ostalo.
Sto se nas poljoprivrednika samih tice, ono sto zameram je da su mnogi podlegli propagandi i pricama kako se moraju raditi "ogromne" povrsine sa "svemirskom" masinerijom, drzati na stotine goveda, hiljade svinja, milioni zivine.. To sve sire ti isti gore pomenuti. Imaju armiju besposlenih novinara koji samo mlate ustima bez razmisljanja i mozga. A alavost je valjda u covekovoj prirodi, pa je nije tesko razbuktati i dati joj krila. Treba svakom dati priliku, ne moze par pojedinaca da prigrabi sve samo za sebe. Moze da bude za svakog ako se s merom raspodeli. To jeste najteze imati meru u zivotu, i najveci uspeh ako se u tome uspe!
Sto se aktuelnog protesta tice, jasni su razlozi, opravdani, stvar je cista. Nije mi jasno jedino zasto se tu u prvi plan stavlja i pominje onaj "Zlatan" predsednik ne znam cega iz Srema. O njemu ne znam nista, ali znam da je to jedan od sabotera prethodnih protesta. Pojavio se jednom prilikom u "Brazdama" odeven pored ostalog u vidno istaknute bele carape, i pricao je ono sto vlasti u tom trenutku bilo milo. Imao je vise takvih slicnih pojavljvanja tada.
Mislim da je to covek "vlasti", pa se plasim da je iza svega nesto drugo kako vec neko zakljuci.
Oduzih, izvinjavam se, toliko od mene.
 
Znam i to da su uzeti na kredite,zuvim na selu i nikad se nebih u grad preselio.samo moze se i imt uzeti na kredit pa pomoci domacoj proizvodnji.ako cemo da budemo patriote onda budimo u svim sferama.necu vise polemisati jer nisam dovoljno upucen ali eto morao sam da van kazem misljenje.necu da vam stajem na muku ali....i u mom poslu ima nepravdi sta ces.
 
Kasno ce biti kasnije....za sve nas a ne samo stocare,krivo mi je sto ostali nisu prepoznali ovaj trenutak kao sansu da se jos mozemo zastiti od lopova iz vlasti i bagre iz EU. JA OVAKO NE MOGU,HOCU SVOJU DECU DA ODGAJAM KAO POSTEN SELJAK I ZA TO CU SE BORITI. Znam da je najlepse sedeti kod svoje kuce i protestovati iz fotelje a sad me izvinite idem da palim moju rakovicu 60 iz 70ih godina,sreca pa imam kabinu.....kisa pada,vetar duva a ja idem da se borim za sebe a najgore i neke od vas koji sve ovo ne podrzavaju. ODOH U BLOOOOOKADEEEEE.

- - - - - - - - - -

Kasno ce biti kasnije....za sve nas a ne samo stocare,krivo mi je sto ostali nisu prepoznali ovaj trenutak kao sansu da se jos mozemo zastiti od lopova iz vlasti i bagre iz EU. JA OVAKO NE MOGU,HOCU SVOJU DECU DA ODGAJAM KAO POSTEN SELJAK I ZA TO CU SE BORITI. Znam da je najlepse sedeti kod svoje kuce i protestovati iz fotelje a sad me izvinite idem da palim moju rakovicu 60 iz 70ih godina,sreca pa imam kabinu.....kisa pada,vetar duva a ja idem da se borim za sebe a najgore i neke od vas koji sve ovo ne podrzavaju. ODOH U BLOOOOOKADEEEEE.
 
Kako samo vešto manipulišu tim medijima... Sad odjednom ispada da će sve biti sređeno, samo da se još donese konačan oblik rešenja. Pa to pričaju svaki put i svaki put nam uteraju, samo lažu i potkradaju narod.
 
Kako samo vešto manipulišu tim medijima... Sad odjednom ispada da će sve biti sređeno, samo da se još donese konačan oblik rešenja. Pa to pričaju svaki put i svaki put nam uteraju, samo lažu i potkradaju narod.
Само треба следити пример адвоката код решавања проблема са нотарима! Били су истрајни а штрајк нису прекинули кад је потписан споразум него кад су почеле да се примењују законске промене.
 
Setite se vi stariji 1968 god. i protesta studenata kada im je copo obecao kule i gradove i nikada im za zivota ta obecanja nije ispunio,e sada to radi i nas voljeni i cenjeni premijer maze nam oci sarenim lazama,a mi ko telad mu verujemo u ta obecanja i dok god tako bude mogao on ce to raditi!Uvozimo svinjsko i junece meso iz brazila preko albanije i kosova,a nase stocare gusimo i ubijamo sa niskim otkupnim cenama i za sve to je kriva drzava i njeni nesposobni politicari izvoz za rusiju smo izgubili samo zbog jednog naseg tajfuna koji je kupio karnex i u mesne preradjevine trpao vise vode od dozvoljenoga i posle zutog kartona od ruskoga ministarsva on je i dalje nastavio tako, e onda je usledio i crveni karton i zabrana uvoza iz srbije pa mesto da ga drzava kazni i strpa u kazamat oni ga nagradjuju i daju mu jos vecu vlast u ruke!Dok se nedigne oruzani ustanak u ovoj drzavi nema sanse da dodje do boljitka ovako prazne price o blokadama puteva njih neplase i jba ce nas ko kauboj konja dok god budemo mogli na nogama da stojimo!
 
Nazad
Vrh