Protesti malinara 2017 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je bilo danas sastanka sa predstavnicima vlade, hladnjacara i ostalih...

Sent from my Samsung A5
 
Otkupna cena ce zavrsiti izmedju 160 i 170 dinara ove godine, sto je lose ali bolje nego kako je pocelo sa 100 dinara. Opet cemo imati malinu iz Zapadne srbije skuplju nego placenu u Sapcu, Prijepolju, Brusu, Bajnoj Basti, Leskovcu... to ce opet biti nepravda prema proizvodjacima iz tih krajeva ali u isto vreme pritisak na hladnjace iz Zapadne srbije koje ce teze da prodaju skuplje placenu malinu od drugih... kao posledica, ponovo nece moci da prodaju svu robu pa ce preneti opet kolicine u iducu godinu. Sve ovo ne obecava na dobro za iducu godinu berbu i cenu... pokusavam da budem realan iako sam besan na sve iz ovog lanca
 
Pa i ne treba ti vremena, zato sam i postavio sliku ;) Tamo lepo piše :)

Naravno, ovo sam postavio sprdnje radi, ne se ljutiš Mare :)
 
Pa videcemo do kraja dana sta kolege postavljaju tamo u temi o cenama...

Znas kako kazu u 'Kenguru'? "Pa ti gledaj film u novinama" :osmeh:

Mozda i ima negde, ali to je neko jedno izolovano mesto cisto slikanja radi :)
 
BOJCETICU
I ja pozdravljam tvoju ideju i glasam da nas vodi poznavalac prilika.Kakva bi to firmetina bila, a lova do krova. ako nesto,nedaj boze, lose krene,odnosno ne budemo imali mi cemo optuziti poznavaoca prilika sto nije ispunio nasa ocekivanja,vec je uzeo neku lovu sa strane a da mi to neznamo. Napravicemo novog tajkuna i sto je najbitnije svi zcemo znati koga treba da blokiramo. E moj prijatelju Bojceticu,firma se tako ne pravi ni u crtanim filmovima. A sta ako poznavalac prilika nema pare da napravi toliku hladnjacu,Kako cemo doci do para za investiciju? Banke nece dati pare ako mi nemamo cime da garantujemo. Nama ne treba hladnjaca,jer ih ima na svakom koraku i one ce nama pruzati usluge,odnosno raditi za nas. Nasa firma ce direktno prodavati robu stranim kupcima, A HLADNJACE CE PO NASEM NALOGU PAKOVATI MALINU U RAZNA PAKOVANJA. Ovo je moja koncepcija i predlog za organizovanje,jer malinarstvo moze samo ovako funkcionisati.
 
Lako je tebi komšija Radojča.Možda je bolja koncepcija ako deca ,to što su obrala,stave u malo veći zamrzivač.
 
Evo i dogovora asocijacije i hladnjacara, uz posredstvo premijerke, sa ocima ,, BOJE DUGE " 10 - 20 din povecanje.... VUCI- ci siti a ovce na broju.... SBIJO majko..
 
Samo cekam kad ce da izbace vest "Malinari nezadovoljni cenom od 100e po kg" i onda slika nekog francuskog restorana u sklopu Ajfelove kule gde je 300g malina 30e
 
Veliki pozdrav za nasu premijerku.U mesto da bude u Bodrumu kao sto su nekada bile funkcionerke "zutih", ona sedi u Beogradu i po ovoj paklenoj vrucini resava nase probleme. Svaka joj cast jer je za 20,00 dinara popravila nasu cenu cenu.Malo li je????
Samo se pitam sta ce biti sa nasim kolegama koji malinu gaje u podrucjima gde se berba vec zavrsila (Jug Srbije i Macva),ako su njihovi otkupljivaci vec prodali malinu nekom Nemcu ili Francuzu, a oni se drznu pa ne poslusaju nasu premijerku da dodaju ovih famoznih 20 din??? Vidim ja da ce oni ostati na 120 dinara i da ce povaditi malinu.A mi, sto nam Bog dade da malina kod nas kasnije pocinje,sa cenom od160 cemo preziveti.A sledece godine ima da trljamo ruke jer ostajemo sami na trzistu.I 300 dindzi bice nam malo. Naravno da premijerka navija vodu na nasu vodenicu jer njena baba je iz nasih krajeva.Eto to je nasa strategija.
 
Za Radojca

Bez obzira na veliki broj hladnjaca,veci deo njih funkcionisu kao ekspoziture mocnih izvoznika.Na tom nivou se i stvara monopol.Danas dosta velikih proizvodjaca maline ima svoju mini hladnjacu,ali robu ne izvoze,jer to nije jednostavno uraditi,vec je prodaju ozbiljnijim igracima u zamrznutom stanju.Hladnjacari-izvoznici su neizbezna karika u lancu.Berba zamire,ova sezona je prosla kako je prosla...bar nije bilo rata :osmeh:...naravno i to zahvaljujuci novoj vladi...:haha:
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh